Arhiiv (september 2012)

Valitsus ise kavandab Eesti Vabariigi likvideerimist

Pühapäev, 30. september 2012

Kui Eesti 1. mail 2004. a Euroopa Liidu täieõiguslikuks liikmeks sai, oli see Eesti rahvale tähtis päev. Tähendas see ju meie riigile julgeolekut ja majanduslikku stabiilsust, sest vaevalt keegi julgeb EL’i liiget rünnata, rääkimata siis liikmete omavahelisest tülitsemisest – Euroopa Liit on tugev liit, milles olevad riigid on nagu parimad sõbrad.

Lisaks väitsid ajalehed, et „EL tähendab suuremat stabiilsust pea kõigis eluvaldkondades alates kaupade ja teenuste hindadest ning lõpetades palkade kasvuga“ ning „Äkiliste hinnatõusude lõpule aitab kaasa aktiivne turujärelevalve, mis välistab kartellid. Suuremal turul toimiv tugevam konkurents raskendab monopolide teket ning paljud kaubad on tänu sellele saadaval õiglase hinnaga“ ning ärgem unustage: „ELi eelarvest hakkab Eesti saama raha eelkõige põllumajanduse toetamiseks, ääremaade, infrastruktuuri ning maaelu arendamiseks.“

Tuletame meelde, et Euroopa Liiduga liitumise eel avati ja suleti Eestis pidevalt mingisuguseid peatükke. Kord juhtus nii, et samaaegselt suleti koguni 4 peatükki – see oli suur pidupäev. Kõik riigid kiitsid meid, surusid kätt, patsutasid õlale ja Eesti lipp lehvis uhkemalt kui kunagi varem.

Kokku oli peatükke 31 ja need sisaldasid endas rohkem kui 83 000 õiguslikku dokumenti: määruseid, käskkirju, regulatsioone, kohustusi jne. Peatüki sulgemine tähendas alati seda, et Eesti aktsepteerib kuulekalt ja suuremas osas vastu vaidlemata Euroopa Liitu astumise tingimusi, nullides ära oma senised normaalsed terve mõistusega tehtud seadused.

Peatükid puudutasid bürokraatiat, põllumajandust, kalandust, energeetikat, töötajate ja kapitali liikumisvabadust, majandus-, raha-, transpordi- , konkurentsi-, välis- ja sisepoliitikat, haridust, kultuuri ning palju-palju muud.

Teadjamad räägivad, et olemas on ka peatükk nr. 32, mis on salajane. Väidevalt kannab see pealkirja: „Suveräänse riigi likvideerimine“ ning sisaldab endas Jean Monnet filosoofiat ja põhiteese.

Kes on see salapärane Jean Monnet?

Tegemist on mehega, keda peetakse Euroopa Liidu isaks, nn „Euroopa Projekti“ ideoloogia rajajaks. Eestikeelne Wikipedia kirjutab sellest mehest järgmiselt :

„Jean Omer Marie Gabriel Monnet (9. november 1888 – 16. märts 1979) oli prantsuse poliitik ja ärimees. Monnet oli tuntud konjakitööstur ning huvitus äärmiselt aktiivselt Euroopa majanduse integreerimisest. Juba Esimese maailmasõja ajal koordineeris ta Antandi riikide vahelist majanduskoostööd ning valiti 1919 Rahvasteliidu aseesimeheks. Teise maailmasõja ajal arendas ta majanduskoostööd USA-s ning naasis hiljem kodumaale, töötades aastaid valitsuse nõunikuna. Tema initsiatiivil loodi 1950. aastal Euroopa Söe- ja Teraseühendus, mis oli Euroopa Liidu eelkäijaks.“

Kuulsaks on saanud Jean Monnet kiri sõbrale, mis kannab daatumit 30. aprill 1952. a (eestikeelne tõlge originaalversiooni järgselt):

‘Europe’s nations should be guided towards the super-state without their people understanding what is happening. This can be accomplished by successive steps, each disguised as having an economic purpose, but which will eventually and irreversibly lead to federation.’

„Euroopa rahvaid tuleb juhtida super-riigi suunas nõnda, et inimesed ise ei taipa, mis toimumas on. Seda on võimalik saavutada sammhaaval liikudes, maskeerides igat sammu majandusliku vajalikkusega, mis viib lõpuks ja pöördumatult föderatsioonini.“

Miks on vaja inimesi salaja kuhugi juhtida? Kas on mingid kurjad plaanid? Et Euroopa Liidu tänased tipp-poliitikud pole 33 aastat tagasi surnud Jean Monnet’d unustanud, on selgesti näha Euroopa komisjoni esimehe Barroso ja meie oma Ansipi viimaste nädalate sõnavõttudest:

12. septembril 2012: Euroopa Liit peab majanduslikust ja poliitilisest kriisist väljumiseks arenema «rahvusriikide föderatsiooniks», ütles Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso täna.
Barroso sõnul on EL-i «poliitilisel silmapiiril» teatud mõttes «Euroopa Ühendriigid» ning ta toonitas, et on vaja «jagada suveräänsust sellisel viisil, et iga riik ja iga kodanik saab oma saatust paremini kontrollida». Barroso lisas, et föderatsiooni loomine nõuaks EL-i liikmesriikidelt «lõpuks uut lepet».

13. septembril 2012: Ansip: «Kindlasti selline föderaliseerumine on Eesti huvides. Kõik peavad oma riigi rahanduse korras hoidma, kõik teavad kehtestatud reegleid. /…/ Sellise rahvusriikide õiguste piiramisega oleme meie kindlasti nõus,» lausus peaminister. Küsimus, kas need lepped on nii kaalukad, et Eestil oleks vaja referendumil uuesti rahva arvamust küsida, see on peaministri sõnul diskussiooni objekt.

TULEKUL ON UUS RAHAREFORM, SEST EURO ON VAID AJUTINE VALUUTA

Euroraha loodi vaid ühel eesmärgil: Rahvusriikide valuutade likvideerimiseks või endasse imemiseks. Tegemist on nn sammuga Euroopa Föderaliseerumise suunas. Hetkel on euro kasutusele võtnud juba 17 riiki 27-st Euroopa Liidu liikmesriigist. Näiteks Eesti loobus kroonist, Austria šillingist, Belgia frankist, Holland guldenist, Soome margast, Prantsusmaa frankist, Saksamaa margast, Iirimaa naelast, Luksemburg frankist, Portugal eskuudost, Itaalia liirist, Hispaania peseetast, Kreeka drahmist, Sloveenia talaarist, Küpros naelast, Malta liirist ja Slovakkia kroonist.

Uus valuuta, mis pärast EURO kokku kukkumist (või kukutamist) kasutusele võetakse, on nn SmartMoney (Nutiraha) ehk täielikult elektrooniline valuuta. Lõpp tehakse igasugusele sularahaga arveldamisele. Esirinnas on Itaalia, kes juba 1. jaanuarist 2013 keelab ära sularahatehingud, mis on suuremad kui 50 eurot. Ja ilmselt juba järgmise aasta teises kvartalis karmistatakse seda seadust veelgi: lubatakse ainult kuni 5 euroseid sularahatehinguid.

MIKS EESTI RIIK OMA RAHVAST EI HOOLI?

Taustsüsteemi teadmata jääb Eesti poliitikutest ja uudistest tihti mulje, et meid valitsevad kas purulollid või reaalsustaju kaotanud inimesed, sest miks muidu võtavad nad vastu nii inimvaenulikke seadusi ja räägivad telekas kui raadios süüdimatu ilmega jaburusi?

Tegelikult läheb kõik plaanide kohaselt. Jean Monnet plaanide kohaselt. Eesti Vabariik on kaaperdatud, seda juhivad marionetid, kes esindavad Jean Monnet ideesid, mitte Eesti rahvast.

Paari aasta pärast alustatakse Euroopas inimeste kiibistamist. See lihtsustab elektroonilise raha kasutamist, sest pangakaarte ega isikutunnistust pole siis enam vaja kaasas kanda. Ennekõike aga tähendab see seda, et lõpuks ometi saab inimene võrdseks kasside ja koertega, sest meil kõigil on siis ühesugune kiip.

Seda ei osanud isegi Gustav Suits ette näha.

Eesti Energia enda dokument kinnitab ulatuslikku nuhkimisplaani

Esmaspäev, 17. september 2012

Jätkame sealt, kus “Kuidas kaugloetav elektriarvesti Su kodutehnika ära tunneb?” artikkel pooleli jäi. Kuna paljud ei viitsi pikka teksti lugeda, siis seekord räägime lühidalt ja kasutame ainult elektrifirmade endi videosid ning materjale antud temaatika tutvustamiseks.

Mõni aeg tagasi oli see dokument veel Eesti Energia kodulehel üleval, kuid nüüd on see ära kustutatud. KaitseOmaTervist.ee nägi seda sammu varakult ette ja salvestas dokumendi enda arhiivi. Nüüd on igalühel võimalik sellega tutvuda siin: EE_Nutikas_vork-JV_loeng.pdf

Lühikokkuvõtted:

  • lk 5: Kirjeldatakse, et uus elektrivõrk ehk Nutivõrk on nagu internet — informatsiooni liikumine on tohutu.
  • lk 13: Kirjeldatakse, et kui kaugloetav arvesti on paigaldatud, peab tarbija elektrivõrgule andma loa oma kodumasinate juhtimiseks.
  • lk 14: Räägitakse, et tarbijaid on vaja ning tulebki karmikäeliselt juhtida, ja selleks on olemas meetmed.
  • lk 18: Kirjeldatakse, et tänu kaugloetavatele arvestitele saavad võrgud mängida suuremat rolli keskonnaalaste eesmärkide (loe inimeste orjastamise) saavutamiseks ning et uued tehnoloogiad võivad muuta ka tööstuse ärimudelit, muutes sissetulekuallikaid ja luues uusi turge.  // Kommentaar: Kui Sa ei ole reformierakonnas, siis hävitatakse Su ärimudel ära. // Samal leheküljel on veel kirjas: EE töögrupp üritab neid teemasid käsitleda ja propageerida.
  • lk 26: Smart Grid`i (Nutivõrgu) lahendused ei välista täielikult vajadust võrgu uuendamise järele, küll aga arvatakse, et tarbija juhtimisega saab teatud töid ära jätta või edasi lükata. // Kommentaar: Võrgutasusid küsitakse küll, kuid investeeringuid ei tehta. //
  • lk 33: Ilus pilt sellest, kuidas kaugloetav arvesti lülitab hõõgpirni välja.
  • lk 41: Kokkuvõttes öeldakse taaskord kenasti asi ära: SG (Nutivõrk) on tarbimisharjumuste muutmine, pidev süsteemi töö jälgimine, automatiseerimine, paindlik tariifide süsteem, kõikide osapoolte vaheline side.

IGAL ELEKTRIVIDINAL ON OMA ENERGIATARBIMISE JÄLG

Skeptikutel (või ka EE ja Elektrilevi palgal olevatel kommentaatoritel) meeldib netiavarustes väita, et seinakontakti pistetud elektrividinatel pole võimalik vahet teha. Aga kuidas on siis võimalik, et selllisel kiviajal nagu on 2012. aasta, on meil olemas internet, GPS, Rahvusvaheline kosmosejaam? Kuidas seda loogikat mõista? Et kosmose vallutamine on köki-möki, kuid energiamustrite tabamine on ülemõistuse võimatu? Kas tõesti on veel mõni inimene, kes arvab, et hõõgpirn ja pesumasin tarbivad ühtemoodi voolu? Järgnevalt on pilt energiamustritest.

Seadmete erinev energiatabimine

Seadmete erinev energiatabimine

NEED NN MEETMED, MILLEGA TARBIJAT KUI LOOMA JUHITAKSE

Lugeja küsimus: Läbiv võimsus võib kuuluda nii valgustusele, pesumasinale, külmikule, telekale, digiboksile ja kuhu veel.. Kuidas teab arvesti, et just nüüd lülitati peldikus tuli põlema, aga mitte ei hakanud pesumasin taimerilt tööle?

KaitseOmaTervist.ee vastus: Seda informatsiooni, et tööle hakkas pesumasin ja et mitte peldikus tuli ei põle, annad Sa neile ise, sest varem või hiljem rakendavad nad mõnda nn meedet Sinu peal. Seetõttu tulebki kaugloetavatest arvestitest loobub enne, kui on liiga hilja. Kaasuse tõestamiseks palume vaadata alljärgnevat videoklippi, mille teises osas avaneb ka vaade uuele nutikale (või pigem ninatargale) pesumasinale, kes koostöös kaugloetava arvestiga oskab ise otsustada, kui kaua ta Sinu pesu peseb ja kas üldse. Analoogse näitena võime vaadelda ka lifti, kes ütleb: “Praegu ei ole liftiga sõitmine energia tarbimise seisukohast efektiivne, vahest proovid 2h pärast uuesti?” või elektripliiti, mis ei lase end sisse lülitada enne südaööd. Jah, praegu kõlab kõik nagu ulme, kuid paari aasta pärast tunnevad inimesed end oma kodus nagu vanglas.

Lühitõlge: “Kaugloetavates arvestites on olemas raadiosaatja, mis oskab suhelda majapidamises olevate seadmetega raadioteel ehk elektromangetkiirguse kaudu. Nagu näiteks selle pesumasinaga siin.”

Jah, täpselt nii, tulevikus hakkab Sinu kodus iga elektriseade kiirgama. Vaatame edasi järgmist videot, tegemist on suure energiafirma PG&E pressiesindajaga:

Lühitõlge: Kaugloetava arvesti infoekraani kaudu saad reguleerida toa temperatuuri ja sätteid. Võimalik on ka kodust eemal olles toa temperatuuri tõsta või langetada, KUID! kui energiavõrk on tipptunnil koormatud (või lihtsalt suvalisel ajal), siis võib kaugloetav arvesti vägisi välja lülitada külmkapi sügavkülma või vähendab selle temperatuuri Sinu käest luba küsimata.

Vaatame edasi, teise suure energiafirma reklaami. Mingil põhjusel on see tüdruk liiga tõsine, võibolla on ta haige? Kas äkki leukeemia või ajuvähk, mille põhjustasid need nutiseadmed tema kodus? Kus on tema vanemad? On nad juba surnud?

Lühitõlge: Tüdruk: “SEE ütles, et oodata tuleb kella 22’ni. SEE võtab ainult seda, mida vajab. SEDA juhitakse kaugelt. SEE räägib teistega.” Meeshääl: “Nutivõrgus on energia intelligentne. Nüüd saame energiat tõhusamalt kasutada, hoides kokku raha, mis oleks kulunud tipptunni tariifile.” Uuesti tüdruk: “SEE ütleb, et Arizonas on päike väljas.”

Veel üks video, mis näitab, kuidas kõik koduseadmed kiirgavad:

Lühitõlge: Siiani on kodutehnikat juhitud lokaalselt ja käsitsi, vajutades kas nupule või lülitile — seetõttu on olnud raske oma elektritarbimisest aru saada. Ja kuna arve tuleb enamasti 20 päeva hiljem, on tarbijal VÄGA raske meenutada, millele tema vool kulus. AGA! Tark kodu on täis jälgitavaid ja manipuleeritavaid seadmeid, millele pääseb eemalt ligi. Palju bla-bla-bla juttu energia kokkuhoiust ja säästmisest ning lõpuks öeldakse ära, et see on hea äri energifirmadele, kuna tehnikud peavad käima koduseadmeid kruttimas ja häälestamas.

KaitseOmaTervist.ee on seisukohal, et inimesed, kes soovivad kaugloetavat arvestit, peaksidki selle saama, kuid mitte teiste kodanike privaatsuse ja tervise hinnaga. Kui need probleemid on lahendatud, siis ei ole kellelgi selle vastu midagi, kui kaugloetava arvesti soovijad elavad oma kodus nagu natsilaagris.

KUIDAS NAD SU KÕIK ELEKTRISEADMED KIIRGAMA PANEVAD?

Nagu paarist videost näha oli, on varsti KÕIKIDEL uutel kodumasinatel sees RFID kiip, mis kiirgab elektromagnetkiirgust. Nende kiipide abil toimub masinate suhtlemine kaugloetava arvestiga. Juhul kui Sinu seadmetes kiip puudub, kohustatakse sind (kasutades meetmeid) paigaldama selline karp iga seadme juhtme külge:

Nucleus masin teeb kiibita tehnika loetavaks

Tulles tagasi eelpool esitatud lugeja küsimuse juurde, kuidas NAD teavad, kas tööle hakkas pesumasin taimerilt või lülitati WC-tuli põlema? Lihtne ju: Kaugloetav arvesti teab, et pesumasin on puhkerežiimil. Aga kuidas ta teab?

1. Kaugloetav arvesti on 24h ja 7 päeva nädalas kõikide elektroonikaseadmetega infovahetuses — KOGUAEG. Kaugloetav arvesti teab igal hetkel täpselt, mida elektroonikaseadmed teevad: kas nad on välja lülitatud või töötavad.

2. Kaugloetav arvesti esitab elektroonikaseadmetele küsimusi ja saab nendele vastuseid kõrgsagedusliku elektromagnetkiirguse teel. Kiirgamine toimub pidevalt.

3. Ükski elektroonikaseade (kohvimasin, külmkapp, köögikombain jne) ei lülita end sisse enne, kui pole selleks saanud luba kaugloetavalt arvestilt. Inimene võib küll klõpsida ON/OFF nuppu, kuid midagi ei toimu enne, kui kaugloetav arvesti loa annab.

See tähendab seda, et pesumasin, tolmuimeja, elektripliit ega ka arvuti ja telekas ei hakka tööle enne, kui pole saanud heakskiitu kaugloetavalt arvestilt.

4. Kõik uue põlvkonna lambipirnid hakkavad sisaldama kiipi, nii et kaugloetav arvesti teab ka seda, kus kohas tuli põlema pandi. Ja kui voolutariif pole hetkel soodne, siis WC-tuld põlema ei panda ja pisike infotabloo Su seinal ütleb: “WC tule kasutamine on praegu keelatud! Võibolla proovid 2h pärast uuesti?”

Kes soovib teemaga ise süvitsi edasi minna, siis märksõnad: RFID, Nucleus, ZigBee, IP HAN devices, open standards based radio.


Vastutust välistav klausel