Arhiiv (november 2014)

Välja on tulnud Nokia patent, mis räägib kiirguse kantserogeensusest

Neljapäev, 13. november 2014

Mobiilitööstuse teadliku pahatahtliku tegevuse kohta tuleb järjest rohkem informatsiooni. Nüüd on avalikuks saanud Nokia patent nr. 5,787,340, mis on kehtiv juba aastast 1998 (28. juuli 1998). See kannab pealkirja „kiirguse vähendamise seadeldis kommunikatsiooniseadmes“ (Radiation shielding apparatus for communication device) ehk sisuliselt juba 1996-1998.a omas Nokia teadmisi ja tehnoloogiat, kuidas mobiilikiirgus inimeste jaoks väikesemaks muuta ning seeläbi kõikide tervisele ohutumaid mobiiltelefone toota. Sellest aga loobuti, sest sooviti teenida rohkem kasumit.

Patendis on väga palju huvitavat informatsiooni, nagu näiteks:

Raadiotelefoni (sh ka mobiiltelefon) kiirgus on suhteliselt madal, tavaliselt paarsada millivatti. Teisest küljest aga on antenn ainult paari sentimeetri kaugusel ajust, kuulmis- ja tasakaaluorganist. Kuigi otsese kuumutamise efekti võib jätta arvestamata, on täheldatud, et moduleeritud raadiolaine kiirgus põhjustab närvirakkudes muutusi – närvirakkude ioonile tasakaal.

KaitseOmaTervist.ee kommentaar: Patendis kirjutatakse, et paarsada millivatti on suhteliselt madal tase, kuigi täna on teada, et juba 0.1 millivatti on inimese immuunsüsteemi jaoks liiga palju.

ja veel:

Pidev kokkupuude kiirgusega nõrgendab rakumembraane ja kahjustab kõrvakuulmist.

ning veel:

On põhjust arvata, et mikrolainete kiirgus stimuleerib närvirakkude kasvu, halvimal juhul pahaloomuliste rakkude kasvu, nt glioom.

Daamid ja härrad, palun väga. Mobiilitootjad on asjadest vägagi teadlikud olnud juba vähemalt 16-18 aastat.

Patendi saab allalaadida siit:
http://patentimages.storage.googleapis.com/pdfs/US5787340.pdf

Väljavõtted patendist:
Fakt: Niiskus ja tolm kaugloetavas arvestis paneb maja põlema

Esmaspäev, 3. november 2014

Augustis kirjutasime sellest, kuidas Saskatchewani piirkonnas Kanadas pärast 8 tõsist tulekahju, mis said alguse kaugloetavatest vooluarvestitest, otsustati juba 105 000 paigaldatud kaugloetavat arvestit koheselt maha võtta ja asemele panna tavalised vooluarvestid.

27. oktoobril avaldatud Saskatchewani maavalitsuse uuringu tulemused heidavad valgust sellele, miks nendele kaugloetavatele arvestitele üleminek ränk viga oli. Kasutatakse ka sõna katastroof. Uuringu kokkuvõttes on öeldud, et elektrifirma ei pidanud tarbija turvalisust oma prioriteediks. Kohe peale seda maavalitsuse pressiteadet astus elektrifirma SaskPower tegevjuht Robert Watson oma ametikohalt tagasi.

Komsjon leidis, et:
* Kaugloetavad arvestid on valesti konstrueeritud. Niiskus ja tolm (saaste), mis arvestisse sattus, põhjustas tulekahjud.

* Elektrifirma SaskPower ei olnud arvestanud võimalustega, et arvestid võivad mingitel tingimustel põhjustada tarbijatele majanduslikku kahju.

Alljägnev foto näitab, kus tekkis elektrikaar arvesti sees:

Kaugloetava arvesti sees on niiskus ja saaste:


Vastutust välistav klausel