Oled valmis 21-päeva pikkuseks ebola-karantiiniks omaenda kodus?

Kes vaatas eilset (7. okt) „Aktuaalset kaamerat“, see sai küll kõvasti naerda, kuid võibolla ka nutta, sest kuidas teisiti suhtuda sellesse, et Eesti haiglate personal kavatseb ebola vastu võitlusesse asuda lihtsate tolmumaskidega. Maailma senine kogemus näitab küll pigem seda, et vaja on skafandrit ja kallist näomaski. Tolmumaskid võiksid jääda ikkagi remondimeestele, kes pahtlit lihvivad.

Eilne uudislugu näitas niisiis seda, et kui ebola Eestisse jõuab, tuleks haiglaid vältida, sest arstid ja õed haigestuvad esimesena ning üksainus haige võib nakatada juba terve haigla täis inimesi. Seoses selle hispaania medõe juhtumiga kahtlustatakse, et ebola levib nüüd ka õhu kaudu ja mitte ainult otseses kokkupuutes. See on näide sellest, et haigestuvad ka professionaalid, kes on saanud vajaliku hariduse ja koolituse, ning peaksid oskama ennast nakkushaiguste eest kaitsta.

Oled valmis 21-päevaseks karantiiniks?

Paar päeva pärast seda, kui ebola Eestisse jõuab, hakkab meie haiglates tõenäoliselt valitsema kaos, sest arstid ja õed on nakatunud ning paanikat on palju. Seejärel esineb Peaminister erakorralise teadaandega, et riigis on ebola tõttu kehtestatud eriolukord, mis tähendab seda, et iga Eesti Vabariigi kodanik on määratud sundkarantiini tema enda kodus vähemalt 21 päevaks ehk kolmeks nädalaks. Selle aja vältel on keelatud kodust lahkuda. Ja kuhu sul minna olekski? Poed ja apteegid on nagunii suletud ja kaubast tühjad.

On sul piisavalt toitu, vett ja ravimeid, et 3 nädalat kodust lahkumata ära elada? Tuled sa toime nende näljaste agressiivsete vandaalidega, kes tulevad su ukse taha lõhkuma, et sinu toit, vesi ja ravimid endale võtta? Või mis saab siis, kui üks sinu pereliige on haigestunud? Kuidas päästa oma lapse või elukaaslase elu? Kuidas tema eest hoolitseda ja ise mitte nakatuda?

Nendele küsimustele vastame järgmistes KaitseOmaTervist.ee artiklites. Kindlasti liitu meie TASUTA uudiskirjaga siit, et sellest elutähtsast infost mitte ilma jääda.

USA ja Eesti ebola kaitsevarustust võrdlevad pildid:
Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


Üks vastus postitusele “Oled valmis 21-päeva pikkuseks ebola-karantiiniks omaenda kodus?”

  1. Ahto ütleb:

    Igal aastal sureb maailmas grippi hinnanguliselt 500 000 inimest ja nüüd kui on kogu maailmas surnud ebolasse 3500 inimest on paanika ? Kas järjekordne vandenõu ? Linnugripp , seagripp , ebola jne

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel