Arhiiv (detsember 2014)

Kanal2 tegi saate elektromagnetkiirgusest

Teisipäev, 30. detsember 2014

Lasnamäel on üks maja, mille elanikud kurdavad peavalu ja ei saa magada. Probleemid algasid nende sõnul siis, kui elumajale paigaldati kuus mobiilsideantenni. KaitseOmaTervist mõõteseadmetega tuvastati, et olukord on tõepoolest ohtlik — mobiilsideantennid kiirgasid suurel võimsusel (max 50mW/m2) ka “seljataha” ehk majja sisse ja elanike korteritesse, mis on täiesti lubamatu.

Mures elanikud pöördusid seejärel korteriühistu juhatuse poole, et katuselt see tervist kahjustav kola eemaldatud saaks. Juhatus aga ainult naeris. Ei jäänud siis hädas elanikel muud üle, kui tervet maja ohtlikust olukorrast informeerida — postkastidesse pandi infomaterjali ja käidi ka ukselt uksele naabritega rääkimas. Seejärel korraldati ühistu koosolek. Enamus otsustas, et mobiilsideantennid tuleb maja katuselt ära võtta. Kuid sellega asi ei piirdunud. Elanikud otsustasid välja vahetada ka terve ühistu juhatuse. Seda kõike kajastas Kanal2s 16. detsembril eetris olnud saade Radar.

Saadet vaata siit:

Otselink Kanal2 saatelõigu: http://www.reporter.ee/2014/12/16/radar-lasnamae/

Uus: Videointervjuu raskelt haigestunud Nokia tehnikadirektoriga

Neljapäev, 18. detsember 2014

Oktoobri lõpus kirjutasime sclerosis multiplexi haigestunud Nokia endisest tehnikadirektorist Matti Niemeläst (44-aastane), kes oli mobiiltelefonide suur fänn ja ka ise üks peamisi tootearendajaid Nokias.

Matti otsustas tulla nüüd ka kaamera ette rääkima:


Vastutust välistav klausel