Arhiiv (märts 2015)

Uues populaarses TV-sarjas on peategelase vend elektroülitundlik

Teisipäev, 17. märts 2015

Elektroülitundlikkuse (elektroallergia) teema tuuakse nüüd masside teadvusesse kõige vaadatavamal kellajal, sest ülipopulaarse sarja „Halvale teele” (Breaking Bad) loojad on valmis saanud uue põneva seriaali nimega „Parem helista Saulile“ (Better Call Saul), milles peategelase Sauli vend kannatab elektroülitundlikkuse all.

Sarja näitab Ameerika kanal AMC, mis on tuntud ka selliste hittide nagu „Pöörased“ (Mad Men) ja „Elavad surnud“ (The Walking Dead) poolest. Mõlemat sarja näevad eestlased kanalilt Fox Life.

See uus sari aitab kindlasti inimeste teadlikkust tõsta ning annab vihjeid neile, kes veel ise ei tea, mis neil viga on – et nad on elektroülitundlikud.

Kanal2 saate „Radar“ episoodi eesti elektroülitundlike elust vaata siit:
https://blog.kaitseomatervist.ee/eesti-elektroulitundlikud-raakisid-kanal2-saates

„Parem helista Saulile“ treilerit vaata siit:

Video: Uus Barbie-nukk töötab WiFiga ja kasutab pilveserverit

Neljapäev, 12. märts 2015

13.-16. veebruaril toimunud suurel mänguasjade messil New York Toy Fair tutvustas firma Mattel oma kõige uuemat ja tehnoloogiliselt arenenud Barbie-nukku ehk The Hello Barbie doll’i, mida Eestis hakatakse müüma sügisel.

The Hello Barbie doll on täpselt samades mõõtudes nagu ka tema eelkäijad, kuid nuku sisse on topitud palju tehnoloogiat – sh mikrofon, kõlar ja raadiosaatjad. Nukk kasutab WiFit selleks, et lapsega kahesuunalisi vestlusi pidada. Jah, nukk on võimeline lapse küsimustele ja kõnele vastama.

Selleks laeb Barbie lapse jutu pilveserverisse, kus toimub kõnetuvastus ja sisu analüüs. Kõik toimub reaalajas ja väga kiiresti.

Allolevas videos on näha, kuidas firma müügiesindaja vestleb Barbiega New Yorki teemal, selle restoranidest, einestamisest ning ka sellest, et Barbiele meeldiks minna Itaalia restorani, mis asub New Yorkis.

Lastekaitseorganisatsioonid on aga selle nuku vastu, sest The Hello Barbie doll on võimeline täpsustavate küsimuste abil väga palju privaatset infot lapse käest kätte saama, nagu on näha ka videos. Näiteks pärib nukk lapselt tema huvide ja eluolu kohta, ning salvestab selle serverisse. Sellise informatsiooni olemasolu aga annab nüüd uued võimalused reklaamiagentuuridele, kes saavad oma sõnumit lastele edastada läbi Barbie suu.


Vastutust välistav klausel