Ellujäämine kortermajas, kui puudub elekter, keskküte, kraanivesi ja kanalisatsioon

Kriisiolukorras ei pruugi linnast välja saamine õnnestuda, sest sahameeste prioriteet number üks on ikkagi nende oma pere turvalisuse ja ellujäämise tagamine. Alles pärast seda tulevad nad tööle, kuid siis võib olla juba lootusetult hilja, sest lumes kinni olevad autod on kogu linna ära ummistanud ja sahkadel pole liikumiseks enam ruumi.

Linnast põgenevad autod täielikus lumelõksus

Isegi kui lumetormi pole, tehakse palju liiklusavariisid. Ning selle asemel, et lihtsalt andmeid vahetada ja minema sõita, tulevad ülinärvilised juhid autodest välja ja hakkavad ennast üksteise peal välja elama. Halvemal juhul võetakse käiku ka rusikad ja minnakse karvupidi kokku. Aga tõsiasi, et oma tegevusega või tegevusettusega on nad põhjustanud kilomeetrite pikkuse autodekolonni, neid ei häiri.

Samamoodi nagu autojuhid ei pääse kuhugi liikuma, on raskes olukorras ka ühistranspordi kasutajad, sest trollid ja trammid on vooluta ning bussid on kas tohutult ülerahvastatud või liiklusummikutes kinni.

ELLUJÄÄMINE LINNAKORTERIS

Kui midagi on juhtunud või on mingi aimdus või sisetunne, et varsti juhtub, siis tuleks kohe vann vett täis lasta. NB! Vanni tuleb vett koguda ka siis, kui tegelik plaan on linnast lahkuda. Seda selleks, et kui linnast lahkumine siiski ei õnnestu, on Sul vajalik veevaru ikkagi olemas. Lisaks vannile võiksid vett koguda ka purkidesse, pudelitesse, tühjadesse õllepurkidesse, pottidesse, kaussidesse, klaasidesse, tassidesse jne.

Vett keeta ja toitu valmistada on võimalik gaasipõleti, priimuse ning puugaasipõletiga. Sellest, kuidas neid vahendeid korteritingimustes kasutada ja mõnda neist ka ise meisterdada, räägime nüüd lähemalt:

1. Gaasipõleti: müüakse matkapoodides ja Prismas. Muude poekettide kohta ei oska hetkel infot anda.

2. Tavaline priimus: müüakse matkapoodides, kütuseks kasutatakse ehituspoodides müüdavat 1-liitrises pudelis denatureeritud piiritust. Võimalik on kasutada ka odavamat biokaminavedelikku. Priimus ise näeb välja selline:

3. Puugaasipõleti: KaitseOmaTervist.ee lemmik, sest sellega on võimalik keeta vett, valmistada süüa ja kütta tuba. Põletit ennast on lihtne valmistada ja kui kõik on õigesti tehtud, põleb leek peaaegu sama puhtalt kui gaasipõletil ja priimusel. Kütuseks sobivad paljud materjalid: puidugraanulid, kütte- ja kaminapuude laastud, paber, papp, puulehed jne.

Puugaasipõleti koosneb kahest konvservipurgist, millest üks on teise sees, ja põlemine näeb välja selline:

Puugaasipõleti valmistamine oapurgist ja Coca-Cola purgist:

Veel üks hea näide:

Mõni puugaasipõleti versioon näeb ette ka sisemise purgi põhja väikeste aukudega tegemist. Proovi ja katseta ise erinevate prototüüpidega. Põleteid valmista kohe mitu tükki, sest siis saad mõned ka oma naabritele anda, kui nad hädas on.

NB! KaitseOmaTervist.ee ei vastuta Sinu tuleohutuse ega võimalike kahjude eest. Käesoleva informatsiooni kasutamine on ainult Sinu enda vastutusel. Igasuguse tulega “mängimisel” tuleb olla ettevaatlik, et Sa ennast ja teisi ei vigastaks, tulekahju ei põhjustaks, maja põlema ei paneks, kolmandate isikute vara ei kahjustaks jne. Hoolitseda tuleb ka ruumide tuulutamise eest, et vingugaas Sind ja Su pereliikmeid igavesse unne ei suigutaks.

Kui vee-, toidu- ja soojamured on mõneks ajaks ületatud, on vaja lahendus leida ka kanalisatsiooni puudumise probleemile. Siin on kaks varianti: ehituspoodides müüdav kuivkäimla või ämber.

Vaata Reporteri videot sellest, kuidas 2008. a Annikoru külas 4 päeva elektrita kortermajades elati:

Kui see artikkel tundus Sulle huvitav ja soovid edaspidi meie artikleid oma e-postiaadressile saada, siis liitu meie tasuta uudiskirjaga siin.

Samal teemal loe ka: Sinu ja su pere kaitsmine päikesepurskest põhjustatud tuumakatastroofi korral ja Elektroonika kaitsmine päikesepurske eest nii, et need pärast ka töötavad
Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


3 kommentaari postitusele “Ellujäämine kortermajas, kui puudub elekter, keskküte, kraanivesi ja kanalisatsioon”

 1. Tarmo ütleb:

  Puugaasipõletis on alumiinium katalüsaatoriks, seega sisemine purk vaja ikka alu-purk panna; muidu päris õigesti põlema ei hakka 😛

 2. Ü ütleb:

  Ma ei teadnudki, et elektrikatkestusel televiisorit saab ka küünlavalgel vaadata…
  Vt. viimane video. Mis imeteleviisorid need on? Vene ajal olid küll akudega televiisorid aga need vist enam ei tohiks töötada. Reporteri uudised…
  Muidu tänuväärt artikkel.

 3. Mariina ütleb:

  Ma ei tea , kus- kaua-kaugel-maa-majal-ööbivad blogi elektromagnetkiirgus- meeskonna-liikmed:

  käitumisjuhistel on majanduslik geen:

  kui palju maksab 1 l tuleallikavett- nii praegu kui “elektri-blokaadi” ajal
  kui mitu m 3 ei kahte on ruum , mida püütakse soojavereliste kehtemperatuuri eluhoidva määrani säilitada, mitu pudelit “kütust” ja mitu “energiaseadeldist” ca 20 m2 kütmiseks vähemalt 13 kraadini tselsiuse järgi— puidust ning paneel ning tradisioonilised kiviehitised (tallid ja majad sajandite kaudu) nii näituseks on miinus 13 kraadise õuekeskkonna temp korral 0,5 m paksuse kivihoone sisetemp kütmata pluss 13 kraadi tselsiust aga paneel ehk – kortermajades:

  kohe kindlasti ei tahaks siit 33 km Tallinna alt ida-suunas –näha nn “PUu-“Moskva” põlengut Napoloeni kaudu- et kui üks teist seal ei käitle tuleohtlikke aineid hoolikalt või tuli läheb käest ja siis läheb korvalruumidesse ja siis juba maja jne….olete ju teleka kaudud näinud ja siis ei ringle enam tuli vaid siis juba plahvatab “küttevedeliku” ladu kellelgi kodu -ruumides——-
  Kas Euroopa iLiit ja eesti ei ole kokkuleppinud mingites riskianalüüsides ja käitumisjuhistes “all/pea/osa/autonoomia/ riikides” toimuda võivate eri-elu-olu-kordade tarvis——-seda, et tuletõrje kohta midagi on ja meil vastab see-vast nõuetele kas 1 komando kui suurele elanikkonna klassile …. seda meie maa-inimesed nüüd küll ei oota aga kui maal põleb elumaja-koos loomalaudaga siis linnainimesed jälle ei tea—-kõike ei saagi teada…….

  kuhu inimesed saavad koguneda, kui eriolukord võiks/on ettenähtud/on korraldatud/ on indutseeritud/ –
  kas õppejõud peavad minema ülikooli hoonesse, sest vaadakse kaasaegsed ehitusnõuded näevad ette, et hoone peab vastama mingitele nõuetele, et peab takistama tule levikut näiteks 2 tundi;
  kas usuorganisatsioonide liikmed saavad elada (kivi,puu, betoon) kirikus;
  kas kokad jäävad kööki
  ning arstid saavad elada haiglates jne kas me saame omada mingit kindlat teavet selle kohta, et kui mereveetase tõuseb 2 meetrit (ka siis võib saabuda “elektri-blokaad” ju sisuliselt) kus inimesed saavad siis elada? kuidas nad saavad siis elada?
  Me saame seda kõike koos arutada aga kellega ja kust kaudu???????
  Mida me saame lastele õpetada, perepoeg 5-ne tuli eile lasteaiast küsimustega: et kui elekter läheb ära, kas siis me peame hakkama kaklema- lasteaias teised soovitasid! Ise ta arvas, et ta ei taha kakelda, poiss küll aga ta kardab haiget saada ,see ei ole mõnus ja pisarad võivad ka tulla, ta võib mänguasju jagada aga ta tahab ka ise mängida……
  Haiti maavärina kaudu – kui peretütar (2012—-12 eluaasta) kui ma majja lõksu jään ja vett ning mahla pole, kuidas ma siis juua saan- mina vastu, et sel juhul kui muud käepärast ei ole tuleb sul, kui soovid abi oodata ning elus püsida tuleb sul omaenese keha vedeliku osa (see mis ringleb neerude kaudu) juua ja siis tema küsis, et kas mina jooksin ja mina vastu, et kui ma koos lastega umbkaudugi sarnasesse situatsiooni satun siis mul tuleb ilmselt nendega koos juuagi….. parema meelega jooks enamik meist ikka vast võimalikult looduslikku ja öeldakse veel et puhast vett….

  Mariina

  nii, et siis kui mõtlete Tule-elemendi kaudu siis tuleb mõelda ka Tule-elemendi väljalülitamisvõimaluste kohta—kui neid on ja kas on……mõtlen ma…….. , et kas inimene haarab tulekahju korral kaasa oma lapsed või hakkab ta laudu,toole, kuldehteid, el tööriistu: arvutid, mobiiltelefonid, elhambaharjad, saed —ega see meeldiv mõtlemine polegi aga kui olete korra seisnud põleva hoone ees siis õpite paremini mõistma ka neid kellel see on õnnestunud…

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel