Mõned pirnid ja päevavalguslambid panevad silmad valutama ja tekitavad peavalusid?

Säästupirnid ja ka need pikkade torudega päevavalguslambid laes põhjustavad osadel inimestel peapööritust ja migreene. Vahel ka silmavalu, uimasust ning keskendumisraskusi. Miks on see nii ja mida teha?

Probleemi peamiseks põhjuseks peetakse nende lampide värelemist ehk valgus ei ole piisavalt ühtlane. Värelemine võib olla ka nii minimaalne, et teadlikult seda tähele ei panegi. Juhul kui probleem ei peitu lambipirni või „toru“ (luminessentslamp, luminofoortoru) väreluses, võib tervise probleemides kahtlustada lampidest eralduvat elektromagnetkiirgust. Aga kui lamp asub inimesest rohkem kui 1 meetri kaugusel, siis ei tohiks elektromagnetkiirgus halva enesetunde põhjuseks olla ja kahtlustama peaksime ikkagi värelemist.

Mida siis teha?

Kuna iga olukord on erinev, soovitatakse ise katsetada erinevaid valguslahendusi. Näiteks säästupirni asemel kasutada jälle mõnda aega tavalist hõõgpirni (müüakse Koduekstras tööstuspirni nime all). Kui terviseprobleemid kadusid, siis oligi asi selles säästupirnis. Aga kui tööjuures on laes paar aastat vanad torudega päevavalguslambid, siis võiks need torud vahetada välja uuemate torude vastu, mis teoreetiliselt peaksid värelema vähem, sest tehnoloogia on uuem ja parem.

Aga kui valgustite vahetamine pole võimalik?

Üks viis, kuidas end väreluse vastu kaitsta, on paluda silmaarstil kirjutada välja prillid, millel on roosakas toon ehk FL-41 toonitud klaas. Kui silmaarst ei suuda või ei taha aidata, siis palun kirjutage meile e-postiaadressile info@kaitseomatervist.ee ja leiame koos mingi lahenduse.

NB! Loe ka meie 17.02.2015 uudist ja artiklit teemal: Kollased prillid kaitsevad silmi digitaalsete seadmete kahjustava valguse eest

Internetis on inimesed kirjutanud, et värelemise vastu on hästi aidanud ka mustikas ja karnosiin. Hetkel KaitseOmaTervist.ee veel karonsiini ei tarni ega müü, kuid kui on soovijaid, siis kirjutada aadressile info@kaitseomatervist.ee ja aitame kindlasti.

Samal teemal soovitame vaadata ka TTÜ Töökeskkonna ja -ohutuse õppetooli lektori ning ajaveebi „Elektromagnetväljad ja tervis“ autori Tarmo Koppel videot „Peapööritus säästupirnist“:Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel