Avastus: Alzheimeri pisik võib tulla vereülekandega

Teadlased on nüüd avastanud, et Alzheimeri pisik või alge võib olla nakkav vereülekandega. Selline seos leiti hiljuti, kui uuriti inimkasvuhormooni saanud inimeste haigestumist ajuhaigustesse.

“Kui siiani kehtis arusaam, et Alzheimer on kas pärilik või avaldub täiesti suvaliselt, siis nüüd tuleb asjale vaadata hoopis teisest valgusest,” ütles professor John Collinge Londonist.

Ajaloost on teada ka analoogne juhtum, kus USA vange kasutati veredoonoritena, ja selle tulemusena nakatusid haiglates verd saanud patsiendid HIV’i ja hepatiiti.

Teadlased kinnitavad, et Alzheimerit põdeva inimesega koos elamine ei ole ohtlik. Küll aga tuleks olla ettevaatlik verega kokku puutudes.

Kui on vajadus vereülekandeks, siis võimaluse korral paluda veredoonoriks oma pereliiget.

KaitseOmaTervist.ee soovitus: Kookosrasv on siiani kõige parem ja efektiivsem viis, kuidas end Alzheimeri ja muude ajuhaiguste eest kaitsta. Piisab kui võtta sisse 1 supilusikatäis päevas. Kuna kookosrasv on Eestis üpris levinud, siis meie kaudu seda osta ei saa. Küll aga võime teha erandeid, kui seda vajad. Ehk juhul, kui soovid meie kaudu kookosrasva, siis võta palun kontakti.

Allikas: http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/alzheimers-disease-may-be-infectious-study-suggests-10493032.htmlKas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel