Kaitsevahendid

Enne käesoleva lehekülje lugemist soovitame Sul end kurssi viia KIIRGUSTE ABC leheküljel ära toodud informatsiooniga. Seal on kenasti ära seletatud, mida, kuidas ja mismoodi asjad on, ning millist seadet või kaitselahendust just Sina vajad.

GAUSSMEETER
Madalsageduslike elektromagnetväljade & -kiirguste mõõtmiseks

Enamus inimesi arvab, et tõsiseks ohuks tervisele on ainult mobiiltelefonid ja mobiilsideantennid, kuid tegelikkuses kiirgavad halbu elektromagnetvälju ka igapäevased büroo-, kodu- ja majapidamisseadmed — s.t. ohtlikku kiirgust on nii tööjuures kui ka kodus.

Gaussmeeter on vajalik selleks, et saada teada, kuidas paigutada oma tehnika ringi nii, et need oma puhke või töörežiimil sind ei kiiritaks. Näiteks paljud kellraadiod ja lambid, mis on inimestel öökapil padjast ca 1m kaugusel kiirgavad tugevat elektromagnetvälja, mis ulatub vahel isegi 3m kaugusele. See aga tähendab seda, et su keha ei tegele öösel taastumisega, vaid peab koguaeg võitlema rakkude ellujäämise nimel. Rohkem kui 30 inimest on toas tõstnud voodi ja mööbli teise koha peale, sest selgus, et tänavavalgustus kiirgas tuppa sisse. NB! Elektromagnetkiirgus läbib probleemideta nii betooni, puidu kui ka klaasi.

Kuna elektromagnetkiirgus on ka lõhnatu, värvitu ja maitsetu, on gaussmeeter ainus vahend, millega teda mõõta. Gaussmeetriga saad mõõta: elektriliine, kõrgepingeliine, elektrikappe, tänavavalgusteid, maa-alla paigaldatud kaableid, mikrolaineahju, mobiiltelefone, nutitelefone, sülearvuti, lauaarvuti, monitor, kõlarid, kõrvklapid, televiisor, kellraadio, lambid, pesumasin, vesivoodi, elektriline soojendustekk, printer, koopiamasin, beebimonitor, juukseföön, pardel jne-jne.

VAATA: VIDEO DEMONSTRATSIOON

Gaussmeeter on võimalik soetada siit: www.kiirgusinfo.ee

Mobiilsideantenni (näeb välja valge piklik ristkülik) gaussmeetriga mõõta ei saa. Selleks otstarbeks on olemas alljärgnev toode:

RF-ANALÜSAATOR
Kõrgsageduslike elektromagnetkiirguste mõõtmiseks

Kõrgsageduslikku elektromagnetkiirgust kiirgavad: mobiiltelefonid, mobiilimastid, mobiilsideantennid, nutitelefonid, juhtmeta laua-telefonid, traadita internetivõrgud (WiFi), bluetooth seadmed ja võrgud, raadiosaatjad, radarid, digiTV, kaugloetavad elektriarvestid jne. Kõik need kiirgused eksisteerivad koos, üksteise kõrval ja võimendavad seetõttu saadavat kiirgusdoosi.

Lihtne näide: Sinu immuunsüsteem on tugev ja tuleb toime kodus oleva mobiili- ja digiTV-kiirgusega. Tegemist on sellise piiripealse olukorraga, kus sinu keha on veel võimeline vastupanu osutama. Ühel päeval hakkad sa aga tundma, et uni ei ole enam nii hea kui varem ja välja puhata on aina raskem. Ka tervis on nagu viletsam jne. Mis on põhjus? Tõenäoliselt on probleem selles, et kõrgsageduslikku kiirgust on ruumi tekkinud juurde. Seda on rohkem, kui su keha suudab toime tulla. Enamasti on selles olukorras süüdi naabrid, kes on tööle pannud oma traadita internetivõrgu (WiFi), mille levi ulatub sinu majja või korterisse ja veelgi kaugemale. Kortermajades on asi väga tõsine, sest 2-3 (enamasti rohkemgi) korteri WiFi ulatub ka kõrvalkorteritesse ja ruumidesse, mis jääb nende alla ja peale. Näiteks ühe 80-aastase pensionäri kodus tuvastasime 3 WiFi võrku, mis kõik olid naabrite omad. Üks neist oli pärit ka kõrvalmajast, mis asus kaugemal kui 100m. Tegemist on nagu privaatsuse rikkumisega, sest kui seinad ja uksed hoiavad võõrad inimesed eemale, siis võõraste poolt tekitatud kiirgus tuleb betoonist probleemideta läbi. Otse meie elu- ja magamistuppa.

NB! Elektromagnetkiirgus on maitsetu, lõhnatu ja värvusetu. Kui suitsuhaisu on võimalik tunda ja tuld näha, siis elektromagnetkiirgust ilma abivahendita ei “näe”. Sellepärast ongi need kiirgused nii ohtlikud, sest inimene ei tea, et ta selle sees on.

RF ANALÜSAATOR näitab ära kõrgsageduslike kiirguste hulga ja nende tugevuse. Kui see informatsioon on teada, on võimalik enda kodu või töökoht väljaspoolt tulevate kiirguste eest kaitsta. Selleks otstarbeks on olemas spetsiaalne kruntvärv seinale ja laele, ning akendele paigaldatavad kiirgust tagasi peegeldavad kiled või kiirgust vähendavad kardinad.

RF-ANALÜSAATOR on võimalik soetada siit: www.kiirgusinfo.eeKas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


Üks vastus postitusele “Kaitsevahendid”

  1. Andrus ütleb:

    Tere!

    Kuna elan teletornist vaid 1,5 km kaugusel, siis mõtlesin, et peaks oma maja siseseinad katma savikrohviga kaitseks kõrgsageduslike kiirguste eest.

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel