Kollased prillid kaitsevad silmi digitaalsete seadmete kahjustava valguse eest

Oleme nüüd jõudnud olukorrani, kus kasutusele on võetud termin digitaalne nägemisprobleem ehk lihtsamalt öeldes silmade ülisuur pinge, mis on tingitud elektrooniliste ekraanide sinakas-valgest valgusest. Seda silmale sobimatut külma valgust näeme süle- ja lauaarvutitel, nutitelefonidel, tahvelarvutitel, e-lugeritel ning uutel ja vanadel teleritel. Ka kontorite laes olevad pikad päevavalguslambid mõjuvad halvasti.

Kui varem oli see rohkem keskeas olevate inimeste probleem, siis nüüd on sümptomid jõudnud ka teismelisteni. Need on ebamugavustunne silmades (32% inimestel), peavalud (24%), sügelevad ja kuivad või liigniisked silmad (22%), põletav tunne, värvitaju muutumine ning suured raskused õhtul uinumisega (38%).

Kui keskmiselt pilgutab inimene oma silmi 18 korda minutis, siis ekraanide vaatamise tulemusena pilgutused vähenevad. 2014. aasta tehtud uuring näitas, et kontoritöötajatel, kes vaatavad suurema osa päevast digitaalseid ekraane, väheneb pisaravedelik – organismis toimuvad reaalsed füsioloogilised muutused.

Mis on lahendus?

www.KaitseOmaTervist.ee on mitu kuud katsetanud erinevaid kollaseid prille, mis filtreerivad selle sinakas-valge valgust välja ja tänu sellele ei väsi silmad arvutiekraani vaatamisel ära. Nüüd oleme jõudnud oma uuringutega lõpule ja valinu välja ühe kindla tootja arvutiprillid. Hind on 15 eurot ja komplektis on kaks asja: kollased prillid ise ning lugemisprillide või tavaprillide külge klõpsuga kinnituv kollane filter. Vaata lähemalt ja osta KaitseOmaTervist uuest e-poest siit: Kollased prillid silmade kaitsmiseksKas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel