pH-tasakaalu testiribad

[ pH-testiribasid saad OSTA SIIT! ]

Taasavatud kaust: Paar aastat tagasi oli Eestis happelise-aluselise ehk pH-teema buum. Toimusid koolitused, seminarid, personaalsed nõustamised jne.  Inimestele soovitati igasuguseid erinevaid vedelikke ja pulbreid, mis pidid keha happelisust vähendama ning aluselisust suurendama.

Seda temaatikat uuris ka KaitseOmaTervist.ee meeskond, kuid pH-turundajate agressiivsuse ja pealispindsuse tõttu otsustasime, et ei hakka selle temaatikaga avalikult tegelema, kuna pH-promojate renomee polnud just kõige parem. Tagatipuks tuli Pealtnägija saade, milles Eestis koolitusi tegevat soomlasest pH-nõustajat pettuses ja ühe eestlase surmas süüdistati. Kuna lahkunu omaksed esinesid selles saates enesekindlamalt kui keelebarjääriga võitlev soomlane, siis jättis see saatelõik tõepoolest mulje, et kogu see pH-tasakaalu teema on üks pettus olnud.

Tegelikult on aga pH-kõikumine (happeline-aluseline vahekord) meie organismis täiesti tavaline ja igapäevane asi, sest pH sõltub sellest, mida me sööme. Mõned toidud muudavad meid rohkem happelisemaks ja teised aluselisemaks. Eestlaste igapäevane menüü kipub muutma meie kehasid rohkem happelisemaks kui aluselisemaks. Tegelikult aga peaksime toituma nii, et meie organismis valitseks happelise-aluselise tasakaal ehk pH väärtus oleks 7.0 lähedal.

[ pH-testiribasid saad OSTA SIIT! ]

Näiteks suhkur, nisujahu, sealiha, kohv, shokolaad jne on happelised toidud, samas kui puu- ja juurviljad on keha aluselisemaks muutvad toidud. Seepärast ütlevadki perearstid visiidi lõppedes, et sööge rohkem puu- ja juurvilju.

Mis on ühist kõigil nende inimestel, kes on nagu imeväel vähist paranenud? Inimestel, kelle kohta ütlevad arstid: “See on ime! Ma ei oska seda seletada!!”

Kui vähist paranenud inimestega rääkida, siis enamus vastab kohe, et ta muutis oma mõtlemist=närveldamise asemel muutus rahulikuks, hakkas väljas jalutamas käima ning sööma rohelist värvi toitusid – salateid, puu- ja juurvilju (avokaado, kapsas, seller jne).

Võib ju küsida, et mis siin ikka erilist on? Aga on! Kui teada tagatausta, siis on nendest edulugudest väga kerge aru saada. Mida need inimesed siis ikkagi tegid? Vaatame lähemalt.

Bioloogiatunnis räägiti, et on olemas aeroobsed ja anaeroobsed keskkonnad. See tähendab seda, et esimeses on olemas hapnik, teises aga mitte. On ammu tehtud kindlaks, et vähirakud elavad anaeroobses keskkonnas ehk nad ei vaja hapnikku, et elada, paljuneda ja levida. Hapnikupuudus aitabki vähil vohada. Hapnikupuudus on aga seetõttu, et inimene on happeline, tema pH-tasakaal on paigast ära.

[ pH-testiribasid saad OSTA SIIT! ]

Vähk ei ole haigus ega tõbi. Öelda, et inimene haigestus vähki on väär. Vähirakud olid varem tavalised normaalsed rakud, mis aga pidid hapniku vähenemise tõttu muteeruma, sest muidu oleksid nad hävinenud. Ühesõnaga, vähirakk on sunnitud olema vähirakk oma elukeskkonna tõttu, mitte sellepärast, et ta hirmsasti tahab inimesele halba teha. Ja vähikolle on lihtsalt see koht, kus see normaalne rakk elas ja siis muteerus – oli ta siis üks tavaline aju-, maksa-, neeru-, kõhunäärme-, eesnäärme, naharakk vms. Kui happeline inimene hakkab tegelema oma keha aluselisemaks muutmisega ehk pH-tasakaalu poole liikumisega, siis paraneb ka keha hapnikuga varustamine ja tasapisi tekib vähi ümber aeroobne (hapnikuga varustatud) keskkond. Selles aga see muteerunud vähirakk enam edasi elada ei saa.

Nii et kui mõelda nende inimeste peale, kes on paranenud, siis on üsnagi arusaadav, kuidas nad terveks said. Esimene asi on see, et nad võtsid aja maha. Nad ei kiirustanud ega närveldanud enam. Muide, stress iseenesest rikub pH-tasakaalu, kiskudes organismi happelisuse poole. Teiseks see, et nad tarbisid rohelisi puu- ja juurvilju, mis tõstsid nende pH-taset, ning kolmandaks see, et nad käisid jalutamas – hingasid sisse väljas olevat hapnikku, mille keha kohe anaeroobsesse keskkonda saatis – hapnikuvaene piirkond rikastati hapnikuga.

NB! Peaaegu igal inimesel on eluperioodil vähirakke, kuid need kaovad jälle siis, kui pH-tasakaal taastub – nt. inimene muutis intuitiivselt oma toitumisharjumusi või mees võttis naise, kes hakkas kodus ka salatit toidu kõrvale pakkuma.

Elu on lihtne ja tervise eest hoolitsemine on ka lihtne. Seepärast on imelik vaadata, kuidas tänapäevane kõrgtehnoloogiline meditsiin ikka veel reaalsust eitab ja vähiga võidelda tahab. Vähki püütakse kiiritada, küll mürgitada (kemoteraapia). Tavaliselt inimese elu hinnaga, sest organism koormatakse nii ära, et see ei jaksa enam funktsioneerida.

Et sellele nonsensile kuidagiviisi vastu astuda, alustab KaitseOmaTervist.ee usaldusväärsete pH-testiribade müüki, mille abil on igal ühel võimalik oma uriini ning sülje pH-taset mõõta, ja seejärel oma toidusedelil vajalikke korrektuure teha, et tervis oleks hea ja jääkski heaks.

[ pH-testiribasid saad OSTA SIIT! ]


Vastutust välistav klausel