Ebola uudised perioodil 13.-20. oktoober 2014

* Ameerika Dallase linna tervishoiutöötaja (õde Nina Pham), kes oli hoolitsenud Thomas Duncani eest, nakatus Ebola viirusesse korralikest kaitseriietest ja ettevaatusabinõudest hoolimata.

* Thomas Duncan (keda raviti) töötas Libeerias autojuhina, kuid tuli USAsse oma pere külastama. Ebola viirus diagnoositi tal 30. septembril. Neli päeva hiljem muutus tema seni stabiilsena püsinud seisunud kriitiliseks. Surm saabus 8. oktoobril.

* 14. oktoobril diagnoositi Ebola viirus ka teisel medõel (Amber Vinson), kes oli Thomas Duncanit ravinud.

* Ameerika nakkushaigustekeskus (CDC) süüdistas medõdesid lohakuses ja keeldus tunnistamast, et haigla poolt antud kaitsevahendid polnud piisavad. Nendest kahest uuest juhtumist järeldas teadlaskond, et käesoleva Ebola viirusega kokkupuutuvad inimesed vajavad hoopis paremat, 4-tasemele vastavat kaitseriietust.

* Eesti Terviseamet saatis perearstidele soovitused Ebola viirushaige või haiguskahtlase isiku kohtlemiseks. Perearsti rolliks on kiirabi kutsumine sellisele patsiendile, kusjuures väljakutset tehes informeeritakse häirekeskust, et antud patsient on Ebola viirushaiguse kahtlane.

* Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa osakonna direktor teatas, et Ebola pandeemia levikut Euroopas pole võimalik ära hoida, sest viirus levib aevastuse ja köhaga.

* Maailma Terviseorganisatsioon teatas, et Ebola viiruse peiteaeg võib ulatuda 42 päevani, senise 21 päeva asemel.

* Nakatunud Dallase tervishoiutöötajal Amber Vinsonil lubati reisilennukiga Atlantasse lennata. Samas lennukis olnud 132 kaasreisijat peeti hiljem kinni.

* Selgus, et 12% Ebola viiruse kandjatel ei avaldu sümptomid enne 21 päeva.

* Libeeria teatas, et vajab juurde 79 940 laibakotti.

* Ameerika sõjaväel on olemas meditsiiniline seade, millega saab Ebola viirust diagnoosida paari minutiga (tavalise 48 tunni asemel). Ameerika Ravimiamet keelas nende seadmete laiali jagamise haiglatele.

* Ebola levib Lääne-Aafrikas nii kiiresti, et sealsete riikide majandused on kokku kukkumas. Farmide ja tehaste töö on täielikult seiskunud.

* Ebola on väga lühikese aja jooksul juba 100 korda muteerunud.

* Tervishoiuasutused pole endiselt Ebolaga võitlemiseks valmis.

* USA riikliku allergia ja nakkushaiguste juhtivteadlase Peter Jahrling sõnul levib praegune Ebola palju kergemini kui varasemad versioonid.

* USA president Barack Obama teatas meedias, et muretsemiseks pole põhjust. Don’t worry be happy!

Soovid neid lühiuudiseid ka edaspisi? Kindlasti liitu meie TASUTA uudiskirjaga siin.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


2 kommentaari postitusele “Ebola uudised perioodil 13.-20. oktoober 2014”

 1. Tõnu Aru ütleb:

  Tänud lühida ja asjaliku info eest. Ekvaatori lähedal elavad inimesed on väga rasketes elamis tingismustes Maa magnetväljade pideva muutumise ja “geosituatsioonide” kiirema polaarsuse vahetamise läbi võrreldes põhja- ja lõuna poolkeradel elanikega (ka Maa magnetväljade üldine nõrgenemine praegu on ju üldteada fenomen). Nende eluenergia näitajad (Bovis scale) on seeläbi märksa madalamad teistest: näit. põhja poolkeral on inimese keskmine ca 15-17 000 Bs. Eneseharimisega, kehakultuuri ja nn vaimsete distsipliinidega on võimalik seda tõsta veelgi 22 000 – 45 000 Bs. Ekvaatori lähedal on inimesel sagedane näit alla 10 000 Bs. Selline näit on sageli demoraliseerunud ja vägivaldset loomust “viljelevatel” etnilistel rühmitustel. Ebolaviiruse “tervisele” ei mõju hästi “kõrgemad vibratsioonid” ja negatiivsed ioonid (vabade elektronidega küllastunud väljad ja keskkonnad). Lähitulevikus (varsti pärst “müütilise” 13 planeedi – “Niburu” – külastust Päikese süsteemis) saab enam infot fullereensüsiniku – Csh – kohta ja ta muutub keskseks nanotehnoloogiliseks ja eriti nõutavaks “kaubaks”. Šungiit ja Ukraina teadlase Osipovi patenteeritud “Nanomaatriks” (rikastatud šungiidi pulber) on alles uurimisjärgus, kus teadlase sõnul on infoedu alles 1%. Üks olulisemaid rekordeid on mu arvates šungiidil (98% Csh) elujõuühiku näitajaga – 1 300 000 Bs. Võib ette kujutada, kui edukaks võib osutuda sellise vahendiga (Csh) “kahevõitlus” ebolaviirusega. On aeg hakata otsima kontakti selle imelise molekuliga.

 2. Eike ütleb:

  Tere!

  Ma lugesin teksti läbi 🙂

  Ma ei takaks olla “jäme” aga kui terve Aafrika pole veel nakatanudki, siis kuidas see Eestisse juba jõuda saab?
  Mind hirmutab see teema väga ja soovin, et Eesti leiaks vaktsiini sellele jubedale viirusele…

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel