Arhiiv (detsember 2015)

Tõestatud: Elektromagnetkiirgus põhjustab 2. tüübi diabeeti

Esmaspäev, 28. detsember 2015

Teadlasterühm Saudi Araabiast (KSU’s College of Medicine) professor Sultan Ayoub Meo juhtimisel tõestas ära, et mobiiltelefoni kiirgus (sh mobiilimastid ning WiFi) põhjustab 2. tüübi diabeeti.

Avastuse õigsust kinnitab ka Šveitsi teadusajakiri (International Journal of Environmental Research and Public Health), kus professor Meo ja tema kolleegide teadusartikkel avaldati.

Uuringus osales 159 pealtnäha tervet õpilast kahest erinevast koolist (93 õpilast ühest ja 63 teisest), kel oli sama vanus, sugu, kodakondsus, sotsiaalne- ning majanduslik olukord.

Mobiilimastid või mobiilsideantennid asusid mõlemast koolist ligikaudu 200m kaugusel. Elektromagnetkiirgust mõõdeti mõlema kooli siseruumides. Koolis nr. 1 oli kiirgust 9.601 nW/cm2 (925 Mhz sagedusel) ja õpilased viibisid nende elektromagnetlainete sees 6h päevas ja 5 päeva nädalas.

Koolis nr. 2 oli kiirgust 1.909 nW/cm2 (925 Mhz) ja õpilased olid selle sees samuti 6h päevas ja 5 päeva nädalas.

Iga õpilane andis vereproovi (5-6 mL), mida analüüsiti Dimension Xpand Plus Integrated Chemistry System, Siemens masinaga.

Selgus, et suurema kiirguse sees olnud õpilaste vereproovis oli HbA1c (veresuhkru väärtus) näitaja (5.44 ± 0.22), samas kui väiksema kiirgusfooni sees olnud õpilaste verenäit oli tunduvat väiksem ehk 5.32 ± 0.34.

KaitseOmaTervist.ee selgitus: Kui 5.32 on veel normaalne veresuhkur, siis 5.44 on juba diabeedi-eelne seisnud, ning tuleks olla väga ettevaatlik.

Eestis loetakse normaalseks veresuhkru vahemikuks 3.5–5.5 mmol/l, millest kõrgem on juba diabeet.

Kuna nüüd on teada, et mobiilimastid, mobiiltelefonid, tahvlid ja WiFi tõstavad veresuhkru väärtust märgatavalt, siis võiks ennast aegajalt testida (HbA1c väärtus), et mitte ootamatult diabeeti haigestuda.

Kui varem haigestusid 2. tüübi diabeeti inimesed vanuses 45 eluaastat, siis nüüd on haigestujate hulgas järjest rohkem alaealisi lapsi.

Seda teadusartiklit saab täismahus lugeda siit:
http://www.mdpi.com/1660-4601/12/11/14519/pdf

Video: Saates “Mõtleme taas” räägiti elektromagnetkiirgusest

Neljapäev, 17. detsember 2015

MTÜ Kogukonna Hüvanguks asutajad ja eestvedajad Liis ning Raivo käisid Tallinna TV saates “Mõtleme taas” rääkimas elektromagnetkiirgusest, saastelektrist ja paljust muust põnevast.


Vastutust välistav klausel