Elektrilevi uus psühholoogiline trikk on süümepiinade tekitamine?

Kui siiani on Elektrilevi kaugloetavate elektriarvestite vastu protesteerijaid üle valanud sõimu ja ähvardustega vool ära võtta, siis nüüd on väidetavalt kasutusele võetud uus psühholoogiline trikk.

Miks?

Kuuldavasti on 99% elektrikutest, keda on saadetud inimeste elektriarvesteid välja vahetama, täiesti normaalsed ja toredad inimesed, kes on sõbralikud, mõistavad inimeste muret ja vastuseisu, ning sunniviisiliselt nad “vana” elektriarvestit uue kaugloetava vastu ei vaheta.

Ka ei võta need normaalsed elektrikud inimestelt vägisi voolu ära, sest kui tarbijal puudub võlgnevus, siis pole nagu erilist alust talt vool ära võtta. Mõtleme nüüd loogiliselt: tavaline arvesti on ju töökorras ja inimene pole ka võlgu.

Uus trikk: süümepiinade tekitamine

Elektrilevi uus väidetav psühholoogiline trikk seisneb süümepiinade tekitamises. Kui telefonivestluses selgub, et sa nende bluffi elektrivoolu ära võtmisest ei usu, siis püütakse läheneda teisiti.

Sulle räägitakse, et see elektrik peab täitma konkreetset plaani, ja kui ta seda ei tee, siis läheb tal väga halvasti. Aga elektrikul on ka pere, lapsed jne-jne. Ühesõnaga, kui sa kaugloetavast arvestist nüüd ikkagi keeldud, siis oled sina halb inimene ja jääd süüdi, et selle elektriku elu ära rikkusid.

Tegelikult on ka see bluff.

Kokkuvõte: Ära võta tõsiselt juttu, mida telefonis räägib sulle elektrifirmat esindav inimene, sest tema saab õelutsemise ja sinu manipuleerimise eest palka. Juba see fakt, et ta on nõus sellist tööd tegema, näitab pigem seda, et hoopis tema on üks halb inimene.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


9 kommentaari postitusele “Elektrilevi uus psühholoogiline trikk on süümepiinade tekitamine?”

 1. Rauno ütleb:

  Saab lugeda jälle inimese poolt, kes ei tea midagi, toredat asja. Esmalt selliste lugude autor võiks endale teha selgeks teha mis kuidas on. Tore on ju inimestesse külvata kahtluse seemet kui tagamaadest ei räägita. Aga omamoodi leidlik lähenemine asjadele. Edu

 2. Ain ütleb:

  Selle ”uue maailmakorra” loojatel ja käepikendustel paistab asjaga olevat väga kiire. Kus uudised lahti lööd, sealt paistavad poliitäritsejate kartelli kõrvad ja räpased käed, kes inimesi kontrolli alla püüavad saada läbi erinevate firmade ja asutuste …
  Meil siin on üheks selliseks asutuseks energeetikaettevõte ja selle ettevõtte alltöövõtjad.

  Hea lugemine on http://www.hingepeegel.ee/noppeid/maadejagamise-tagajarjed-ja-pohjused/
  See mainitud kirjatükk valgustab toimuvat päris hästi.
  Hea kirjutis meie juhtpoliitikute ja juhterakonna liidrite tegudest on ilmunud Toomas Kümmeli sulest …
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/toomas-kummel-veb-fondiga-seotud-tegelased-on-kaks-aastakummet-valetanud.d?id=68945593
  Nende nimetatud kirjatükkide läbilugemine annab aimu, millised on meie valitsejate tegelikud teod ja pale …

 3. Rauno ütleb:

  Olen lugenud palju sellest “uuest korrast” (muide ei pea suisa Eestis selle laadset tegevust kaugelt otsida) ja tean ka paljusid “asju” aga mis see siia puutub? Energia valdkond on tulevik ja selle nimel nähakse palju vaeva aga see selleks. Esmalt võiksid inimesed selgeks teha, mis on Eesti Energia ja mis on Elektrilevi? Paha ei teeks ka see, et kuidas sellega on seotud konkurentsiamet. Mida siis see kaugloetav arvesti teeb?…. salasilm jälgib??? Oh jumal küll, Sina, kes Sa oma mobiili kasutad, juba ammu on teada Sinu harjumused ning ka see millele kulutad oma 1010101010101000001000100 raha?
  Tulge nüüd natukene maa peale tagasi.

 4. Milaja. ütleb:

  Rauno, peale Eesti Energia ja Elektrilevi seisavad inimesed kellel on tähtsam enda ja laste tervis. Kui sinu laste tervisest on ükskõik siis jäta oma arvamus parem endale. Muidugi Eesti Energia jääb peale, sest nendel on võim ja neid huvitab ainult raha. Kurb ainult, et inimesed ei taha enam ajusi kasutada headel eesmärkidel.

 5. Rauno ütleb:

  Austatud Milaja, ma olen vist ikka päris loll aga ma ei saa aru kuidas on oma vahel seotud laste tervis ja elektriarvesti.
  Palun seletage minule, et mida kahjulikku on arvesti vahetamises? See, et üks ettevõte (EE) järgib konkurentsiameti ettekirjutust ning püüab kadusid vähendada (inimesed ju valetavad) ja teeb selleks võimalikult palju, siis mida selles halba on?
  Seda enam kui arvesti on kuskil postil või kilbi sees! Aru ei taipa, kui vaid ainus põhjus on see, et enamei saa ise näitu teatada ja väiksemaks valetada. Elering (ehk siis ka Eesti riigi üks ettevõtetest) koorib ikka oma raha EE-lt. Kui saaks kaod kõrvaldada, siis ehk oleks ka elektri hind väiksem. Aga noh, mina ju rumal.

 6. Arno ütleb:

  Rauno, Teadmiseks Teile, et kaugloetavaid arvesteid ei loeta pinokli abil, vaid seade sisaldab omakorda ka saatjat, mis ei pruugi olla kuigi tervislik.

 7. annes ütleb:

  Jah Rauno.Loe ikka hoolega Postimeest ja eesti Päevalehte edasi.Saad kogu tõde tõeselt teada iga päev.Ilmselt oled üks tubli energeetika ettevõtte töötaja.Eest Energia peaks olema nagu riigi ettevõte.Raha kooritakse ikka rahva käest.Pluss on kindlasti see,et elektrit varastada vist enam ei saa.Aga eks kindlasti nutikad inimesed mõtlevad midagi välja.

 8. Rein Lättekivi ütleb:

  Peaks toetuma sõltumatule uuringule.

 9. kahtlane ütleb:

  Huvitav et minult ei kusitudgi paigaldamise luba. Uhel heal paeval lihtsalt rippus postil uus karp. Naabruses imestati et miks siis neile ei pandud?

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel