VIDEO: Ka Saksamaa loobub kaugloetavatest elektriarvestitest? Mida teeb Eesti?

Maikuus kirjutasime, et Inglismaa otsustas omaalgatuslikult ja Euroopa Liidu võimalikke karistusi kartmata kaugloetavatele arvestitele ülemineku tähtaega pikendada kuni aastani 2020. Nüüd teatas Saksamaa, et on vastu Euroopa Liidu kaugloetavate elektriarvestite võrgustiku kavale, sest kulud on liiga suured, tasuvusaeg on ebamõistlikult pikk ning kogu projekt on tarbijatele ehk Saksamaa riigi kodanikele majanduslikult kahjulik.

„Euroopa Liidu soovitus katta 80% majapidamisi kaugloetavate arvestitega aastaks 2020 on Saksamaale mittesobiv, sest selline samm on liiga kulukas meie tarbijatele,“ ütles Saksamaa majandusminister, tsiteerides audiitorfirma Ernst & Young uuringute tulemusi. „Kaugloetavad arvestid ei anna väiketarbijale rahalist säästu, sest selle tehnoloogia ülalpidamine on kallim, kui loodetud energiakokkuhoid,“ täpsustas uuringu raport.

Aseminister Stefan Kapferer lisas omalt poolt: „Uuringu tulemus ütleb selgelt, et Saksamaal tuleb kaugloetavaid arvesteid paigalda selektiivselt ja selliselt, et need oleksid kooskõlas üleminekuga tuumaenergialt taastuvenergiale.“

Bloombergi analüütiku Albert Cheung kommenteer: „Saksamaal on hetkel ligikaudu 48 miljonit tavalist elektriarvestit ja kindlasti on nüüd energiasektori firmad pettunud, sest lootsid teenida head raha tavaarvestite väljavahetamisega.

Räägitakse, et Saksamaa tugev vastuseis kaugloetavatele arvestitele nüüd on tingitud ka sellest, et inimeste järele nuhkimine maailmas on juba ületanud igasuguse aktsepteeritava piiri ja Saksamaa pole huvitatud oma kodanike koju järjekordse Trooja hobuse lubamisest. Näiteks augusti alguses nõudis Saksa justiitsminister nuhkimist harrastavate USA firmade karistamist.

Elekter on tänapäeval inimõigus ja ahnetel elektrifirmadel ei tohi lasta seda rüvetada.

Uudiseid Ameerikast

5. septembril 2013.a esilinastub Ameerika kinodes kaugloetavatest arvestitest rääkiv film „VÕTAME OMA ELEKTRI TAGASI“. Põhiprobleem on neil seal Ameerikas see, et uued kaugloetavad arvestid näitavad paljudel inimestel ligi kahekordset tarbimise kasvu. Samuti on massiliseks muutunud lukustatud uste maha murdmine ja akende lõhkumine elektrifirmade poolt, et ikka vanale arvestile ligi pääseks ja kõige kiuste uue paigaldada saaks, sest iga paigaldus toob elektrikule meeldiva preemiaraha.

Selle filmi eestikeelsete subtiitritega 2-minuti pikkust lühitutvustust näeb siit:

NB! Ei ole teada, kuidas meie Maarjamaal asjad edasi arenevad. Võibolla tuleb hakata ka Eestis uksi lahti jätma, et elektrikud aknaklaase telliskiviga sisse ei viskaks või uksi maha ei murraks, nagu videos näidati.



Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


9 kommentaari postitusele “VIDEO: Ka Saksamaa loobub kaugloetavatest elektriarvestitest? Mida teeb Eesti?”

 1. Ain ütleb:

  Kirjutan selle loo siia selle pärast, et olge palun valvsad, energiafirmast võimuasutus on asunud teie selja taga, teilt nõusolekut küsimata asju ajama eeldades, et läheb õnneks tegutsemine, kui teid kodus pole.

  Paar nädalat tagasi hakkasid koerad kõvasti õues haukuma ja õuele veeres väikekaubik. Inimest aga esialgu ei väljunud. meil on küll avatud hoov, aga see ei tähenda seda, et mingi suvaline masin siia sisse sõita võib …
  !?
  Läksin siis välja asja uurima, kelle või millega tegu on ja miks inimene autost välja ei julge tulla .. ehk pelgab koeri !?
  Meesterahvas vestles pikalt mobiiliga. Kui oli oma kõne lõpetanud, siis avas ukse, luges mingit paberit ja küsis, kas siin elab selle nimeline isik .. sõnasin, et jahh, olete õiges kohas. Küsisin, et milles asi ..
  Vastuseks sain, et neile on antud korraldus vahetada välja voolumõõtja. Küsisin, et milleks. See, mis kilbis on, see on ju igati uus ja kaasaegne arvesti, kilp ka uus jne, jne …
  Siis tuligi välja, et alltöövõtu firmale on eesti energia (meelega kirjutasin selle omavoliasutuse nime väikese tähega !) andnud korralduse vahetada välja vanad arvestid uute kaasaegsete kaugloetavate arvestite vastu !!!
  Kuna infot nende arvestite kohta on globaalses netis hulgi ja olen ka informeeritud tänu internetile, siis keeldusin sellest ilma pikema jututa.
  Ei mingeid manipuleeritavaid kiirgusallikaid mu õuele ja majja. Jääb ära!
  Töömees oli väga imestunud, et energiafirma ehk eesti energia ei teavitanud, et paigaldaja saabub … mina samuti.

  Juhul, kui mind poleks kodus olnud, seisaksingi silmitsi faktiga, et kapis ongi uus arvesti !!! Rahva käest ei küsi enam ammu keegi midagi – lihtsalt seatakse faktidega silmitsi … Nüüd on elektri hind selline, nüüd on teil uus voolumõõtja, nüüd tegime MEIE seda, teist, või kolmandat .. jne, jne

  Lisaks kaitsevad sääraseid MEIE-sid ehk asutusi ja firmasid SEADUSED. :-))

  Koerad on meie peres ketis ja õnneks ulatub üks koertest ka elektrikilbi ümbrust valvama. Hoiatasin töömeest, et ilma mu loata enam mingi paigaldaja ega kontrollija sinna kapi ligi ei pääse, kui mind juures pole. Koer võib lihtsalt võõraid isikuid hammustada, püksid lõhki tõmmata ja kuna ta on ketis, siis pole võõral isikul ka keti ulatusesse asja.
  Töömees oli asjalik ja sai väga hästi aru, et seda arvestit ei soovita .. ta pidi ka oma moodsa aparaadiga teatama energiafirmale, miks keelduti siin loos nimetatud arvestist.
  Jäime pikemalt vestlema .. selgus, et alltöövõtjana on ta vägagi informeeritud, mis toimub tegelikult.
  Läksime viisakalt lahku üksteisele head soovides.

  Veelkord, olge valvsad ja hoidke silmad ja kõrvad lahti isegi siis, kui näete ka naabrite juures kedagi toimetamas, kui naabreid kodus pole.

 2. annes ütleb:

  Olen ka selle kohta palju lugenud.Hea,kui inimesd teada an enda juhtumistest.

 3. urmas ütleb:

  „Kaugloetavad arvestid ei anna väiketarbijale rahalist säästu, sest selle tehnoloogia ülalpidamine on kallim, kui loodetud energiakokkuhoid,“ täpsustas uuringu raport.

  Küsimus. Kuidas hoiab uus arvesti kokku energiat???

 4. peeter ütleb:

  Eesti võtab nad ka siis kasutusele,kui kõik ülejäänud maailma riigid loobuvad. See on eestlase jonn !!!

 5. Indrek ütleb:

  Prognoosin, et kui aastaks 2015/16 on vastuseis piisavalt suur, käivitub see projekt kas hiljem või mingitel teistel tingimustel ( näiteks on valitsus sunnitud väljastama uue määruse uute tingimuste ja tähtaegadega ning kliendil on valik, kas ta soovib kaugloetavat või mitte). See käib muidugi ainult nende inimeste kohta, kes pole seni lasknud seda kiiritavat “õnne” omale seinale sokutada. Siit ka üleskutse panna ülalolev link sotsiaalmeediasse ja saata kõigile tuttavatele.
  Ühtsuses on meie jõud!

 6. maie kallas ütleb:

  minu jaoks on see rong pisut hiljaks jäänud kuna mul on kaks liitumist siis elumajja pandi see luger ära aga tööstusvoolu kilpi mitte sest see ei olnud väga vääriline koht ja ma pidin nüüd teenust tellima et see värk ilusaks teha ja see lõbu läheb maksma ligi 600 eurot selgusetuks jääb tööde pakkumise juures see et mida on teha 8-l mehel 10 meetrisel alal Aga energija müügi ja sellega seonduvaga kühveldab eesti energija lausa puldooseriga raha kokku seal ei nähta inimesi seal mõeldakse kuidas rahvalt raha kätte saaada

 7. Kannatanu ütleb:

  Tänaseks on lood nii, et meil on elektri väljalülitamiseks vormistatud töökäsk. See toimub 14.07.2014.
  Põhjuseks on see, et keeldusime kaugloetava arvesti paigaldamisest oma eluruumi ja palusime paigaldada tavaline, mitte kaugloetav arvesti.
  Elektrilevi on suhtunud meisse kui alamatasse olenditesse, ainult irvitanud ja ähvardanud. Kaugloetava arvesti paigaldamisest liitumispunkti, mis on mastis on nad keeldunud. AINULT tuppa!

 8. Kannatanu ütleb:

  Eile saadetud teabenõudele tuli juba täna vastus. Oleme SÜÜDI, et otsustame, mis seadmed on meie kinnisasjas:
  “Elektrituruseaduse § 90 lõike 1 kohaselt on võrguettevõtjal õigus katkestada võrguühendus muuhulgas juhul, kui tarbija on võrgulepingus ettenähtud kohustust oluliselt rikkunud. Võrgulepingu tüüptingimuste punkti 5.2.5 kohaselt on võrguettevõtjal õigus teha tarbimiskohal katkestusi võrgulepingu olulise rikkumise korral. Oluliseks rikkumiseks on tüüptingimuste punkti 5.3.5 kohaselt juhtum, kus klient ei võimalda võrguettevõtjale hiljemalt 30 päeva jooksul asjakohase teate edastamisest juurdepääsu võrguettevõtja elektripaigaldistele võrguettevõtja lepingust tulenevate kohustuste täitmiseks. ”

  Ja lõppes see vastus nii:
  “Eeltoodust tulenevalt puudub Elektrilevi OÜ-l alus võrguühenduse katkestamise tööülesande tühistamiseks, kuna olete meievahelist võrgulepingut oluliselt rikkunud ning ei ole rikkumist kõrvaldanud. Tööülesande tühistamiseks palume võimaldada koheselt juurdepääs arvestivahetuseks, mille käigus toimub praeguse kohtloetava arvesti vahetamine kaugloetava arvesti vastu”
  Resümee: EV kodanikul puuduvad tegelikkuses Põhiseadusega tagatud õigused. Kasvõi Elektrilevi peaspetsialist Aare Martinson otsustab,kuidas peate elama ja olema, isegi siis,kui te teda ei tunne ja ei tahagi ehk tunda, pole isegi teda näinud.
  Terror on isegi minule, kes ma olen oma elus näinud paljutki, mida teised teleri ees hirmust kangestunult jälgivad, siiski vägivaldne. See pidi olema meie KOHUSTUS, st leppida kõigega,mis ärikatele kasulik. Me tuleme teie kotta ja teeme mida tahame.
  Aamen…
  Ahjaa, ilus asi olevt tegelikult:
  “Teie väide, mille kohaselt on kaugloetav arvesti eluruumi mittesobiv, ei vasta tõele ning tekitab Elektrilevi OÜ-s sügavat hämmingut. Kaugloetava arvesti näol on tegemist ohutu tootega, mis vastab kõigile kõnealusele tootele ettenähtud nõuetele ning mis ei ole ühelgi moel eluruumidesse sobimatu. Eeltoodu kinnituseks oleme Teile tutvumiseks edastanud 10.07.2014 asjakohased materjalid.”

  Aga- 10.07. pole meile midagi edastatud.

 9. Kannatanu ütleb:

  Lisaks:
  Olles isekauaaegne riigiametnik, tean, kui kaua vütab sellise 3lk A4 suuruse vastuse koostamine. Eile saadud teabenõudele täna lõunaks sellist vastust ei koostata. Koos paragrahvide jms. Seega, selliseid teabenõudeid,kaebusi, kirju on olnud mitmeid ja neile on koostatud tüüpvastus, mida tuleb õige pisut korrigeerida, tehiolud, nimi, aadress jms. Ca 90% ulatuses jääb tekst samaks.
  Sellised kirjavastuste koostamised massilise samasisuliste kirjade korral on tavalised ja mõnes asutuses nimetatakse neid tüüpvastuseid omavahel “Persesaatmismäärus”. Mida need tegelikult ju ka on. Olles nüüdseks riigiametist vaba, tunnen ma suurt kergendust, et ei pea mingi alalhoiuinstinkti pärast eriti oma arvamuse väljaütlemist kontrollima. Olen saanud nt noomituse selle eest, et avaldasin kodanikule Riigikohtu lahendi, milles üks eeskiri tunnistati Põhiseaduse vastaseks. See tegi asutusele lisatööd ja ei lubanud enam kodanikke hämada. Minu rikkumine seisnes selles:”Kasutas kodanikule saadetud vastuses ametnikule sobimatut kirjakeelt, millega kahjustas oluliselt xxxx (asutuse nimi) mainet.”
  Me ei tohigi oma õigusi teada? Ehk ei tohi ka hr Martinson meile Tõde teatada? Nt seda, etnende tüüpleping ei vasta Põhiseadusele vms?
  Aga tont seda teab? Äkki on see rahakeerutamine nendearvestitega siiski ülikasumlik?
  Äkki polegi need usupeebed arvestid tervistkahjustavad? Aga kui ikka on? Meil aga siis puudub valik? Nagu sigalas, kus kõikidele loomadele on üks ja seesama menüü, ühel ja samal ajal?
  Kes me siis oleme, kas inimesed, loomad, ainuraksed?

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel