Fakt: Niiskus ja tolm kaugloetavas arvestis paneb maja põlema

Augustis kirjutasime sellest, kuidas Saskatchewani piirkonnas Kanadas pärast 8 tõsist tulekahju, mis said alguse kaugloetavatest vooluarvestitest, otsustati juba 105 000 paigaldatud kaugloetavat arvestit koheselt maha võtta ja asemele panna tavalised vooluarvestid.

27. oktoobril avaldatud Saskatchewani maavalitsuse uuringu tulemused heidavad valgust sellele, miks nendele kaugloetavatele arvestitele üleminek ränk viga oli. Kasutatakse ka sõna katastroof. Uuringu kokkuvõttes on öeldud, et elektrifirma ei pidanud tarbija turvalisust oma prioriteediks. Kohe peale seda maavalitsuse pressiteadet astus elektrifirma SaskPower tegevjuht Robert Watson oma ametikohalt tagasi.

Komsjon leidis, et:
* Kaugloetavad arvestid on valesti konstrueeritud. Niiskus ja tolm (saaste), mis arvestisse sattus, põhjustas tulekahjud.

* Elektrifirma SaskPower ei olnud arvestanud võimalustega, et arvestid võivad mingitel tingimustel põhjustada tarbijatele majanduslikku kahju.

Alljägnev foto näitab, kus tekkis elektrikaar arvesti sees:

Kaugloetava arvesti sees on niiskus ja saaste:Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


10 kommentaari postitusele “Fakt: Niiskus ja tolm kaugloetavas arvestis paneb maja põlema”

 1. Eha ütleb:

  Tere

  Tänan artikli eest! Minu maamajja just paigaldati. Aastaringselt majas ei ela st. ei köeta ja arvesti on külmas esikus. Artikkel tegi väga ärevaks,
  Kuidas ma saaksin tagasi vahetatud?

  Tänan!
  Lugupidamisega
  Eha

 2. Jaak ütleb:

  Enne pensionile jäämist 45 aastat elektrik olnud. Kõik el. seadmed kardavad tolmu ja niiskust. Eriti aga kuyi paks tolmukiht läbi niiskub.
  Mind väga ei veena, et kaugloetavad arvestid ohtlikumad on kui teised el. seadmed. Jah võibolla aastakümnete pärast aga mitte esimestel aastatel peale paigaldust.

 3. kindlustus ütleb:

  Eha, ega muud pole kui kindlustusse tormata ja palvetada. Ja kui lähebki arvestist põlema, siis Eesti Energia vms peaks ka kõik kahjud kinni maksma kui tulekahju tekitaja. Sentimentaalset väärtust aga rahaga kinni ei maksa. Võimlik ka alajaamast vist välja lülitada kui ikka sees ei ela?

 4. Illusioonid ütleb:

  Tagasi punktloetavale enam ei vahetata. Meil pole veel piisavalt maju põlema minna jõudnud.

 5. Olev Piir ütleb:

  Mina ütlen kogu selle automatiseerimise peale sedasi, et need kes sellega toimetavad maksavad kinni valitsevad erakonnad ja kokkuvõttes teenivad kogu toimingute pealt suuri kasumeid ja neid ei huvita üldse see kas kellegi aja maha põleb või ei põle. Kelle käes on võim see mõtleb igasuguseid nippe, kuidas kellegi teise arvelt rohkem teenida. Üks hämamine käib teise otsa. Nendele hämamistele tuleb jõulisemalt vastu hakata, muud midagi. See käsumajandus tuleb lõpetada, mida varem seda parem.

 6. Tanel ütleb:

  Huvitav võrdlus Kanada ja Eesti kaugloetavate arvestitega. Süsteemid on konkreetselt erinevad. Sama, kui võrdleks Toyotat ja Fordi, et näiteks Fordidel tuli tehasest mingi praak autodesse, siis kõik Toyota omanikud värisega. Olen ise elektrik ja need arvestit mis on meil ja mis on neil ei ole sama, isegi mitte põhimõtteliselt.

 7. Illusioonid ütleb:

  Oleks tore, kui Tanel konkreetsemalt räägiks, millised on need erinevused.

 8. Aleksander Levin ütleb:

  Olen teinud kõik endast oleneva, et vältida kaugarvesti paigaldamist. 18-dal mail ka tullakse minu KORTERISSE kaugloetv arvesti paigaldama. Vastasel juhul lõpetatakse voolu andmine. Olen vana 81-aastane üksik inimene.. Kas Eestis on selline sundseis ametlikult lubatud? Mifa peaksin tegema, et elekter ja tervist säilitada?

 9. helle ütleb:

  tere, sooviks teada kaitse oma tervist juhtkonnalt, mida uut on Eestis kaugloetavate arvestite paigaldamise olukorras. Kas oskate öeda, on siis tõesti paigaldajatel õigus inimestel elekter välja lülitada või sundkorras kaugloetav paigaldada?
  Ette tänades.

 10. Jaanika ütleb:

  Tullakse elektri kaugloendurit paigaldama. Keeldusin, kuna 2017 pole käes ja ka üleüldiselt ei taha sellist majja. Siis hakkas pihta terror – kõigepealt saadeti majandusministeeriumi arvamus, öeldi, et rikutakse tüüplepingu tingimusi, kui ikka keeldusin, siis helistas Villu Pralle nimeline isik ja hakkas telefonis veenma ja saatis ka nüüd kirja, et lülitavad elektri välja, kui ei luba loendurit panna, nõuavad veel elektri väljalülitamise eest tasu ka. Peedistamine käib täie hooga.

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel