Need aukudega prillid treenivad Su silmalihaseid arvuti- ja teleekraani vaatamisel

Nägemisprobleemid nii noortel koolilastel kui ka keskikka jõudnud inimestel tulenevad sellest, et silmalihased on jäänud nõrgaks. Seetõttu moodustub ühtedel selge ja terav kujutis võrkkesta ette, teistel aga võrkkesta taha. Silmaarstid on väga mugavad, ütlevad, et silmamuna kuju on muutunud ja ainus lahendus sellele probleemile on prillid. Enamasti need samad prillid, mida arst ise müüb. See on aga suur vale, sest silmakoobas on paksust luust ja kui see luu pole purunenud (inimene pole traktori alla jäänud), siis ei saa ka silmamuna kuju muutuda. Loe edasi, et saada teada, kuidas oma nägemine ja silmade tervis kergesti ja kiiresti paremaks muuta.

HOOPIS SILMALIHASED ON NÕRGAKS JÄÄNUD

Korrektne oleks inimesele öelda, et tema kehva nägemise põhjustab näiteks see, et seitsmest (7) silmalihasest neli (4) on muutunud nõrgaks ja vajavad treenimist, et kõik 7 lihast ühtemoodi toonuses oleksid. Sama jutt on tõene nii lühinägelikele kui ka kaugnägelikele, sest nii nooremad kui ka vanemad hävituslendurid näevad ju ühtemoodi väga hästi, sest nad teevad pidevalt silmaharjutusi.

Silmalihased

Kõik silmalihased on võrdselt toonuses siis, kui inimene vaatab kordamööda nii lähedale kui kaugele (sadade meetrite kaugusele), sest siis saavad tööd kõik lihased. Paraku on aga meie eluviis kujunenud selliseks, et me vaatame rohkem lähedale. Näiteks arvutiekraani, televiisori, raamatute ja ajalehtede lugemine, kirjatööde tegemine, mobiiliekraani jälgmine ja koolitahvlilt vaatamine ning heegeldamised ja kudumised sunnivad meid kasutama teatud silmalihaseid rohkem kui teisi. Sellest tekivadki probleemid: väsimus, valu ja ebamugavustunne silmade ümber ning isegi peavalud.

NALJAKAD AUKUDEGA PRILLID

Õnneks on nüüd olemas lahendus, kuidas oma silmalihased toonusesse saada. Selleks tuleb kasutada spetsiaalseid päikseprille (pinhole glasses), millel on pisikesed augud sees. Tegelikult pole nad isegi päikeseprillid, vaid lihtsalt meenutavad neid. Aukudega prille on soovitav kanda iga päev vähemalt 15 minutit ja siis, kui vaatad telekat, arvutiekraani, loed lehte või raamatut. Lühinägelikud peaksid nende prillidega vaatama eelkõige asju või objekte, mis on kaugel. Parimaid tulemusi on inimesed saanud siis, kui on aukudega prille kandnud vähemalt 1 või 2 tundi päevas.

Pisikeste aukudega prillid

Prillid on efektiivsed just nende aukude pärast, mis koondavad valguse silma selliselt, et nõrgad lihased saavad treeningut ja ülekoormatud lihased lõdvestumist. Mõned Eesti optometristid ja silmaarstid kasutavad neid prille nägemise kontrollimiseks, kuid kohe, kui inimene hakkab rääkima — MA NÄEN SELGELT!! MIS PRILLID NEED ON?? –, võetakse need talt käest ära ja pannakse kappi, ning öeldakse, et need on niisama kontrollimiseks. Võibolla oled isegi neid kunagi proovinud? Põhjus on selles, et aukudega prillid on tunduvalt odavamad kui tavalised prillid ja seetõttu ei saa nende pealt suuri kasumeid teenida. Aukudega prillid ei meeldi ka laserkirurgiale spetsialiseerunud silmakliinikutele, kes küsivad laserlõikuste eest 400.- kuni 2190.- eurot.

KaitseOmaTervist.ee aukudega prillid maksavad praegu kampaania ajal AINULT 15 eurot (hiljem 22,95 eurot) ja kestavad igavesti, kui Sa neid just puruks ei istu või astu. Prillid on universaalsed, s.t. nad sobivad ühtemoodi nii lühi- kui ka kaugnägelikele ning meestele ja naistele.

Garantii: Kui 7 päeva jooksul pole mõju märgata või tunda, saada aukudega prillid meile tagasi ja me tagastame raha.

Naljakas on nende “prillide” juures veel see, et kuigi neil puudub lääts ja klaas, näevad inimesed nendega selgelt väikest teksti lugeda. Lühinägelikud aga näeva teravalt kaugele (näevad autonumbreid ja nägusid). Mõju on kohe tunda. Kõige huvitavam ja hämmastavam ongi see tunne, kui Sa uurid ja katsud neid prille oma sõrmede vahel igast küljest, ning imestusega veendud, et tõepoolest klaas ja lääts puudub, kuid ette pannes on nägemine selge ja terav. Võibolla Su silmad polegi tuksis, lihtsalt lihased on nõrgaks muutunud?

Osavamad võivad sellised prillid endale ka ise vanadest prilliraamidest ja kartongist meisterdada, kuid katsetama peab aukude õige suuruse ja paigutusega. Kui Sa aga eelistad lihtsamat ja kiiremat lahendust, siis on meil Sulle pakkuda kahe erineva disainiga aukudega prille:

Mudel: PH001, hind: 15 eur (sangade vahe 14 cm ja venib):
» PH001 ostmiseks kliki siia! «


Mudel PH002, hind: 15 eur (kitsam: sangade vahe 13 cm ja venib):
» PH002 ostmiseks kliki siia! «Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


17 kommentaari postitusele “Need aukudega prillid treenivad Su silmalihaseid arvuti- ja teleekraani vaatamisel”

 1. Agata ütleb:

  Kas selliseid kolmeaastastele ka tehakse?

 2. Andrus ütleb:

  Ostsin sellised prillid 15-20 aastat tagasi, kuid nüüd ilmselt võtan need kasutusele, tänan selgitava artikli eest!

 3. Mihkel Oja ütleb:

  Jah, lastele on väiksemaid ka. Saada palun e-mail meie klienditeenindusele.

 4. Ene ütleb:

  Õige jutt, nendega näeb hästi ja regulaarsel kasutamisel nägemine paraneb.

 5. Anti ütleb:

  Hakkasin lühinägelikkuse tõttu prille kandma 3 aastaselt. Käisin 11 aastat pimedate ja nõrgaltnägijate koolis, kus oli spetsiaalselt silmaarst palgal ja kontroll väga tihe. Igal aastal tõsteti klaasi numbrit 1 miinuspügala võrra. Ühel hetkel ma taipasin, et silm harjub tugevamaga ära väga-väga kiiresti. Päevaga või isegi tundidega. Keeldusin suurematest numbritest ja jäin -8-le pidama. Praegu olen 52-aastane ja number on sama. Mind aga üllatab just SEE üliväga, et miks ma pole kuulnudki sellistest prillidest… See pole ju uus leiutis, nagu eespoololevast kommentaarist selgub… ???

 6. Martin ütleb:

  Kas keegi on neid prille tellinud, kätte saanud ja kuidas toimivad?
  Tänud ette!

 7. Rita ütleb:

  Teen lisaks ka silmaharjutusi, mis internetist leidsin. Üks tuttav
  inimene oli ainult nende harjutuste abil prillidest vabaks saanud. Mul
  sama eesmärk ja õnneks kasutasin siiani ainult +2 lugemisprille. Täna aga piisab juba ka +1,5 prillidest. Nii kiire areng! 🙂

 8. elo ütleb:

  minule täna yks tuttav rääkis ja palusin ka kohe näidata.
  tema igatahes oli siit lehelt tellinud ja ytleb, et asi töötab.
  minul silma probleeme pole aga juures oli veel yx naine,
  kellel miinus 3 ja tema pani ette ja kohe nägi selgelt
  kaugetkirja.
  ja see toimib ka läheda teksti puhul. kahtemoodi saab treenida.
  mina tellin nyyd igatahes – mul mitu tuttavat, kellel vaja silmi
  treenida.

 9. Liis ütleb:

  Mul ka olemas, pole eriti kandnud neid, seega ei oska ise öelda, kas töötavad juba,
  AGA ette pannes näeb teksti kindlalt paremini! Väikesed kirjutised moosipurgi peal muutuvad nendega väga selgeks, kuigi ilma prillideta ei tee tähtedelgi vahet… Soovitan!

 10. Assar Sild ütleb:

  Neist prillidest kuulsin nyyd esimest korda, kuid harjutusi, millest ylal kommenteerija kirjutas, kasutan juba pikemat aega ja need toimivad. Vahest olen unustanud need ja kui möni öhtu väsinuna tv ees subtiitreid jälle lugeda ei näe, siis 4-5 min järel näen jälle probleemideta. Lisan siinkohal vene keelse loengu, milles seletatakse pikalt, laialt probleemid lahti, jagatakse harjutusi ja seletatakse, miks siiani seda ei kasutata ja prille pakutakse. See on lihtsalt suur äri, nagu ka ravimiäri ja arstivandest ei pea arstid kyll ammu enam kinni. Aga need aukudega prillid soetan endale ikka ka! Tänud info eest! 🙂

 11. Assar Sild ütleb:

 12. Mart ütleb:

  Kasutan neid prille juba aastaid. Harjutusi ei tee, kuid need nn. “sõelprillid” teevad pildi selgeks televiisori vaatamisel, et saaks lugeda SUBTIITREID ilma prillideta ja tundub, et silmad telekat vaadates ka nii palju ei väsi.

  Lähivaateks/lugemiseks mulle ei sobi, kuna silma poolt “välja valitud” vaateaugu tõttu on vaatenurk kitsas ja ei saa tervet lehekülge korraga haarata.

 13. Kai ütleb:

  Mina tellisin ka aukudega prillid ca pool aastat tagasi. Kohe, kui need ette panin, oli üllatus suur. Ilma prilliteta ei näe ma üldse lugeda ja aukudega prillidega on kiri täiesti selge! Arst kirjutas mulle jälle kangemad lugemsiprillid, kuid otsustasin need jätta välja ostmata ja üritan treenida silmalihaseid just aukudega prillidega. Tunnistan, et see nõuab teatud tahtejõudu, sest need ei ole tavalised prillid ja pikapeale hakkab nendega ka pea ringi käima. Lihtsam on haarata tavaprillid. Kuid kes on öelnud, et peab lihtne olema. Soovitan neid prille igal juhul!

 14. jane ütleb:

  Ei tea, kas miinus 4 ja miinus 5 puhul ka töötavad? 🙂

 15. lill ütleb:

  Peaks ka ära proovima treeningu suhtes, prille ei kanna aga igaksjuhuks.

 16. Kaia ütleb:

  Ma aegaajalt ikka pistan need aukudega prillid ette, kui silmad väsinud on ja raamatut lugedes tähed ujuma hakkavad. Prillid löövad kohe pildi klaariks.
  Jah natuke ebamugav on, sest pisut nagu pead piiluma läbi nende aukude. Aga kui mul on valik, kas optiline prill mis su silma päris laisaks teeb, või nähtavalt ja koheselt mõjuv aukudega prill, siis iga kell ma otsustan optika vastu ja aukudega prilli kasuks.
  Teleka vaatamiseks ma tegelikult prilli ei vaja üldse, aga mul on üks vana paksu tagumikuga telekas, mille pilt lihtsalt on veidi udune, aga kui aukudega prilli pähe lükkan siis läheb isegi selle vana telku pilt hästi selgepiiriliseks. Jõudu neile, kes tarvitavad 🙂

 17. Olavi ütleb:

  paar aastat tagasi kasutasin lugemiseks juba +2
  nüüd aga saan poes ka imepeent kirja lugfda
  Olen aukudega prille vaid vahel
  harva arvutis vöi telekat vaadates ette pannud-
  Harjutustest pole kuulnudki
  TUBLID POISID!

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel