Saskatchewanis loobutakse 105 000 kaugloetavast arvestist

Pärast 8 tõsist tulekahju, mis said alguse kaugloetavatest vooluarvestitest, on Saskatchewani piirkonnas otsustatud vahetada 105 000 kaugloetavat arvestit tagasi tavaliste vooluarvestite vastu.

“Me ei saa riskide inimeste ja nende lähedaste elu ja tervisega,” ütles vastutav ametnik.

Vaata seda värsket uudist koos eestikeelsete subtiitritega:

Videos olev tekst:

Uudis puudutab SaskPoweri probleemseid kaugloetavaid arvesteid. Valitsus käsib elektrifirmal maha võtta 105 000 paigaldatud voolumõõtjat. See otsus võeti vastu pärast 8 tulekahju, mida elektriarvestid tekitasid.

Lähemalt räägib Mike McKinnon. Mike, kui palju läheb see maksumaksjale maksma? On räägitud erinevatest summadest. Viimane arvutus räägib 15 miljonist dollarist, millest enamus on tööjõukulud. Kaugloetavate vooluarvestite eemaldamine võib aega võtta kuni 9 kuud. Mööndakse, et kaugloetavatele arvestitele üleminek oli viga.

Inimesi ja nende lähedasi ei tohi sedasi ohtu seada. Kaugloetavad vooluarvestid on põhjustanud vähemalt 8 tulekahju. Valitsus nõuab nüüd kõikide nutiarvestite väljavahetamist. Tingitud rahva pahameelest, nõustus vastutav ametnik, et võibolla tõesti sai kiirustatud.

Uurime, millal on need toodetud, kas juba siis oli tehnilisi probleeme jne. Küsimusi on palju, mida elektrifirmaga arutama hakkame. Rohkem kui 100 000 arvestit tuleb nüüd maha kruvida. Nüüd on küsimus, kes kannab kulud. Kas süüdi on tootja või paigaldajad?

Selline raiskamine ja läbikukkumine ei ole üldse aktsepteeritav.

Valitsus uurib, kas raha on võimalik osaliselt tagasi saada. Pärast seda plaanitakse nõu pidada teiste omavalitsustega, kus sarnased mured.

Tegemist on nagu tehase poolt tagasikutsumisega ja elanikud ei peaks kulusid kandma. Linnavalitsus ütles, et nutiarvestite tehnoloogiast ei loobuta, küll aga lükatakse plaanid tulevikku.

Selge, suur tänu Mike selle loo eest. Avaldage arvamust meie kommentaariumis.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


4 kommentaari postitusele “Saskatchewanis loobutakse 105 000 kaugloetavast arvestist”

 1. Olev Piir ütleb:

  Kas keegi on arvestanud seda, kui palju võtab elektrit nende arvestite impulsssignaalide edasiandmineja see summa ju pannakse
  automaatselt tarbija arvele juurde.
  Kas selle video põhjal, millest ma ise kõikke inglise keelest aru ei saanud, oleks võimalik hakata võitlema, nende vastu ja jätta see
  paigaldamine pooleli.

 2. Rauno ütleb:

  Antud videos on tegu selliste arvestitega mida Eestis ei kasutata.
  Tegelikult on nii, et Eestis kasutatavad arvestid on konkurentsiameti heakskiidu saanud läbi tehnilise järelvalveameti.
  Kindlasti meil Eestis on olnud paigaldaja vigu kuid arvesti ise ei kujuta endast vähem ohtu kui mobiiltelefon.
  ….aga vaielda saab ju alati.

 3. Matti ütleb:

  Arvestades seda kuidas neid arvesteid paigaldatakse ja ühendatakse siis ma ei imesta miks nad maha põlevad. Eestis hoopis teist tüüpi sealdeldis. Olen ise elektrik ja täheldand palju kärssama minemisi nendes sisse-torgatavates kontaktides(p.p, lülitid jne.). Aga sealt läbivad enamasti väiksed voolud aga ikka tuleb ette. No aga seal usas läbivad terve maja voolud selliseid ühendusi, suhteliselt kohutav lahendus minuarust.

 4. Anastasis ütleb:

  Tarbija tervis pole suurfirmadele argument. Lausa uskumatu, millise ülbusega inimestesse suhtutakse. Elion viis elanikelt küsimata sisuliselt sundkorras kogu me maja üle internetipõhisele ruuterisüsteemile /telefon, televiisor, arvutid jne/, mis tähendab kiirguse suurenemist korterites. Nüüd paneb Eesti Energia maja kõigisse korteritesse kaugloetavad arvestid ja pole tõendatud, et need ei ole tervisele kahjulikud. Arvestage ise kokku, kui palju kiirgusi eri asjaoludel teie korterites on ja küsige endalt, kas ikka peate nõustuma kaugloetava arvesti panemisega, kui olete kogu aeg korralikult elektri eest tasunud ja näidud teatanud. Tehnoloogia kaasajastamine on hea, aga siin peaks kehtima vähemalt samalaadine loogika nagu ravimifirmade puhul: kahjulikest kõrvalmõjudest tuleb avalikult teatada.

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel