Mammograafia ka pettus? See näitab vähki seal, kus seda pole!

Meditsiinis töötavad inimesed räägivad, et eesti naiste suhtumine mammograafiasse ehk rinnanäärmete röntgenuuringusse on leige. On see tõesti fakt või lihtsalt üks kuulujutt, ei oska öelda. Aga kui see on tõepoolest nii, siis on see pigem hea uudis, kui halb, sest värske informatsiooni kohaselt tuleks mammograafia koheselt ära lõpetada ja prügimäele saata.

Väidetavalt näitab see paljudel juhtudel vähki seal, kus seda pole. Teisest küljest on suur võimalus, et mammograaf ise tekitab rinnavähi, sest see tugev röntgenkiirgus ei mõju rinnanäärmetele üldse sugugi hästi ja kui seda teha korduvalt…

Ajakirjas The Lancet avaldatud uurimistulemused on jahmatavad. Nimelt öeldakse seal otse välja, et mammograafiast on kasu ainult ühel naisel neljast. Kui mammograaf aitab väidetavalt päästa ühe naise elu, siis ülejäänud kolme elu muudab ta põrguks: korduvad lõikused, keemiaravi ehk kemoteraapia ja ka kiiritusravi, mis naise enneaegselt hauda ajab.

Lisaks mainitakse artiklis, et barbaarne on ka see, et naistele jäetakse ütlemata, et mammograaf interpreteerib ka terveid rakke vähkkasvajatena ehk annab vale postiivse tulemuse.

Inglismaa põhjal toodud näide: Mammograafia aitas küll ühes aastas päästa 1307 naise elu ehk temast oli kasu, kuid halba tegi ta 3971 täiesti tervele naisele, kes alustasid selle kuluka ja mürgise ravikuuriga, sest nad uskusid oma arsti, kes ütles, et mammograafia näitas midagi.

Sarnasele järeldusele jõudsid ka norralsed 2013. aasta alguses. 25% rinnavähkidest, mida mammograaf avastas, olid tühised ja poleks naisele tema eluajal mingisuguseid terviseprobleeme põhjustanud. Samas kui mammograaf ei suutnud tuvastada 10% tõsiselt ohtlikke kasvajaid, mis tähendab seda, et mammograafia ei ole üldsegi usaldusväärne. Ta näitab suvaliselt, on väga ohtlik ja tema kasutamine tuleks koheselt peatada.

„Kui oled otsustanud mammograafiasse minna, siis pead sa arvestama sellega, et sind diagnoositakse üle. Mammograafia näitab inimest peaaegu alati haigena ja siis tuleb teda hakata ju ravima,“ ütles Dr. Metter Kalager, Norra Telemark haigla rinnakirurg.

Ta lisas: „Asi on selles, et me oleme liialdanud mammograafia positiivsete külgeda, ja ignoreerinud tema negatiivseid külgi. Ma arvan, et naistele tuleks anda rohkem tasakaalustatud sõnum: Mammograafia tõepoolest aitab mõndasid, kuid ülejäänutele ta ei sobi.“

Rinnavähi korral ja ka ennetamiseks sobib hästi tsink ja seleen. Mõlemad on võrdlemisi odavad ja müügil apteekides.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


3 kommentaari postitusele “Mammograafia ka pettus? See näitab vähki seal, kus seda pole!”

  1. Ira Kuusemets ütleb:

    Olen 99% kindel et sain omale rinnavähi just mammograafiast kuigi ükski arst seda kuulda ei võtnud. Ma tunnen oma keha. Peale mammograafiat (mis oli ebamugav ja valulik) jäigi parem rind valulikuks ja hellaks. Pea pool aastat hiljem leidsingi ise tüki rinnas. Järgnes kogu see õudus-operatsioon, keemiaravi ja kiiritus. Tänaseks on sellest möödas üle kolme aasta ja siiani võtan hormoonravimit, tunnen ennest terve ja elurõõmsana ja loodan et olen sellest haigusest välja tulnud ja see ei kordu. Käin ka onkoloogi juures kontrollis kaks korda aastas. Kahju, et naisi varem ei valgustatud mammograafia kahjulikkusest-mina ei oleks siis sõeluuringule läinud. Olen sel teemal ka mitme mammoloogiga rääkinud ja püüdnud tõestada et sain oma haiguse mammograafiast-kuid ükski arst pole minuga nõus ja väidavad et see pole võimalik. Miks ometi? Arst peaks ju sellisy asja teadma? Ma ei tee siin praegu mingit kihutustööd ja eks iga naine valib ise, kuid üht ma tean-MA EI LÄHE ENAM KUNAGI MAMMOGRAAFI!

  2. Kerkel Huaroo ütleb:

    Tänapäeval räägitakse palju sellest ,et meditsiin peab olema tõenduspõhine.Meditsiin ,mis ole tõendus põhine-ei ole kaasaaegne meditsiin.All on link artiklile ,mis tõestab, et mammograafia ja eriti mammografiabuss on äärmiselt kahjulikud vahendid.
    Kas mammograafiabussis need andmed tutvustatakse inimestele?

    http://www.greenmedinfo.com/blog/30-years-breast-screening-13-million-wrongly-treated

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel