Kaugloetava arvestiga sunnitakse Sind välja vahetama kõik töökorras elektriseadmed, s.h. väike ja suur kodutehnika

Eesti rahvale tahetakse jätta muljet, et kaugloetav arvesti erineb praegu kasutusel olevatest arvestitest vaid selle poolest, et oskab ise oma näitu elektritootjale saata. Seetõttu on elektrikel ja teistel süsteemis töötavatel inimestel juba pikemat aega keelatud kasutada kõnealuse seadelise õiget, ingliskeelset nimetust — nutiarvesti (smart meter). Väidetavalt on inimesi ka vallandamisega ähvardatud, kui nad „sõna ei kuula“ või käsuliini ei austa.

Avanev elektriturg on pettus

Nõndanimetatud kaugloetav arvesti ei ole kuidagimoodi seotud avaneva elektrituruga, nagu üritavad meile jätta muljet Eesti Energia poolt palgatud suhtekorraldusfirmad, sest nagu võib lugeda Eesti Energiaga seotud firma Elektrilevi kodulehelt, on kaugloetav arvesti ja avanev elektriturg kaks täiesti erinevat asja. Sellest hoolimata on Eesti Vabariigi Valitsus oma määrusega kehtestanud kõikide tavaliste elektriarvestite väljavahetamise kohustuse hiljemalt 2016. aasta lõpuks.

Miks sunnitakse peale seda, mida tegelikult vaja pole?

Juhtniidid viivad ikka sinna, kuhu alati: Eesti valitsuskoalitsiooni suurärimeestest sõprade juurde. Täpselt samamoodi nagu suruti peale mürgist ja uimast säästupirni (ja tapeti armas hõõgpirn), kästakse meil nüüd leppida nn seksika elektriarvestiga. Aga me ei lepi! Samamoodi nagu hoidsime ära ACTA,  peame ära hoidma ka valitsuse kurja teo (meie kõigi vabaduste ja õiguste piiramise püüde) eesti rahva vastu. Selleks otstarbeks on KaitseOmaTervist.ee trükkinud UV- ja ilmastikukindla NUTIARVESTI PAIGALDAMIST KEELAVA kleepeka, mille saad kleepida oma elektrikapi või -arvesti kõrvale. Kleepekaid müüme nende omahinnaga (+ postikulu), ostmise ja tellimise info on käesoleva lehekülje lõpus (otselink).

Loe edasi, saamaks teada, miks üritatakse kaugloetavat arvestit Sulle avaneva elektrituru kattevarjus pähe määrida.

KUIDAS NUTIARVESTI TÖÖTAB JA MILLIST PETTUST KAVANDAB RIIK OMA ENDA RAHVA VASTU?

Kaugloetav arvesti (nutiarvesti) ei ole mingi tavaline karp, mis oskab oma näitu ise teatada, vaid tegemist on kõrgtehnoloogise arvutiga. Kui võrrelda praegu kasutusel olevaid elektriarvesteid  nutiarvestiga, siis võrdleksime me piltlikult öeldes kartulit ja  rösterit.

Kui tavaline arvesti salvestab vaid tarbitud elektri koguse, siis nutiarvesti saadab elektrifirmale põhjaliku ja detailse raporti sellest, mis kellast kellani su telekas ja raadio mängis, WC tuli põles,  juukseföön töötas, mobiiliaku laadis, elektriahi küpsetas jne.

Hea küll, paljud inimesed kehitavad selle peale õlgu ja küsivad: „Mis siis? Mul pole midagi varjata.“ Hea küll, varjata ei ole Sul midagi, kuid kuidas suhtud Sa nendesse ravimifirmade ahistajatesse, kes hakkavad Sulle helistatama ja oma eesnäärme ravimit soovitama, sest rahvastikuregistri andmetel elab Sinu aadressil 62-aastane mees ja nutiarvesti andmetel käiakse sel aadressil igal ööl mitu korda WC’s, keskmiselt 12 minutit korraga. Või mida arvata EMT müügineiu kõnest, kes teatab, et temale teada  olevatel andmetel (mobiililaadja kaudu) on Sul vana Nokia 3210 telefon, mis tuleks nüüd kiiresti välja vahetada, sest nendele enam akusid ja varuosasid saada pole. Lisaks sellele peaksid Sa ära tulema Elisa võrgust, sest uue telefoni soodushind kehtib vaid ületulemisel. Vasta ainult JAH, ning kuller toob uue telefoni  kohe koju kätte.

Jah, kaugloetava arvestiga kogutud informatsiooni kasutatakse Sinu vastu ära turunduslikult. Lisaks võib oodata politseiniku koputust või K-KOMANDO poolt ukse maha lõhkumist, kui nutiarvesti fikseerib, et Su poeg on „ohtlik kanepikasvataja“, kuna lülitas sisse UV-pirni perekonna troopiliste kalade akvaariumi tarbeks. Selliseid juhtumeid on Ameerikas olnud juba mitmeid.

Inimeste järele nuhkimine on taotluslik, sest tänu sellele on võimalik küsida kõrgemat elektrihinda. Kuidas skeem töötab? Kui järgmisel kuul on Su elektriarve 35% suurem, siis põhjendatakse seda sellega, et näe, esmaspäeval lülitasid radiaatori või kliimaseadme sisse ajal, mil võrk oli juba koormatud ja põhjustasid sellega ülekandejaamadele lisakoormust ning kulumist. Teisipäeval kasutas Su naine triikrauda valel ajal, kolmapäeval lülitas laps arvuti valel ajal sisse, neljapäeval tegid teleka valel ajal lahti, laupäeval kasutasid tolmuimejat valel ajal jne. Lõpuks enam ei julge Sa oma kodus midagi teha, sest kohe oled kurjategija. Tegelikult on Eestis juba pikemat aega elektrienergia ülejääk, sest rahvastik vananeb ja väheneb ning väljaränne on ka suur.  Ülejäägi suurust praegusel hetkel vaata siit.

Kaugloetava arvesti üheks plussiks on nimetatud ka asjaolu, et tänu sellele saada Sa teada, kui palju voolu Su kodu või bürooseadmed võtavad. Tegelikult võid Sa kohe praegu elektritarvete poest osta 17 kuni 22 eurose võimsusemõõtja, mis käib seadme pistiku ja seinakontakti vahele. Nagu näiteks see või see.

Lisaks Sinu nn elustiili tundma õppimisele, oskab kaugloetav arvesti kindlaks teha Sinu kodus ning tööjuures kasutusel olevate elektrit tarbivate elektroonikaseadmete energiaklassi. Näiteks saadetakse Sulle koju kuri kiri, milles kästakse hõõgpirnide kasutamine ära lõpetada ja uus pesumasin osta. Kui Sa ettekirjutusele ei reageeri, võetakse vool ära, sest tänu kaugloetavale arvestile on elektrifirmal võimalik vool ära võtta tehnikut kohale saatmata. Jah, kaugloetav arvesti on võimeline informatsiooni nii saatma kui ka vastu võtma. Uuem tehnoloogia võimaldab teha ka nii, et voolu ära ei võeta, kuid „mustas nimekirjas“ seadmed enam tööle ei hakka. Näiteks elektripliit saab voolu, kuid külmkapp mitte. Uus energiatähiste süsteem on hetkel Brüsselis väljatöötamisel. Ning kui juba mitme ministeeriumi koridorides ja kohvinurkades räägitakse: „Ah pohhui, mida rahvas arvab“, siis on tõenäoline, et mõne aasta pärast on inimestel võimalik tarbida ainult parteisid rahastanud firmade tehnikat, sest muud seadmed lihtsalt ei hakka vooluvõrgus tööle.

Kaugloetav arvesti on ka tervisele ohtlik

Kaugloetav arvesti ja energiafirma saavad omavahel suhelda kahte moodi. Modemi abil, mis tegelikult on mobiiltelefoni laadne GSM seade, mis kiirgab tugevat elektromagnetkiirgust ühes minutis kuni 40 korda või rohkem (sõltuvalt seadistamisest), põhjustades inimestel peavalusid, südamerütmi häireid, süljenäärmete vähki, lastel leukeemiat ning muid terviseprobleeme, mida tavaliselt omistatakse inimestele, kes elavad mobiilmastide või mobiilsideantennide (valge ristküliku moodi asi katustel või üle katuse ääre toetumas — vaata pilti Lasnamäelt) vahetus läheduses.

See elektromagnetkiirguse sage impulss (40 korda minutis x 24h x 7) on informatsioon Sinu voolutarbimisest, mis elektrifirmale saadetakse. Teine, alternatiivne variant, mida modemi asemel või koos modemiga  kasutatakse, on informatsiooni saatmine voolufirmale mööda elektriliini. Kui on ikka suur soov kaugloetavat arvestit omale saada, siis tuleks küsida just sellist, mis mööda elektriliini andmeid saadab.

Kui Sa aga leiad, et Sinu praegusel arvestil (mis ei nuhi) pole häda midagi, ning ei soovi uue moehullusega (kaugloetav arvesti) kaasa minna, tee ise või kleebi KaitseOmaTervist.ee valmistatud kleepekas oma praeguse elektriarvesti peale või selle lähedusse. Nii teab tehnik, et Sinu arvestit ei tohi torkida. Sedasi jätkub Su elektritarbimise viis ja harjumus nõndaviisi nagu praegu. Neid kleepekaid võid anda ka oma naabritele, sõpradele, sugulastele, tuttavatele, töökaaslastele jne.

 

 

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8x8 cm, 3 tk komplektis

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8×8 cm, 3 tk komplektis

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8x8 cm, 3 tk komplektis

UV- ja ilmastikukindel kleepekas 8×8 cm, 3 tk komplektis

Loe ka meie varasemaid selleteemalisi artikleid:Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


Sildid:

22 kommentaari postitusele “Kaugloetava arvestiga sunnitakse Sind välja vahetama kõik töökorras elektriseadmed, s.h. väike ja suur kodutehnika”

 1. […] 27.08.2012: Kaugloetava arvestiga sunnitakse Sind välja vahetama kõik töökorras elektriseadmed, s.h. väike … […]

 2. ABC ütleb:

  Millised õigusaktid reguleerivad kodaniku õigust keelduda paigaldatavast arvestist ? Kas on vahe kinnistu piires paigaldataval ja väljaspoole kinnistu piire paigaldataval arvestil? Andke mingi viide. Kleepekas üksi ei garanteeri veel midagi.

 3. Toomas ütleb:

  Tsiteerin: “Valitsus oma määrusega kehtestanud kõikide tavaliste elektriarvestite väljavahetamise kohustuse hiljemalt 2016. aasta lõpuks.”

  Kuidas see kleepekas siis aitab?

 4. Naga ütleb:

  Meie majja nad seda arvetit ei pane!

 5. Urrr ütleb:

  Aga kas see kleeps hoiab ära vooluarvesti vahetamist? Riigi poolt pealesunnitud asi – rahval pole õigust sel teemal kobiseda.

  Seletagu keegi ka kuidas teab nutiarvesti mis seade mul hetkel vooluvõrgus on? Kas on see raal või röster – mikrolaineahi või saumikser?

  Ja kas mingit filtrit pole vahele panna võimalik mis seda infot mõõtjale lihtsalt edasi ei anna?

 6. valdek ütleb:

  Kus on võimalik lugeda täpsemalt selle tehnoloogia kohta, mida kaugloetav elektriarvesti kasutab määramaks missugune voolutarbija sisse lülitati?

 7. Mmm ütleb:

  Väga hea, et neid kleepsud on.

 8. Nipi Tiri ütleb:

  Ostsin tervele majale kleepekad.

 9. toivo ütleb:

  tekst om hea kuid mind see ei puuduta sest minu m6lemas kodus on vooluarvesti hoones sees ja ilma minu loata siseneda ei tohi. kui sisenetakse, siis saan neid kohtusse kaevata omandi puutumatuse paragraffi alusel.

 10. pole ütleb:

  Selgitage lollile, kuidas see asi nüüd ikkagi toimib?
  Kuidas teab nn “tark arvesti”, et temast parajasti läbi käiv võimsus x kW kulub justnimelt kohta Y?
  Läbiv võimsus võib kuluda nii valgustusele, pesumasinale, külmikule, telekale, digiboksile ja kuhu veel.. Kuidas teab arvesti, et just nüüd lülitati peldikus tuli põlema, aga mitte ei hakanud pesumasin taimerilt tööle?

 11. […] KONTAKT « Kaugloetava arvestiga sunnitakse Sind välja vahetama kõik töökorras elektriseadmed, s.h. väike … […]

 12. merike ütleb:

  Kui uue arvesti väljavahetamine on seadustatud, siis kuidas on võimalik sela vältida, kas kleepekas on mõjujõud või ainult arvamuseväljendus? Kuidas mõjutada meie juhtivninasid asjast loobuma?

 13. alias Endel ütleb:

  No aga kui riik ütleb võta või jäta, mida siis teha?

 14. Tn ütleb:

  Kahjuks on nii, et selle arvesti omanik ei ole sina. Arvesti kuulub võrguettevõttele ja kui sa takistad nendel ligipääsu siis lähevad asjad lõpuks niikaugele, e ttullakse politseiga jne. Samamoodi nagu poest vorsti ostes on kaal poe poolt, mitte ei pea ise kaasa vedama. Lisaks on nende kleepsudega nii, et kui keegi tahaks teile keerata siis on tegemist ju võõra seadme rikkumisega jne. Pääsu pole.

