Arhiiv (juuni 2009)

Video: Mobiilimasti likvideerimine Norras

Kolmapäev, 17. juuni 2009

Kui Oslo ühe maja katuselt “avastati” mobiilimast, mille paberimajandus polnud just kõige korrektsemalt  koostatud, otsustas Kurt Oddekalv, keskkonnakaitse organisatsiooni “Norges Miljøvernforbund” esimees, telekaamerate ees mobiilifirmadele õppetunni anda. Ta haaras võimsa kaablilõikuri ja …

Video on nähtav siit!

Prantsusmaa keelas mobiiltelefonide kasutamise algkoolides!

Pühapäev, 14. juuni 2009

Tervishoiuminister Rosalyne Bachelot teatas: Valitsus otsustas sammu astuda selleks, et kaitsta lapsi ohtlike elektromagnetlainete eest. Tavapäraste mobiiltelefonide kasutamine algkoolides on keelatud. Lubatud on vaid sellised seadmed, milledega on võimalik saata tekstisõnumeid (SMS). Mobiilitootjad on kohustatud looma uusi telefone, mida on võimalik kasutada ainult koos handsfree’ga. Kõik see on selleks, et vähendada mobiiltelefonide kiirguste mõju laste ajudele.”

Prantsusmaa ametkonnad ja mobiilioperaatorid on juba päris tuntava “tule” all, sest mitmed organisatsioonid nõuavad mobiilimastide kõrvaldamist koolide, haiglate ja elamupiirkondade ligidusest.

Veebruarikuus kohustas kohus mobiilioperaatorit Bouygues’i eemaldama oma masti Tassin-la-Demi-Lune’i piirkonnast, sest elanikud kartsid oma tervise pärast.
Kohus leidis, et kuigi kindlad tõendid — mobiilikiirguse mõjust inimese tervisele – puuduvad, on inimeste hirm siiski põhjendatud.

Prantsusmaa üks aktiivsem mobiilimastide vastu võitlev rühmitus kannab nime Robin-des-Toits (ehk Katuste Robin Hood).


Vastutust välistav klausel