Gaussmeeter (madalsageduslike elektromagnetkiirguste mõõtmiseks)

Enne käesoleva lehekülje lugemist soovitame Sul end kurssi viia KIIRGUSTE ABC leheküljel ära toodud informatsiooniga. Seal on kenasti ära seletatud, mida, kuidas ja mismoodi seda seadet kasutada tuleb.

Tänapäeval on teada, et silma- ja ajukasvajate nr.1 põhjustajateks on just elektromagnetkiirgused! Hiljuti lisandus sinna loetellu ka migreen ja leukeemia.

Tugevad elektromagnetkiirgused ei ole mitte ainult õues, vaid ka meie kodus ja töökohas.
Näiteks juukseföön, pardel, kõlarid, kõrvklapid, televiisor, kellraadio, lambid, pesumasin, vesivoodi, elektriline soojendustekk, arvuti monitor, printer, koopiamasin, beebimonitor jne tekitavad sisselülitatuna mitu korda suuremaid elektromangetvälju kui kõrgepingeliinid!

Et end elektromagnetväljade ja -kiirguste eest kaitsta, on vaja teada, kui tugevad on väljad sinu kodus/tööl/õppeasutuses/lapse lasteaias.

Mida varem seda parem, sest hiljem on juba raskem oma tervist korda saada. Kiire tegutsemine on siin tähtis!

Mis mõte on Mõõturil?

See peopessa mahtuv ja patareidel töötav gaussmeeter näitab sulle puust ja punaselt ära ohtlikud kohad, kus ei maksa eriti kaua viibida, või milliste seadmete kasutamisel peaksid olema ettevaatlikum.

Miks?

Näide olukorrast Eestis: Kui Rootsi riik on öelnud, et nemad ei soovita oma kodanikel viibida üle paari sekundi sellises elektromagnetväljas, mille tugevus on üle 2 mG (milliGauss), siis Eesti seadusandluse kohaselt on inimese jaoks ohutu ka 1000 mG suurune magnetväli. Epidemioloogilised uuringud on aga näidanud, et kui inimene viibib pikemat aega 4 mG suuruses või veel suuremas väljas, kasvab tõenäosus mõnda vähktõppe haigestuda kordades.
Sellepärast olid vene ajal kehtivad normid tunduvalt rangemad!

Tugev elektromagnetväli võib olla terves toas või siis ainult mõne seadme läheduses. Probleem on aga selles, et ilma vastava instrumendita on seda võimatu kindlaks teha.
Ainus viis, kuidas seda lõhnatut ja silmale nähtamatut kiirgust tuvastada, on kasutada Gaussmeetrit.

Milleks mõõtur? Kas Eesti riik ei hoia nendel asjadel silma peal?

Eestis kehtivad normid on 1000x (tuhat) korda leebemad kui Rootsis.

Piltlikult öeldes on Eesti normid nii kõrgel, et sa võid isegi kõrgepingeliini otsa ronida, ja ikka on veel kõik korras. Ka Tervisekaitseinspektsiooni füüsikalabori spetsialist Jaan Mell on Linnalehele öelnud, et Eestis on nende asjadega jokk (juriidiliselt on kõik korrektne).

Mis on gaussmeeter?

Tegemist on väga täpse instrumendiga, millega saab mõõta madalsageduslikke elektromagnetvälju (kiirgust) ja elektrivälja.

Mõõturit on väga meeldiv käsitleda, sest:

  • Kasutamine on lihtne ja arusaadav kõigile.
  • Näidu lugemine on kerge tänu suurtele numbritele.
  • Mõõturi sees olev kõlar aitab kiirgust tuvastada ka heli järgi.

Selle gaussmeetriga saab edukalt mõõta nii büroo- kui ka kodutehnikat.

Mõõdab suurepäraselt ka tänaval olevaid elektri- ja kõrgepingeliine!

Mõõturi kasutamine on nii lihtne, et isegi 5-aastane laps saab sellega hakkama! Lükka vaid nupp õigesse asendisse ja mõõtmine võib alata!

Lisaks mõõturile saad TASUTA kaasa ka meie käsiraamatu “16 lihtsat nippi, kuidas oma elukeskkond turvalisemaks muuta!

Käsiraamatus räägitakse järgmisest: Mida gaussmeetri andmetega peale hakata, Kuidas end ja oma lähedasi kaitsta, Elektri- ja kõrgepingeliinid, Pingemuundurid ja elektrikapid, Kodune kaabeldus, Milline elektromagnetväli on ohutu, Eestis kehtivad normid, Normid mujal maailmas, Mida teada elektromagnetkiirgusest, Soovituslikud ettevaatusabinõud, Elektrotundlikkus ja palju-palju muud.

Mõõturiga on kaasas ka 9V patarei, millest jätkub enamvähem kümneks mõõtmistunniks. Kui patarei tühjaks saab, võib selle asendada igast poest saadaval oleva 9V patareiga.

Tootja: Firma Gigahertz Solutions, Saksamaa. Maaletoojaks ning Baltikumi regiooni esindajaks on Kiirgusinfo.ee

 

Osta kohe omale mõõtur: Ostmine

Mõõtur on helkuri kõrval järgmine maailma kõige odavam elukindlustus, sest ta kestab aastakümneid ja aitab säästa kümneid tuhandeid eurosid ravimitelt.


Vaata ka videot gaussmeetri kasutamisest (jälgi kõige ülemist skaalat — ohtlikud on üle 2 mG suurused väljad):

Selle seieriga gaussmeetri müük on küll lõpetatud, kuid video on ikkagi õpetlik selle poolest, et näitab, kuidas mõõta ja kui palju tavalised elektriseadmed meie ümber tegelikult kiirgavad.Vastutust välistav klausel