Arhiiv (juuni 2014)

Elektrilevi uus psühholoogiline trikk on süümepiinade tekitamine?

Reede, 27. juuni 2014

Kui siiani on Elektrilevi kaugloetavate elektriarvestite vastu protesteerijaid üle valanud sõimu ja ähvardustega vool ära võtta, siis nüüd on väidetavalt kasutusele võetud uus psühholoogiline trikk.

Miks?

Kuuldavasti on 99% elektrikutest, keda on saadetud inimeste elektriarvesteid välja vahetama, täiesti normaalsed ja toredad inimesed, kes on sõbralikud, mõistavad inimeste muret ja vastuseisu, ning sunniviisiliselt nad “vana” elektriarvestit uue kaugloetava vastu ei vaheta.

Ka ei võta need normaalsed elektrikud inimestelt vägisi voolu ära, sest kui tarbijal puudub võlgnevus, siis pole nagu erilist alust talt vool ära võtta. Mõtleme nüüd loogiliselt: tavaline arvesti on ju töökorras ja inimene pole ka võlgu.

Uus trikk: süümepiinade tekitamine

Elektrilevi uus väidetav psühholoogiline trikk seisneb süümepiinade tekitamises. Kui telefonivestluses selgub, et sa nende bluffi elektrivoolu ära võtmisest ei usu, siis püütakse läheneda teisiti.

Sulle räägitakse, et see elektrik peab täitma konkreetset plaani, ja kui ta seda ei tee, siis läheb tal väga halvasti. Aga elektrikul on ka pere, lapsed jne-jne. Ühesõnaga, kui sa kaugloetavast arvestist nüüd ikkagi keeldud, siis oled sina halb inimene ja jääd süüdi, et selle elektriku elu ära rikkusid.

Tegelikult on ka see bluff.

Kokkuvõte: Ära võta tõsiselt juttu, mida telefonis räägib sulle elektrifirmat esindav inimene, sest tema saab õelutsemise ja sinu manipuleerimise eest palka. Juba see fakt, et ta on nõus sellist tööd tegema, näitab pigem seda, et hoopis tema on üks halb inimene.

Video: WiFi kiirgab ka siis, kui keegi seda ei kasuta

Pühapäev, 8. juuni 2014

On levinud eksiarvamus, et kui ükski seade WiFit ei kasuta, siis pole ka WiFi kiirgust. Et kui nutitelefon, tahvelarvuti või läptop traadita internetti ei kasuta, on õhk sellest elektromagnetkiirgusest puhas.

Ometi pole see nii, sest kui Su mobiiliaku tühjaks saab, ei tähenda see ju seda, et nüüd on ka mobillilevi igalt poolt kadunud. Samamoodi nagu mobiilimastid jätkavad kiirgamist, kiirgab edasi ka WiFi ruuter. Jah, isegi siis kui sa seda ei kasuta.

Alljärgnevalt on üks video sellest, kui palju kiirgab WiFi ruuter ka siis, kui keegi WiFit ei kasuta. See peaks olema piisav argument, et WiFi ruuter ööseks välja lülitada ja oma kehale vajalikku puhkust anda.


Vastutust välistav klausel