Astangu elanikud peatasid elektriliini rajamise

Õhtuleht
Helve Laasik

Astangu elanike 400 allkirjaga kirja tõttu oli Eesti Energia sunnitud 3. augustil peatama 5,5 miljonit maksva 110 kV kõrgepingeliini ehituse. Astangu elanikud on mures, et uus ehitatav liin on nende tervisele ohtlik.

Oma märgukirjas toonitavad Astangu elanikud, et liini ehitatakse vanade nõukogude normatiivide järgi, samuti põhjustavat rajatav liin tugeva elektromagnetvälja, mis tekitab elanikele vähki, südame- jm. haigusi. Liin tuleb nn. rohelisse vööndisse, kus inimesed käivad jalutamas ja lapsed mängimas. Keegi ei olevat kaitstud võimalike traatide kukkumise korral tekkivate õnnetusjuhtumite eest.

5. augustil mõõtis tervisekaitseinspektsioon Eesti Energia tellimusel elektromagnetvälja Tallinnas töötavate 110 kV kõrgepingeliinide all ja nende vahetus läheduses ning ühes Astangu tänava korteris. Mõõtmistulemused näitasid, et 110 kV kõrgepingeliinide läheduses ei ületa 50 Hz elektromagnetvälja parameetrid normsuurusi ja on seega elanikele ohutud.

Eesti Energia pressiesindaja Kaie Saare sõnul on Ameerika arstid uurinud elektrimontööride jt. elekromagnetväljas töötavate professionaalide haigestumist aju- ja kopsuvähki. “Meditsiiniliselt ei ole tõestatud seost elektromagnetväljas viibimise ja haigestumise vahel. Mõju on tuvastatud vaid teatud tüüpi ülitundlike südamestimulaatorite tööle ja sedagi normidest tunduvalt tugevama välja puhul,” märkis Saar.

Tervisekaitseinspektsiooni füüsika kesklabori juhataja kohusetäitja Hans Kuusiku sõnul olid NL-i normatiivid mõnes osas märksa rangemad kui praegused Euroopa Liidu omad.

Blogi aadress: Elektriliini mõju inimese terviseleKas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


Sildid: , , ,

Üks vastus postitusele “Astangu elanikud peatasid elektriliini rajamise”

  1. […] 16.03.2009: Elanikud peatasid elektriliini rajamise […]

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel