Arhiiv (september 2013)

Oled mures enda, oma laste või lastelaste halva rühi pärast? Lahendus on olemas!

Kolmapäev, 11. september 2013

Need inimesed, kes arvavad, et küürakat parandab ainult haud, ei tea, et tegelikult parandab küürakat ka 90 cm pikkune odav harjutusrull, millel iga päev 3 minutit lesides on kehast võimalik välja saada aastate (ja ka päeva) jooksul kogunenud pinge.

Näiteks väga lihtne on korrigeerida oma pinges ja längus õlgasid, küüru seljas ning olukorda, mil pea raskuskese on paigutunud õlgadest veidi ettepoole ja sellest tingituna on nüüd raske süüa või teevad liiga ebameeldivad kaelavalud.

Harjutusrulli peal saab teha selliseid harjutusi, mida põrandal on kas väga keeruline või võimatu sooritada. Enda rullimine on vajalik tegevus nii eakatele kui ka noortele ja ka päris kooliealistele, sest nii kooli- kui ka kontoritöö ning arvutiekraani ees istumine on paljude inimeste rühi ära rikkunud — istuval tööl vajub meie pea ette ja nii on kaela tagumised lihased koguaeg ülekoormatud. See omakorda viib varem või hiljem lülisamba probleemide tekkimiseni.

Kui tavaliselt lihtsalt nenditakse, et rüht on tuksis ja midagi pole teha, siis nüüd on võimalik oma halb rüht otseses mõttes sirgeks tagasi rullida. Lastele enda sirgeks “rullimise” õpetamine ja harjumuse tekitamine on eriti tähtis — see tagab neile ilusa rühi ja valudeta elu.

Lisaks sellele, et KaitseOmaTervist.ee kaudu on nüüd võimalik seda imelist rulli endale hankida, hakkame aegamööda oma kodulehele lisama ka tasuta õpetusvideosid, kuidas rulliga erinevaid harjutusi teha.

Alljärgnevalt on kaks õpetusvideot, kuidas harjutusrulli kasutada. KaitseOmaTervist.ee harjutusrull on valmistatud sobilikus mõõdus PVC torust, mis on kaetud pehmendava materjaliga. Kuna rulli valmistamine on käsitöö ja soovijaid on paljud, postitame toote 3-10 tööpäeva jooksul. Rulli hind on 18 eurot ja saatmine on meie poolt TASUTA. Harjutusrulli saad omale osta siit!

Harjutusrulli kasutamise õpetused:

NB! Kui ristipidi rullides on ebameeldiv või valus, siis võiks esialgu piirduda rullil pikkupidi olemisega.

Harjutusrulli hind on 18 eurot ja saatmine on meie poolt TASUTA. Harjutusrulli saad omale osta siit!

VIDEO: Ka Saksamaa loobub kaugloetavatest elektriarvestitest? Mida teeb Eesti?

Teisipäev, 3. september 2013

Maikuus kirjutasime, et Inglismaa otsustas omaalgatuslikult ja Euroopa Liidu võimalikke karistusi kartmata kaugloetavatele arvestitele ülemineku tähtaega pikendada kuni aastani 2020. Nüüd teatas Saksamaa, et on vastu Euroopa Liidu kaugloetavate elektriarvestite võrgustiku kavale, sest kulud on liiga suured, tasuvusaeg on ebamõistlikult pikk ning kogu projekt on tarbijatele ehk Saksamaa riigi kodanikele majanduslikult kahjulik.

„Euroopa Liidu soovitus katta 80% majapidamisi kaugloetavate arvestitega aastaks 2020 on Saksamaale mittesobiv, sest selline samm on liiga kulukas meie tarbijatele,“ ütles Saksamaa majandusminister, tsiteerides audiitorfirma Ernst & Young uuringute tulemusi. „Kaugloetavad arvestid ei anna väiketarbijale rahalist säästu, sest selle tehnoloogia ülalpidamine on kallim, kui loodetud energiakokkuhoid,“ täpsustas uuringu raport.

Aseminister Stefan Kapferer lisas omalt poolt: „Uuringu tulemus ütleb selgelt, et Saksamaal tuleb kaugloetavaid arvesteid paigalda selektiivselt ja selliselt, et need oleksid kooskõlas üleminekuga tuumaenergialt taastuvenergiale.“

Bloombergi analüütiku Albert Cheung kommenteer: „Saksamaal on hetkel ligikaudu 48 miljonit tavalist elektriarvestit ja kindlasti on nüüd energiasektori firmad pettunud, sest lootsid teenida head raha tavaarvestite väljavahetamisega.

Räägitakse, et Saksamaa tugev vastuseis kaugloetavatele arvestitele nüüd on tingitud ka sellest, et inimeste järele nuhkimine maailmas on juba ületanud igasuguse aktsepteeritava piiri ja Saksamaa pole huvitatud oma kodanike koju järjekordse Trooja hobuse lubamisest. Näiteks augusti alguses nõudis Saksa justiitsminister nuhkimist harrastavate USA firmade karistamist.

Elekter on tänapäeval inimõigus ja ahnetel elektrifirmadel ei tohi lasta seda rüvetada.

Uudiseid Ameerikast

5. septembril 2013.a esilinastub Ameerika kinodes kaugloetavatest arvestitest rääkiv film „VÕTAME OMA ELEKTRI TAGASI“. Põhiprobleem on neil seal Ameerikas see, et uued kaugloetavad arvestid näitavad paljudel inimestel ligi kahekordset tarbimise kasvu. Samuti on massiliseks muutunud lukustatud uste maha murdmine ja akende lõhkumine elektrifirmade poolt, et ikka vanale arvestile ligi pääseks ja kõige kiuste uue paigaldada saaks, sest iga paigaldus toob elektrikule meeldiva preemiaraha.

Selle filmi eestikeelsete subtiitritega 2-minuti pikkust lühitutvustust näeb siit:

NB! Ei ole teada, kuidas meie Maarjamaal asjad edasi arenevad. Võibolla tuleb hakata ka Eestis uksi lahti jätma, et elektrikud aknaklaase telliskiviga sisse ei viskaks või uksi maha ei murraks, nagu videos näidati.


Vastutust välistav klausel