Ettepanek Rahvakogu.ee lehel: Kaugloetavad arvestid vabatahtlikuks!

Täna avati internetis Rahvakogu, kus iga Eesti kodanik saab esitada ettepanekuid, kuidas riiki paremaks teha. Ettepanekuid saab teha järgmistes rubriikides: Rahastamine, Erakonnad, Valimised, Kaasatus, Sundpolitiseerimine ja Varia.

KaitseOmaTervist.ee lisas Varia rubriiki oma ettepaneku “Kaugloetavate arvestite vabatahtlikuks muutmine”. Ettepanek ise on järgmine:

Kui inimene ei soovi oma majapidamisse kaugloetavat arvestit, mis potentsiaalselt võib ära rikkuda tema elektriseadmed (ja ka tervise?), siis peaks tal olema võimalus keelduda kaugloetava arvesti paigaldamisest nii nagu on see teistes riikides. Eestis on aga kaugloetavate arvestite paigaldamine tehtud seadusega kohustuslikuks. Tegemist on inetu pähemäärimisega ja kodaniku vabat tahet eirava olukorraga, sest Elektrilevi kodulehel on kenasti kirjas, et tavaline elektriarvesti ei takista avatud turu toimimist ega ka elektrimüüja valimist. See tähendab seda, et kaugloetavat arvestit pole üldsegi vaja. Tekst Elektrilevi.ee kodulehelt: “Täielik kauglugemisele üleminek küll lihtsustab tulevikus avatud elektrituru toimimist, mitmekesistab elektripakettide valikut ja soodustab konkurentsi, kuid avatud turu toimimist ja elektrimüüja valimist ei takista ka tavaline arvesti. “

Kui Sa oled ettepanekuga päri, et kaugloetavad arvestid peaksid olema vabatahtlikud, siis palun anna sellele oma hääl Rahvakogu leheküljel, vajutades siia.

NB! ID-kaardiga on vaja sisse logida.

Peale hääle andmist surfa Rahvakogu veebis ringi. Loe, toeta ja esita ka ise ettepanekuid.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


4 kommentaari postitusele “Ettepanek Rahvakogu.ee lehel: Kaugloetavad arvestid vabatahtlikuks!”

 1. Ü ütleb:

  Väga kahju, aga rahva tervist puudutavate teemade jaoks pole seal kohta. VARIA annab sellise teate:
  “Varia
  Praegu tegeleb Rahvakogu viie demokraatiaga seotud teemaga: valimised, erakondade rahastamine, erakondade sisese ja nendevahelise konkurentsi ausus ja elavus, kodanike osalemisvõimalused poliitikate kujundamisel valimiste vahel ning ühiskondliku ruumi politiseerimise ja sundparteistamise pidurdamine. Nendel viiel teemal tehtud ettepanekutega hakkavad veebruaris töötama analüütikud ning hiljem esitatakse need Riigikogule vajalike seadusemuudatuste tegemiseks.

  Ettepanekud, mis ei käi nende viie teema kohta, võib sisestada siia rubriiki. Tuleb aga arvestada, et selle rubriigi ettepanekuid analüütikud läbi ei tööta. Siiski jäävad need nähtavaks lehekülje kasutajatele (muuhulgas näiteks erakondadele) ning ei saa välistada, et keegi leiab siit ideid, millega soovib edasi töötada.”

  Seega esialgu on see kõik hüüdja hääl kõrbes…
  Kas saaks seda formuleerida teisiti ja sokutada mõne analüüsitava rubriigi alla?

 2. Mihkel Oja ütleb:

  Mujale sokutamine ei aita, sest moderaatorid tõstaksid selle tagasi Varia teema alla. Elame üks päeva korraga, võibolla õnnestub neid hääli kasutada mõnes järgmises tegemises. Hääled ju raisku ei lähe, need on ehtsad.

 3. Malle ütleb:

  Helistasin sinna ja mulle öeldi, et kui ma saan teavituse, et tullakse elektriarvestit vahetama, siis sinna alles helistada. Kuna nad ei saavat ennem midagi teha.
  Ennem ei olegi mõtet helistada.
  Mitmed minu tuttavad on sama vastuse saanud.

 4. Sepp ütleb:

  Tere ka minu poolt. Võtsin ühendust Eesti Energiaga ja sain sealt huvitava vastuse. Meil ei ole seadusega reguleeritud loobumine. Järelikult on meil vaja seadust. Siinkohal näen ainult ühte võimalust tulla tänavatele aga seda targalt teha. Graffitid öises Tallinnas. Pilte saab riputada näiteks siia lehele https://www.facebook.com/vastuhakk

  Kuid kui saame piisavalt inimesi kokku kes on nõus tulema tänavatele teemegi seda. Seniks aga võiks alustada sissisõda öö kunstnikena.

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel