Arhiiv (aprill 2009)

Roxette’i laulja Marie lugu

Kolmapäev, 15. aprill 2009

2002. aasta septembris minestas Roxette’i laulja Marie oma Stockholmi lähedal asuvas villas, lüües pea tugevasti vastu kraanikaussi ära. Haiglasse viiakse ta peapõrutusega, kuid mitmete uuringute käigus tuleb päevavalgele midagi enamat.

Marie’l on ajukasvaja, teda on vaja ilmtingimata opereerida. Protseduuriga alustatakse 14 päeva pärast ja see kestab 4 tundi. Peale rasket operatsiooni avastatakse, et Marie ei oska enam lugeda ega arvutada. Lisaks ei näe ta enam parema silmaga. Ka parempoolne kehapool on tuimem.

Talle määratakse kemoteraapia ja kiiritusravi.

Marie ütleb hiljem, et ilma laste, Oscari ja Josefini ning abikaasa Micke Boylosi abita poleks tal ilmselt olnud jõudu sellest kõigest üle saada. Laulja lisab, et talle on antud teine võimalus ja ta kavatseb selle täielikult ära kasutada.

Kuigi 2002. aastal ei osanud keegi Marie haigestumise põhjust öelda, arvatakse tänapäeval, et selle ajukasvaja võis põhjustada raadiomikrofon, mida ta esinemistel kasutas.

Raadiomikrofonid kiirgavad elektromagnetkiirgust väga tugevalt, sest helisignaal on vaja õhu teel kaugele mikseripulti edasi anda.

Intervjuu Hiie Hinrikusega

Kolmapäev, 8. aprill 2009

2. aprillil oli Vikerraadios “Huvitaja” saates intervjuu Hiie Hinrikusega, kes on Tallinna Tehnikaülikooli Tehnomeedikumi Biomeditsiinitehnika Instituudi juhtivteadur.

Saade oli pühendatud elektromagnetkiirgustele.

Kuula saadet:


Vastutust välistav klausel