Arhiiv (veebruar 2015)

Kollased prillid kaitsevad silmi digitaalsete seadmete kahjustava valguse eest

Teisipäev, 17. veebruar 2015

Oleme nüüd jõudnud olukorrani, kus kasutusele on võetud termin digitaalne nägemisprobleem ehk lihtsamalt öeldes silmade ülisuur pinge, mis on tingitud elektrooniliste ekraanide sinakas-valgest valgusest. Seda silmale sobimatut külma valgust näeme süle- ja lauaarvutitel, nutitelefonidel, tahvelarvutitel, e-lugeritel ning uutel ja vanadel teleritel. Ka kontorite laes olevad pikad päevavalguslambid mõjuvad halvasti.

Kui varem oli see rohkem keskeas olevate inimeste probleem, siis nüüd on sümptomid jõudnud ka teismelisteni. Need on ebamugavustunne silmades (32% inimestel), peavalud (24%), sügelevad ja kuivad või liigniisked silmad (22%), põletav tunne, värvitaju muutumine ning suured raskused õhtul uinumisega (38%).

Kui keskmiselt pilgutab inimene oma silmi 18 korda minutis, siis ekraanide vaatamise tulemusena pilgutused vähenevad. 2014. aasta tehtud uuring näitas, et kontoritöötajatel, kes vaatavad suurema osa päevast digitaalseid ekraane, väheneb pisaravedelik – organismis toimuvad reaalsed füsioloogilised muutused.

Mis on lahendus?

www.KaitseOmaTervist.ee on mitu kuud katsetanud erinevaid kollaseid prille, mis filtreerivad selle sinakas-valge valgust välja ja tänu sellele ei väsi silmad arvutiekraani vaatamisel ära. Nüüd oleme jõudnud oma uuringutega lõpule ja valinu välja ühe kindla tootja arvutiprillid. Hind on 15 eurot ja komplektis on kaks asja: kollased prillid ise ning lugemisprillide või tavaprillide külge klõpsuga kinnituv kollane filter. Vaata lähemalt ja osta KaitseOmaTervist uuest e-poest siit: Kollased prillid silmade kaitsmiseks

Uute Nuti-telekate kasutusjuhendis: Sinu salajutud edastame kolmandale osapoolele

Neljapäev, 12. veebruar 2015

Esmaspäeval, 9. veebruaril 2015.a tunnistas Samsung, et tema Nuti-TV ehk nutikas televiisor salvestab toas toimuvad vestlused ja edastab need kolmandale osapoolele. Nuti-TVst kirjutas KaitseOmaTervist viimati 12.08.2013 – artikli pealkiri „Miks on uutel telekatel mikrofon ja kaamera?“

Samsungi kasutusjuhendis on kirjas:

Palun võtke teadmiseks, et kui teie poolt kõneldu sisaldab isiklikku või muud tundlikku informatsiooni, siis on see üks osa sellest andmevoost, mis salvestatakse ja edastatakse kolmandale osapoolele.

Kolmas osapool võib olla näiteks riigiasutus, reklaamifirma või ka Google.

Koheselt hakati internetis paralleele tõmbama George Orwelli kurikuulsa „1984“ raamatuga, milles samuti on olemas inimeste järele luuravad telekad ehk teisisõnu – SUUR VEND JÄLGIB SIND.

Katkend sellest samast raamatust (tõlge Elias Treeman):

Teleekraan töötas korraga nii vastuvõtja kui saatjana. See püüdis kinni iga vaiksest sosinast tugevama heli, mida Winston tegi; vähe sellest, kuni ta püsis metallplaadi vaateväljas, oli teda niisama hästi ka näha. Muidugi oli täiesti võimatu öelda, kas sind parajasti valvatakse või mitte.
Tuli elada – ja elatigi, tänu harjumusele, mis oli muutunud instinktiks, – teadmises, et igat heli, mida sa teed, kuuldakse ja igat liigutust, välja arvatud pimedas, pannakse tähele.

Vaata ka videot sellest kurikuulsast telekast. Ei saa öelda, et tegemist on ainult Samsungi tootega. Kõik uue põlvkonna telekad hakkavad sellised olema.

Muide, seda Orwelli raamatut on võimalik eesti keeles ja täiesti tasuta kuulata Nõmme Raadio meediapangas: http://www.nommeraadio.ee/meediapank.php/1984

Rohkem infot:
http://www.zerohedge.com/news/2015-02-09/very-slippery-slope-yes-your-samsung-smart-tv-can-listen-your-private-conversations


Vastutust välistav klausel