Arhiiv (august 2013)

VIDEO: Miks on uutel telekatel mikrofon ja kaamera?

Esmaspäev, 12. august 2013

Uue põlvkonna televiisor ehk nuti-TV omab mikrofoni ja kaamerat. Väidetakse, et see kõik on vaid kasutaja mugavuse huvides, sest mikrofoni abil suudab telekas vastu võtta häälega antud käsklusi ja kaameraga tuvastab ta pereliikmed, et neile õigeid ja sobivaid teleprogramme soovitada. Loomulikult on see teler ühendatud ka internetti, et kõigil lõbusam oleks.

Aga kas see pole mitte üks kaval viis, kuidas kõikide inimeste kodudesse salaja piiludada ja nendes toimuvad vestlusi ka salaja pealt kuulata? Räägitakse ka seda, et mikrofon võimaldab tulevikus paremaid reklaame toota. Näiteks kui telekas kuuleb toas peretüli või karjumist, siis manab ta ekraanile abielunõustaja või lahutusadvokaadi reklaami.

Kaamera kohta on räägitud seda, et kasuks tuleb ta videolaenutuse teenuse juures, sest filmi vaatamise eest saab raha küsida vastavalt teleka ees istuvate inimeste arvule. Seda, milline nuti-TV täpselt välja näeb ning milliseid võimalusi pakub, vaata siit 15-minutilisest eestikeelsete subtiitritega videost:

Kui see video oli huvitav, siis liitu ka meie uudiskirjaga, et saada samasugust huvitavat ja värsket informatsiooni oma e-postkasti:


Vastutust välistav klausel