Raadiolained mõjuvad ka puudele ja taimedele

Katie Haggerty eksperimendist selgus, et raadiolained (mobiili- ja telemastid jms) omavad olulist mõju  puude istikutele.

2007. aasta kevadel istutati puude istikud kolmes pundis. Esimene neist kaeti raadiolaineid varjestava Faraday puuriga. Teisele asetati peale tavaline klaaskiust kate, millel raadiolaineid varjestav omadus puudub. Ja kolmas jäeti niisama, ilma igasuguse katteta.

Juulikuus istikute põhjalikul läbivaatusel selgus, et taimed on tõepoolest erinevalt kasvanud. Kuid asjaolu, et midagi on tõepoolest valesti, tuli ilmsiks alles oktoobris.

“Kui varjestusega kaitstud istikute lehed olid rabavate sügistoonidega, siis ülejäänud kahel grupil püsisid lehed helerohelisena või kollakana, ning paljud lehekoed olid üldsegi hävinenud,” ütles Haggerty

“Varjestusega kaitstud istikute lehed muutusid punaseks, mis on hea märk. Kaitsmata istikute lehed aga mädanesid, ja mõned lihtsalt pudenesid okste küljest, kuigi nad olid veel rohelised.”

Kokkuvõte: Maal ja koduaias tuleks puude ja ka taimeistikutele katteks peale panna raadiolaineid varjestav kate.
Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


Sildid:

2 kommentaari postitusele “Raadiolained mõjuvad ka puudele ja taimedele”

  1. Urmas ütleb:

    Elame omamoodi huvitaval ajajärgul. Väikeste raadiosidevahendite tõttu tekivad uued, paljulubavad võimalused. Sellist raadisageduskiirguse uputust aga pole maa peal ilmselt ammu nähtud, võib olla mõnel väga kaugel eelmisel tsivilisatsioonil kunagi oli taoline kogemus.
    See massiline mobiilikasutus on nagu üks suur katselabori eksperiment, mis kunagi ilmselt tulemusi annab, mille läbi inimesed targemaks saavad. Kuid vanem põlvkond, kes natuke elu näinud teavad, et miski ei teki niisama ja iga asja eest tuleb maksta ja tihti ei ole kõik nii lihtne kui algul tundub. Hea, et leidub inimesi kes teemat uurivad nagu Katie Haggerty ja varjupoolt näidata üritavad. Ise kasutan samuti mobiili kuid ainult tõsisel vajadusel. Võib olla ükskord siis kui esimesed kõrvalnähud selgemalt ilmnevad hakatakse kaitsmisse tõsisemalt suhtuma. Olen mõelnud, et ühiskondlikes ja muudes hoonetes võiksid tuleviku mobiilid automaatselt üle minna teistele sagedustele. Näiteks infrapuna- või muule lainealale, aga eks see ole tulevikumuusika.

  2. […] 05.09.2010: Raadiolained mõjuvad ka puudele ja taimedele […]

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel