Kaugloetav arvesti lõhub ära elektroonika ja paneb maja ka põlema?

Soome ajaleht Turun Sanomat kirjutas mõni päev tagasi, et Soome kaugloetavad elektriarvestid võivad kahjustada ja rikkuda kodumasinaid, ning elektrifirmad ei vastuta mitte millegi eest. Jah, see on niimoodi ka Eestis: elektroonika kolm kõige suuremat vaenlast on välk, päikesepurse ja Elektrilevi. Neist viimane on ilmselt kõige ohtlikum, sest jõuline kaugloetavate arvestite pealesurumine meenutab nõukaaja julgeolekuorganite meetodeid.

Kaugloetav arvesti püüdis maja põlema panna. Seekord ei õnnestunud, ainult fassaadi rikkus.

Kaugloetav arvesti püüdis maja põlema panna. Seekord ei õnnestunud. Ameerikas on kasutusel ümarad arvestid.

Järgnevalt vaatame, mis kurja ja kahju on kaugloetavad arvestid maailmas juba jõudnud põhjustada. Ehk aitab see eestlastel aimu saada sellest, mis meid varsti ees ootab ja millised on need rahalised väljaminekud, millega tuleks juba praegu arvestama hakata.

1. Kaugloetav arvesti lõhkus ära külmkapi
Sisu: Kui Burnaby (Kanada) abielupaar paaripäevaselt reisilt koju tagasi naasis, leidsid nad eest rikki läinud külmkapi ja mikrolaineahju. Jää oli kõik ära sulanud ja enamus toidust pahaks läinud. Mikrolaineahju katkise oleku avastasid nad aga alles siis, kui tahtsid toitu soojendama panna. Ei aidanud ka pistiku teise stepslisse panemine. Asja uurima hakates selgus, et nende vooluarvesti oli vahepeal välja vahetatud kaugloetava arvesti vastu. Irene Haraga, 66-aastane, kutsus remondimehe külmkappi parandama. Too ütles, et külmkapi mootor on täielikult „küpse“ ja varuosa maksab paarsada dollarit jne-jne. Vaidlus elektrifirmaga lõppes lõpuks selliselt, et Burnaby’d jäid ise süüdi, et nende tehnika arvesti vahetuse tõttu läbi põles, sest nende 6 aasta vanune külmkapp oli ju ajast ja arust.

2. Reno-piirkonnas (USA) suured probleemid kaugloetavate arvestitega
Sisu: Nevada (USA) elektrifirma NV Energy uued kaugloetavad arvestid põletavad läbi elektroonikat ja panevad majasid põlema. Elektrifirma esindaja Gary Smith kinnitas, et nad on saanud 200 erinevat kaebust, kuid täpsemalt pole jõudnud kõikidega veel tutvuda. Üldiselt on inimesed ise süüdi, sest läbi põlevad just vanemad seadmed. Gary Smith möönab, et vahel on kaugloetava arvesti paigaldamisel tekkinud klemmide vahele tulekaar, kuid muretsemiseks põhjust pole. Kokkuvõttes selgub, et süüdi pole mitte kaugloetavad arvestid, vaid ikkagi tarbijad, kes süüdistavad kõigis oma hädades kaugloetavat arvestit.

3.Kaugloetava arvesti põhjustas kahju $14,000 ulatuses
Teemaga seotud lehed: siin ja siin

Sisu: Houstonis (USA) elava vanaema Ruby Vallain oli oma kaugloetava arvestiga rahul päevani, mil tema voolumõõtja „lolliks“ läks. Kuigi vool oli kenasti alles, näitas kaugloetava arvesti tabloo imelikku veateadet. Murelik Ruby Vallain teatas sellest igaks juhuks elektrifirmale, kes saatis oma tehniku kohapeale asja uurima. Saabunud tehnik hakkas kaugloetavat arvestit torkima ja sellest lahvatasid välja tuleleegid. Elektrik pakkis oma asjad kiiresti kokku ja sõitis minema. Enne jõudis veel öelda: „Nüüd enam voolu ei ole.“ Elektrfirma CenterPoint pressiesindaja ütles, et süüdi on kliendi elektrisüsteem ja mitte kaugloetav arvesti. Nüüd elab vanaema Ruby Vallain ilma elektrita, sest tal puuduvad rahalised vahendid terve oma maja elektrisüsteemi parandamiseks.

Video sellest, kuidas kaugloetavad arvestid tulekahjusid põhjustavad:

 Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


8 kommentaari postitusele “Kaugloetav arvesti lõhub ära elektroonika ja paneb maja ka põlema?”

 1. mats ütleb:

  artikli näidetest ei nähtu, et arvestid oleks paha teinud; küll aga kirjeldatakse igas näites asjatundmatut paigaldust ja kogemusteta personali.

 2. Aare ütleb:

  Ei oska küll kommenteerida,kes kuidas ja palju süüdi on,aga minu arvesti viskas ligi 5000kW augustis ette nagu niuksti.Aga muidu igati tip-top seade ja pidavat ka täiesti korras olevat.Õnnek tulekahju veel pole olnud ;))))

 3. Tatyana ütleb:

  Ka mulle ei meeldi see pealesurutud vägisi kaugloetav arvesti.Olen juba kuulnud,et need arvestid kerivad ka näite suuremaks aga vaielda pole kellegagi.Ma ei saa aru,miks ei võinud kõik jääda nii,kuidas oli,kellele see on vajalik ja kui on vajalik,siis keegi saab sellest ju suurt kasu.Kas tõesti need kaugloetavad arvestid,mis paljudes maades on keelatud–surutakse nüüd meile,eestlastele,sest teadagi eestlane ju nõustyb kõigega ja on vait kui kala.Mina olen selle vastane,sest teades,mida ja kuidas need arvestid töötavad–on kõik tarbija suhtes vaenulikud.Meil on niigi väga kallis elekter,eriti see võrgutasu,mis on pea pool summat tarbitavast elektrienergiast.Riik on pannud rahva sundseisu ja paistab,et ka nemad saavad sellest omakasu teenida.Kahju.

 4. Rauno ütleb:

  Kaugloetavaid arvesteid on Eestis juba aasta või isegi rohkem paigaldatud. Seega paluks näiteid Eestis paigaldatud kaogloetavate arvestitest põhjustatud põlenguid ning tehnika rikkeid.
  Teiseks oleks aeg lõpetada see muretsemine ja sõlmida kindlustusleping. Minul isiklikult ühe kindlustusettevõtte nn “kõik jutud” kindlustus ja ei pea üldse muretsema.
  Seega kallid kodanikud tegelege oma asjadega, Elektrilevi oma ja kindlustusettevõtted oma asjadega.
  Uskuge inimesed, mida vähem muretsete seda rõõmsam on elu ning ehk vahest tuleb naeratus Teie suule.

 5. Guido ütleb:

  Ilma elektrita on palju turvalisem! Keegi ei sunni teid elektrit tarbima. Kas arvesti on kaugloetav või mitte, mis vahet sellel on? Kui see niivõrd tervist või midagi muud kahjustav oleks küll siis see oleks juba ära keelatud!

 6. Daisy ütleb:

  Mul juba ca 10a. kaugloetav arvesti. On hea ja mugav, pole üldse tõrkeid olnud. Arvesti on õues ja tihendiga varustatud kilbis, seega niiskuse eest kaitstud.
  Muidugi, kui pole kaabli otsad tugevalt ja korralikult paigaldatud, siis võib tekkida klemmide vahel sädelus või ülekuumenemine, seega ühendused peavad olema korras.

 7. Karin ütleb:

  Meile paigaldati eile kaugloetav arvesti. Tulin hommikul töölt ja üritasin magama jääda. Samal ajal tulid eile elektrikud arvestit paigaldma. Läks mööda umbes 10-15 minutit ja korraga läksid öölambid põlema. Ehmusin selle peale ok kustutasin ja minuti pärast läkisd jälle põlema. Kas pole imelik???

 8. Inge ütleb:

  Viimasel ajal õige tihti lööb välk maja küljes olevasse elektrikilpi. Õhtulehes 17. juuni: Välgulöök hävitas maapere kodu. “Tavapärast äikese lähenemist ei olnud ning pauk käis nagu välk selgest taevast. Tavaliselt on ikka nii, et kuuled, kuidas eemal kaugel on välgusähvatused ja mürin aina läheneb. Võib-olla kusagil müristas, aga mina kuulsin vaid ühte suurt kõmakat.”

  Kas võib olla võimalik, et äike ei löönudki elektrikilpi, vaid elektrikilp plahvatas ise?

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel