Arhiiv (jaanuar 2013)

Need aukudega prillid treenivad Su silmalihaseid arvuti- ja teleekraani vaatamisel

Kolmapäev, 30. jaanuar 2013

Nägemisprobleemid nii noortel koolilastel kui ka keskikka jõudnud inimestel tulenevad sellest, et silmalihased on jäänud nõrgaks. Seetõttu moodustub ühtedel selge ja terav kujutis võrkkesta ette, teistel aga võrkkesta taha. Silmaarstid on väga mugavad, ütlevad, et silmamuna kuju on muutunud ja ainus lahendus sellele probleemile on prillid. Enamasti need samad prillid, mida arst ise müüb. See on aga suur vale, sest silmakoobas on paksust luust ja kui see luu pole purunenud (inimene pole traktori alla jäänud), siis ei saa ka silmamuna kuju muutuda. Loe edasi, et saada teada, kuidas oma nägemine ja silmade tervis kergesti ja kiiresti paremaks muuta.

HOOPIS SILMALIHASED ON NÕRGAKS JÄÄNUD

Korrektne oleks inimesele öelda, et tema kehva nägemise põhjustab näiteks see, et seitsmest (7) silmalihasest neli (4) on muutunud nõrgaks ja vajavad treenimist, et kõik 7 lihast ühtemoodi toonuses oleksid. Sama jutt on tõene nii lühinägelikele kui ka kaugnägelikele, sest nii nooremad kui ka vanemad hävituslendurid näevad ju ühtemoodi väga hästi, sest nad teevad pidevalt silmaharjutusi.

Silmalihased

Kõik silmalihased on võrdselt toonuses siis, kui inimene vaatab kordamööda nii lähedale kui kaugele (sadade meetrite kaugusele), sest siis saavad tööd kõik lihased. Paraku on aga meie eluviis kujunenud selliseks, et me vaatame rohkem lähedale. Näiteks arvutiekraani, televiisori, raamatute ja ajalehtede lugemine, kirjatööde tegemine, mobiiliekraani jälgmine ja koolitahvlilt vaatamine ning heegeldamised ja kudumised sunnivad meid kasutama teatud silmalihaseid rohkem kui teisi. Sellest tekivadki probleemid: väsimus, valu ja ebamugavustunne silmade ümber ning isegi peavalud.

NALJAKAD AUKUDEGA PRILLID

Õnneks on nüüd olemas lahendus, kuidas oma silmalihased toonusesse saada. Selleks tuleb kasutada spetsiaalseid päikseprille (pinhole glasses), millel on pisikesed augud sees. Tegelikult pole nad isegi päikeseprillid, vaid lihtsalt meenutavad neid. Aukudega prille on soovitav kanda iga päev vähemalt 15 minutit ja siis, kui vaatad telekat, arvutiekraani, loed lehte või raamatut. Lühinägelikud peaksid nende prillidega vaatama eelkõige asju või objekte, mis on kaugel. Parimaid tulemusi on inimesed saanud siis, kui on aukudega prille kandnud vähemalt 1 või 2 tundi päevas.

Pisikeste aukudega prillid

Prillid on efektiivsed just nende aukude pärast, mis koondavad valguse silma selliselt, et nõrgad lihased saavad treeningut ja ülekoormatud lihased lõdvestumist. Mõned Eesti optometristid ja silmaarstid kasutavad neid prille nägemise kontrollimiseks, kuid kohe, kui inimene hakkab rääkima — MA NÄEN SELGELT!! MIS PRILLID NEED ON?? –, võetakse need talt käest ära ja pannakse kappi, ning öeldakse, et need on niisama kontrollimiseks. Võibolla oled isegi neid kunagi proovinud? Põhjus on selles, et aukudega prillid on tunduvalt odavamad kui tavalised prillid ja seetõttu ei saa nende pealt suuri kasumeid teenida. Aukudega prillid ei meeldi ka laserkirurgiale spetsialiseerunud silmakliinikutele, kes küsivad laserlõikuste eest 400.- kuni 2190.- eurot.

KaitseOmaTervist.ee aukudega prillid maksavad praegu kampaania ajal AINULT 15 eurot (hiljem 22,95 eurot) ja kestavad igavesti, kui Sa neid just puruks ei istu või astu. Prillid on universaalsed, s.t. nad sobivad ühtemoodi nii lühi- kui ka kaugnägelikele ning meestele ja naistele.

Garantii: Kui 7 päeva jooksul pole mõju märgata või tunda, saada aukudega prillid meile tagasi ja me tagastame raha.

Naljakas on nende “prillide” juures veel see, et kuigi neil puudub lääts ja klaas, näevad inimesed nendega selgelt väikest teksti lugeda. Lühinägelikud aga näeva teravalt kaugele (näevad autonumbreid ja nägusid). Mõju on kohe tunda. Kõige huvitavam ja hämmastavam ongi see tunne, kui Sa uurid ja katsud neid prille oma sõrmede vahel igast küljest, ning imestusega veendud, et tõepoolest klaas ja lääts puudub, kuid ette pannes on nägemine selge ja terav. Võibolla Su silmad polegi tuksis, lihtsalt lihased on nõrgaks muutunud?

Osavamad võivad sellised prillid endale ka ise vanadest prilliraamidest ja kartongist meisterdada, kuid katsetama peab aukude õige suuruse ja paigutusega. Kui Sa aga eelistad lihtsamat ja kiiremat lahendust, siis on meil Sulle pakkuda kahe erineva disainiga aukudega prille:

Mudel: PH001, hind: 15 eur (sangade vahe 14 cm ja venib):
» PH001 ostmiseks kliki siia! «


Mudel PH002, hind: 15 eur (kitsam: sangade vahe 13 cm ja venib):
» PH002 ostmiseks kliki siia! «

Hea uudis: Kaugloetavad arvestid ajutiselt seljatatud!

Teisipäev, 8. jaanuar 2013

Peale 11 kuud vastu punnimist, andis Elektrilevi eile (07.01.13) alla ja teatas, et kaugloetavaid arvesteid ei paigaldata enam sunniviisiliselt ja vägisi. Inimeste vabat tahet austatakse nüüd 3 aastat ehk kuni aastani 2017.

Elektrilevi kirjaliku lubaduse meelitas välja Rahvuslane portaali peatoimetaja Matti Ilves, kirjutades energiafirmale oma tähelepanekutest seoses kaugloetavate arvestitega. Talle vastas Elektrilevi klienditeeninduse osakonna juhataja Taavo Randna järgmiste sõnadega:

Kuni 1. jaanuarini 2017 on seadusekohane ka tavaline kohtloetav arvesti, pärast seda enam tänaste õigusaktide kohaselt mitte. Seega täna seadus kaugloetavast arvestist põhimõttelise loobumise võimalust ette ei näe. Nelja aasta jooksul vahetab Elektrilevi välja ligikaudu 630 000 arvestit. Igale kliendile annab orienteeruvalt paar nädalat enne kavandatavat arvesti vahetust meie koostööpartner Ericsson Eesti sellest kliendile teada. Kui klient, kes on saanud arvesti vahetamise teate, ei soovi kaugloetava arvesti paigaldamist, saab ta sellest Ericsson Eestile teavituses toodud kontaktidel märku anda. Kliendi tahte vastaselt ei soovi me arvesteid vahetada ja esialgu jätame sellised kliendid ootele. Kuna uute arvestite kohustuslikuks muutumiseni on veel mõni aasta aega, saame otsida lahendusi ja selgub, kas seadusandja reguleerib selleks ajaks ka mingisugused erandid või annab juhised, kuidas käituda olukorras, kus seadusenõuete täitmine ei ole võimalik klientide vastuseisu tõttu.

KAUGLOETAVAST ARVESTIST LOOBUMINE

1. Enne kaugloetava arvesti paigaldamist informeeritakse Sind arvesti vahetusest ette lihtkirjaga, mis pannakse postkasti. Seal on toodud telefoninumber (+372) 678 7000, millele helistades on Sul nüüd õigus kaugloetavast arvestist loobuda. Aga! Juba on probleeme olnud sellega, et postkasti pandud kiri läks postis kaduma või jäi muude ajalehtede või reklaamipahna vahele märkamatuks, ning inimene märkas päevad hiljem, et talle on uus elektriarvesti pandud.

2. Et mitte riskida, helista juba täna numbril (+372) 678 7000 ja anna neile teada, et Sa ei soovi kaugloetavat arvestit.

NB! Jaga seda infot ka oma sõprade, sugulaste ja naabritega. Eriti halvas olukorras on pensionärid, kes on enamasti infosulus. Hoolitse nende eest!

3. Pane oma praeguse elektriarvesti kõrvale või elektrikapi peale silt või kiri, et Sa ei soovi kaugloetavat arvestit. Selle võid valmistada ise A4 paberist või postkaardist vms. Kes aga ei taha ise jännata, see võib osta KaitseOmaTervist.ee valmistatud ilmastikukindla kleepeka:

 

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8x8 cm, 3 tk komplektis

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8×8 cm, 3 tk komplektis

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8x8 cm, 3 tk komplektis

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8×8 cm, 3 tk komplektis

 


Vastutust välistav klausel