 15. Anu ütleb:

  Mulle pandi uus arvesti aga keegi ei öelnud , et see on kaugloetav ! See juhtus hommikul kui kiirustasin tööle . Avastasin kui tulin töölt koju …. Mis nüüd küll teha ?

 16. Mees metsast ütleb:

  Käib jutt, et pidavat tulema petitsioon. Sellele tuleb kindlasti alla kirjutada. Kleepekad on ka hea mõte, aga ei pruugi neid takistada. Äärmisel juhul tuleks algatada uute arvestite segipeksmise kampaania – mina kavatsen küll seda teha, kui see sitt meie õuele peaks toodama. See on ju täielik zombistumine – alates sellst värdjalikust riiklikust programmist kuni selle masina iseloomu ja võimekuseni – vastik!

 17. Harry ütleb:

  On karta, et mingi kleeps ei takista arvestite väljavahetamist. Olen näinud postkaste, millel kiri “Ainult tellitud väljaannetele”, kuid kastist turritavad reklaamid! Sama vähe mõjub ka kleeps arvestil. iseasi oleks, kui selline eitav suhtumine saaks suuremad mõõted ja inimesed saaksid ametlikult oma mittenõustumist esitada. Kuidas seda teha, see on targemate inimeste otsustada.

 18. Pärtel ütleb:

  Tulles tagasi siin juba mitu korda korratud küsimuse juurde – mis tehnoloogia see ikkagi on, mis suudab juhtme kaudu tuvastada, mis firma mis vidin mingi harujuhtme otsas parasjagu voolu tarbib? Mingeid linke vm viiteid? Praegusel kujul paistab see lugu siin tavalise paanikaõhutamisena.

 19. To Pärtel ütleb:

  See artikkel siin on ajast natuke ees. Eestis sellist tuvastust ilmselt veel ei ole, kuid kes see täpselt teab. Tõenäoliselt on nad siin kirjeldanud järgmise põlvkonna arvestit, sest Silicon Valleys on praegu 100 firmasid, kes tegelevad nn energiamustrite tuvastamise ja analüüsimisega.

 20. Ü ütleb:

  Ma ei mäleta, kas olen Teile juba saatnud selle lingi, seal päris huvitav info…
  http://theintelhub.com/2012/10/28/pearl-harbor-hawaii-base-commander-endangering-service-members-and-their-families/
  Keegi võiks seda vahendada-tõlkida

 21. KA ütleb:

  Tere,

  Kaugloetava arvesti modem ei tekita ühendust 40 x minutis.

  Olen töötanud välismaise kaugmõõtjate projektiga. Mõõtjad loovad ühenduse ehk kord päevas, et saata kogu päevase tarbimise info ja sedagi tehakse keset ööd, sest hommikul kella 7-ks peavad näidud olemas olema. Kortermajades aga on kasutusel teine tehnoloogia, kus kogutakse infot mööda elektrikaablit nn “konsentraatorisse” ja sellega võetakse kord päevas ühendust läbi modemi ja korjatakse kõik olemasolevad mõõtjate näidud. Saab ka teha päringuid, millega küsitakse konsentraatorilt, et ta püüaks mõõtjaga ühendust võtta ja näitusi saada, kui neid ei ole automaatselt saabunud.

  Mobiilide kasutamine on palju suurema ohtlikusega, kui voolumõõtjad. Ning ka 3g/4g modemid, sest need on sul kiirgamas kogu aeg, kui sa seda kasutad.

  Muidugi, välismaal on võimalus, et kui arst on andnud tõendi, mille alusel oled sa ülitundlik (kiirgusele), siis ei panda sulle kaugmõõtjat ja jäetakse vana, mille näidud pead ise teavitama.

  Kõike head,
  KA

 22. eikeegi ütleb:

  Advokaat, energiaõiguse ekspert: “Võrguettevõtjale praktiliselt piiramatu otsustusõiguse jätmine võrguühenduse katkestamiseks riivab mitmeid põhiseaduslikke õigusi, näiteks õigust inimväärsele elule, õigust jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele, omandiõigust ja õigust kodu puutumatusele. Sellist käitumist ei saa pidada lubatavaks ja erandi tegemise võimalus tuleks seadusesse ette näha.” http://kiirgusinfo.ee/kiirgusuudised-kodumaalt/advokaat-kaugloetavast-arvestist-peaks-olema-voimalik-keelduda

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel