Sinu ja su pere kaitsmine päikesepurskest põhjustatud tuumakatastroofi korral

Kuigi Facebooki mittepääsemine voolu kadumise korral võib paljudele olla tõeliseks katastroofiks või koguni maailmalõpuks, peaksime siiski muretsema nende 439 tuumaelektrijaama pärast, millest 7 või 8 võivad magnettormide tõttu „õhku lennata“ nagu jaapanlaste Fukushima. Mida siis teha ja kuidas selleks valmistuda?

Euroopas on 185 tuumaelektrijaama. Eestile lähimad on 150 km kaugusel Soome Loviisa ja Narvast 79 km kaugusel Sosnovõi Boris paiknev Leningradi tuumaelektrijaam. Viimane muide on sama tüüpi elektrijaam nagu oli 1986. a õhku lennanud Tsernobõl. Käesoleval aastal, 06. veebruaril oli aga Peterburi elektrijaamas „pisike rike“, mille tulemusena taevas valgeks lõi. Õhtulehes ilmunud teksti ja videot selle kohta näeb siit.

Tuumaelektrijaamad Eesti naabruses

KA TUUMAJAAMAD VAJAVAD ELEKTRIT

Tuumaelektrijaamade reaktorites paiknevat uraani hoitakse pidevalt kriitilisel piiril. Seda tehakse teadlikult ja sihilikult eesmärgiga keeta vett, mille aur omakorda generaatori turbiinilabadele edasi liigub ja seeläbi elektrit toodab. Tuumakatastroofist ehk reaktorite tuuma sulamisest oleme koguaeg vaid ühe sammu kaugusel. Et seda aga ei juhtuks, on elektrijaamadel olemas oma jahutussüsteem, mis pumpab tuuma jahutamiseks värsket vett pidevalt juurde. Aga kust saab see jahutussüsteem oma elektrivoolu kriitiliselt tähtsate veepumpade tööshoidmiseks?

Tavatingimustes võetakse tuumaelektrijaama jahutussüsteemi veepumpade vool üleriigilisest elektrivõrgust, s. t. ei kasutata seda elektrivoolu, mida jaam ise kohapeal toodab. Suurte elektrikatkestuste ja muude probleemide korral peaksid automaatselt käivituma diiselgeneraatorid, millede jaoks jätkub kütust täpselt 7 päevaks. Väga suure häda korral püütakse veepumpasid töös hoida jaama enda toodetud vooluga. Nii taheti teha ka Fukushimas, kuid siis olid juba muud probleemid üle pea kasvanud – avariitehnika ei töötanud korralikult jne.

Plahvatus Fukushima tuumaelektrijaamas


MIDA FUKUSHIMA MAAILMALE ÕPETAS

1. Isegi targad jaapanlased ei suuda ära hoida tuumakatastroofi, mille põhjustab looduskatastroof.

2. Avariigeneraatorid jäid vee alla, ega käivitunud. Veepumbad ei saanud voolu.

3. Reaktoreid taheti hakata jahutama mereveega, kuid valitsus ei andnud selleks luba, sest olukorra tõsidust ei mõistetud ja arvati, et küll kõik varsti korda saab. Merevesi oleks kallihinnalisi reaktoreid kahjustanud. Hiljem luba siiski anti.

4. Erinevate otsustega venitamine põhjustas jaamas mitmeid plahvatusi.

5. Jaapanlaste versiooni kohaselt oli õnnetuse suuruseks vaid L4. Hiljem tunnistati, et see oli L7 ehk maksimum.

6. Jaapani valitsust ja kriisijuhte on rahvusvaheliselt kritiseeritud informatsiooni varjamises ja saamatuses.

7. Alles 9 kuud hiljem ehk 2011. a detsembril saadi Fukushima tuumajaamas olukord kontrolli alla.

8. Endiselt on saastunud 50-kilomeetrine raadius tuumaelektrijaama ümber.

9. Fukushima jaama opereerinud elektrifirma TEPCO tunnistas 23. juulil 2012, et katastroofi sellist ulatust oleks saanud ära hoida, kuid firma ei julgenud ennetavaid samme astuda, sest kartis kohtuhagisid ja tuumajaama vastaseid protestiaktsioone.

10. Atmosfääri paiskus 50% Tšernobõli reostusest. Märkimisväärne hulk reostust sattus ka maapinda ja ookeani.

11. Fukushima piirkonnas elanud laste kilpnäärmest on leitud tsüste ja mügaraid, mis võivad edasi areneda kilpnäärme pahaloomuliseks kasvajaks.

12. Fukushima lähistel 2012. augustis püütud kalad sisaldasid 250 korda rohkem radiatsiooni kui normid ette näevad. Lähedusest leitud kolmel liblikapõlvkonnal olid geenimutatsioonid ja väärarengud.

Euroopas paiknevad tuumaelektrijaamad

PÄIKESEPURSKED JA ELEKTRIJAAMAD

Aastast 1850. on registreeritud ca 100 suurt päikeselt tulnud magnettormi, millest 2 on viimase 23 aasta jooksul elektrijaamadele tõsiseid probleeme põhjustanud. 1989. märtsis põletas päikesetorm läbi elektrifirma HydroQuebec’i peamise pingemuunduri, mille tagajärel jäi pimedusse ligi 6 miljonit inimest umbes 9h tunniks. Seda tuntatakse ka „Kanada blackouti“ nime all. Sama päikesetorm võttis voolu ära ka New Jersey osariigist ja Inglismaalt. Muide, see New Jersey Salem tuumaelektrijaam sai viga ka nüüd, 2012. novemberis Orkaan Sandy ajal puudulike ettevalmistuste tõttu: pumpade veevõtutorude avad ummistusid orkaani toodud prahiga ja reaktor kuumenes.

Salem’i tuumaelektrijaama pingemuundur ENNE ja PÄRAST päikesepurset 1989. Osaliselt söestunud.

Viimane pikka aega kestnud, kui küllaltki vähese intensiivsusega päikesetorm oli 2003, mis põhjustas pimedust Rootsis ja Lõuna-Aafrikas.Aafriklaste elektrisüsteemi parandustööd kestsid mitmeid kuid.

Hea uudis on see, et tegelikult on elektrisüsteemide kaitsesüsteemid võrdlemisi odavad ja efektiivsed, kuid nende kasutuselevõtmist alles planeeritakse. Miks? Mida nad ootavad? Eesti ei ole ka vist mitte millekski valmistunud, sest Elektrilevi kodulehekülg näitab, et esmaspäeval 11. detsembril 2012 oli Eestis vooluta 8784 majapidamist rikkeliste katkestuste tõttu. Teisipäeval, 12. detsembril oli vooluta 4817 majapidamist. Uskumatu.

TEHNOLOOGILINE REVOLUTSIOON 1960-NDATEL

Enne 1960-ndaid aastaid oli elektrivõrk võrdlemisi robustne ja töökindel, ning päikesetormid erilisid probleeme ei valmistanud. Seetõttu tuldi kenasti toime 14 – 15. mail 1921. a “laamendanud” päikesetormiga ja enne seda 28. kuni 4. september 1859 nn „The Carrington Event“’-iga, mis põhjustas telegraafiliinide tulekahjusid üle maakera.

Kui aastal 2012. räägitakse nutitelefonidest (smart phone) ja kaugloetavatest arvestitest (smart meter) ning targast elektrivõrgust (smart grid), siis 1960. aastate alguses oli äsja leiutatud mikrokiipide kasutuselevõtt suur moeröögatus. Nende pisikeste vidinate ulatuslik rakendamine ja kasutamine ka tänapäeval, ongi muutnud elektrisüsteemid haavatavaks. Ja mitte ainult päikesetormidele, vaid ka EMP-relvadele (elektromagnetpulss), mida on võimalik plahvatama panna kõrgel taevas.

Ameerika Ühendriikide 2008. a tellitud uuring selgitas välja, kuidas mõjuksid ajaloost teada olnud magnettormid või EMP relva(de) kasutamine tänapäeva USA elektrivõrgule. Aluseks võeti 1921. a suur torm. Uuringu teostanud Metatech Corporation leidis, et potentsiaalselt võivad Ameerikas hävineda riigi jaoks kriitiliselt tähtsad 350 tükki EHV-tüüpi pingemuundurit. Ja ülejäänud maailmas põleb läbi rohkem kui 2000 tükki EHV pingemuundurit.

EHV pingemuundur

Üks selline EHV 480-tonni kaaluv muundur toodi Eestisse 3. juunil 2006. a Estlinki alajaama trafoks.

EER kirjutas: Tegemist on raskeima veosega, mis Tallinna linna läbi aegade läbinud on. Viie meetri kõrgune veos alustab teekonda Bekkeri sadamast kell üks öösel ning liigub maksimaalselt kümnekilomeetrise tunnikiirusega mööda Kopli ja Sõle tänavaid, keerates siis Paldiski maanteele, et sõita Harkusse.

EHV pingemuundureid ehitatakse vastavalt konkreetsele kliendile ja tema projektile, mingisugust lattu tootmist ei toimu. Üks selline EHV pingemuundur kaalub alates 300 tonni ja kõik tehased üle maailma suudavad kokku toota vaid 100 EHV pingemuundurit aastas. Hetkel on EHV-muunduritele aga juba kolmeaastane järjekord, sest areneva Hiina ja India nõudlus on suur. Aga kui vool ära kaob, siis tekib ka EHV-tehastel raskusi vajalike komponentide, teenuste ja toodete saamisega, ning kõik venib ja venib ja venib.

TUUMAJAAMAD ENNETAVALT VÄLJA LÜLITADA?

Kui Fukushima tuumakatastroofi põhjustas veepumpade voolu kadumine ja tagavaraks olnud diiselgeneraatorite mittetöötamine, siis kas poleks mõistlikum need ohtlikud tuumajaamad enne suuremaid päikesetorme välja lülitada ja sellega hoida kokku raha: säästa tehnikat, loodust ning ka inimeste tervist?

Kahjuks ei saa seda teha, sest reaktori tuumas toimuvate protsesside aeglustamise peale kulub vähemalt 5-7 päeva. Alles pärast seda on võimalik tuum reaktorist välja tõsta. Seejärel tuleb aga uraanivardaid 3 kuni 5 aastat jahutada. Jah, 3 kuni 5 aastat. Võrdluseks: Päikesetormi tekkimise võimalust näeme heal juhul ette maksimaalselt 48 tundi.

Uuemad tuumajaamad on juba nii ehitatud, et neid saaks kiiremini välja lülitada. Võimsus väheneb kiiresti kuni 95% ja ööpäeva möödudes on võimalik juba tuum reaktorist kiiresti välja tõsta. Siis aga tuleb seda ikkagi veel 3 kuni 5 aastat jahutada. Ja kui pidevalt värsket vett peale ei tule, toimub tuumakatastroof ikkagi.

Siinkohal tuletame meelde, et enamus tuumaelektrijaamades jagub kütust diiselgeneraatorite jaoks vaid 7 päevaks. Millegipärast on riikide valitsused arvamusel, et kui peaks toimuma mingi suuremat sorti looduskatastroof, siis on kohe kütuseautod valmis ja liiguvad nagu õlitatud kellavärk tuumajaamadesse diislit viima. Asjaolu, et kütusepumbad ja -tootjad vajavad ka elektrit, ei paista nagu kedagi häirivat. Eksisteerib ka võimalus, et politseid pole siis kusagil näha ja kütuseautod lihtsalt röövitakse suvaliste relvastatud isikute poolt. Selliste stsenaariumite puhul muutuvad ohtlikuks maailma kõik 439 tuumaelektrijaama + ca 250 eksperimentaal-reaktorit.


SINU JA SU PERE KAITSMINE TUUMAKATASTROOFI KORRAL

NB! Alljärgnev on lihtsalt informatsiooniks. KaitseOmaTervist.ee ei ütle, et see on lõplik tõde. Seetõttu ei saa me vastutada Sinu tehtud otsuste tagajärgede eest katastroofitingimustes.

Idasuunalised õhuhoovused kandsid Fukushima saaste Ameerikasse ja Kanadasse. Seetõttu tormasid sealsed elanikud poodi ostma kõike, mis sisaldas sõna „jood“ või „jodaat“, et kaitsta kilpnääret. Aga kui uurida 26 aastat tagasi toimunud Tšernobõli katastroofi tagajärgi, siis selgub, et joodi tarvitamine ei hoidnud ära kilpnäärme vähki, leukeemiat ega ka luuvähki, vaid pigem isegi soodustas nende tekkimist. Seda põhjusel, et kui joodiga suruda kilpnäärmest radioaktiivsust välja, suundub see saaste inimese luudesse ja luuüdisse. Aga kuna luuüdi on seotud vereloomega, ongi tulemuseks leukeemia ja luuvähk. Kui on vaja valida kahe halva vahel, siis väidetavalt on kilpnäärme vähiga tunduvalt kergem edasi elada kui vere- ja/või luuvähiga. Kilpnäärme vähki on ka tunduvalt lihtsam ravida, sest ligipääs sellele on kergem.

ALTERNATIIVID JOODILE TERVISE KAITMISEKS

Radioaktiivse mürgi vastu aitab hästi soolatamata kodujuustu sagedane söömine. Aloe vera lehe sees oleva geeli söömine (rohelist lehekoort mitte süüa!), apelsinide ja avokaado koos söömine, kanamunad, ananassi ja kodujuustu koos söömine, palju võid, koorevõi söömine koos kvaliteetse meega, 30 ml piima joomine iga tund. Kui rääkida keemilistest elementidest, siis vajab keha sellises olukorras suurtes kogustes kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ning fosforit. Lisaks eelpoolmainitule võiks täiendavalt mõelda ka söögisooda, zeoliidi ja kaltsiumbentoniidi kasutamise peale. NB! Käesoleva artikli eesmärk ei ole inimestele kaltsiumbentoniiti peale suruda ega pähe määrida, vaid see on lihtsalt üks toode, millesse meie meeskond usub ja seetõttu seda ka maale toome ja huvilistele müüme. Kaltsiumbentoniidi kohta soovitame iseseisvalt juurde uurida Googlist, kasutades märksõnu bentonite clay, calcium bentonite ja healing clay.

JUHUL KUI PÄIKESEPURSE ON TOIMUNUD…

Jääb meil viimasteks ettevalmistusteks aega 6 kuni 24h tundi (sõltuvalt loite kiirusest purskumise hetkel) enne, kui laetud osakeste voog – prootonid ja elektronid – siia jõuavad ja elektriseadmed ning vooluvõrgu segamini löövad. On vägagi võimalik, et paanika ära hoidmiseks vaikib meedia selle sündmuse maha ja informatsiooni on võimalik saada ainult internetist amatöörastronoomide kodulehekülgedelt.

Üks selline koht, kust värsket eestikeelset informatsiooni saab, on meie https://blog.kaitseomatervist.ee lehekülg. Kindlasti saavad uudiseid ka meie tasuta uudiskirjaga liitunud inimesed. Nii et kui Sa pole sellega veel liitunud, siis tee seda siit.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


9 kommentaari postitusele “Sinu ja su pere kaitsmine päikesepurskest põhjustatud tuumakatastroofi korral”

 1. Ü ütleb:

  Minu tänu meeskonnale, et seda teemat puudutasite.
  See on väga tähtis asi ja inimestele on vaja anda infot, et aimu saada tegelikust olukorrast ja ka kuidas vähendada terviseriske, kui ei ela just tuumaelektrijaama naabruses.
  Olge Te ikka kõik terved!

 2. Kalmer ütleb:

  Kas pole mitte nii, et elektronid ja prootonid liiguvad valguskiirusel? Seega, kui päikesel mingi nähtav sündmus aset leiab ja Maalt seda näeb, on need osakesed juba Maal. Või on Merkuuril mõni amatöörastronoom?

 3. Mait ütleb:

  To Kalmer: Valgus jõuab päikeselt 8 minutiga, laetud osakesed nii kiired ei ole.

 4. Mariina ütleb:

  Ei tea hoopis, kas aeg oli nii, et poeriiulid tegime tühjaks enne ja siis tuli veel lisa…..

  Minu mõtted mõistmiseks (üks sõna kindlalt):

  Minu mõtteis ei ole looduskatastroof mitte põhjus, miks tuumaelektrijaama(de) pragunevad ja kiirgust levitama hakkavad (sarnaselt Haiti maavärinatele (ma usun, et pärismaalased indiaanlased ei oleks looduslikult ebastabiilsele maale ehitanud pilvelõhkujaid ja/või paendumatuid betoonehitisi) … kui piirkond maal (ka Eesti ja Soome kaudu levivad maavärinad) on tundlik ja arenemisjärgus, kui kaua on uuritud maavärinaid, tsunamisid ja vulkaane jne…..- siis kes vastutab kokkuhoiu eest tuumajaama ehitusel?- nüüd läks järg käest- tahaksin teada mitu kaasaegset pangahoonet Jaapani maavärina ajal purunes? Mitu kaasaegset haiglahoonet? Mitu vähiravikiirguskabinetti lekkima hakkas???? ja kõike muud.
  Päris Jaapanlaste kaudu meie eeskuju ei saa võtta: nende tuumakatastroofi ajal kadusid lettidelt ka punane vein jm alkohoolsed joogid- kuigi neil kohaliku kultuuri kaudu on sajandeid eluks tarvitatud tervistavaid soja-, kala-, riisi-, toitaineid ning muud…. nende puhul saame õppida suurte inimhulkade toitlustamist riigipoolse abi näol- kusagilt lugesin inimeste päevaratsiooni varjupaikades- nimetatud sündmuse ajal- 1 riisipall, veidi süüa ja juua ning peavari…….

  Joodi ringlus -kaltsiumi ringlus- vitamiin D- kiiritusravi üleannused

  Mariina märkas: joodi ja kaltsiumi ning elusorganismi tasakaal ongi tõepoolest otseselt seotud ja mitte üksnes, sellele lisanduvad veel vitamiin D ja immuunsüsteem jm organsüsteemid— jood ringeldes aktiivselt koos kaltsiumi ja vitamiini D ning teiste hormonilaadsete ühenditega sulgeb steroidretseptorid raku mebraanil ning raku tuumas- takistades ühtlasi teiste ainete sisenemist raku tuuma ning raku taastootmise tsüklisse.

  Vähiravi seisukohalt :
  Luude kaudu elab elusorganism tuleviku arvelt, st nende kaudu tõmmatakse eluks vajalikke rakke organismi juurde ja koolitatakse neid vastavalt ……….. kilpnäärme ja või kõrvalkilpnäärmete kaudu toimub aga elusorganismi tasakaalu säilitamine……. aga sellega tegeleb füsioloogia, kliiniline meditsiin jt

  -asjalik oli märkus selle koha pealt, et kilpnääre ja kõrvalkilpnäärmed on tunduvalt väiksemad välja opereerida ning kogukeha kiiritusmäär vähi ravi kaudu saab olema väiksem seega ka järelravi ja valuvaigistite annused väiksemad ehk ja elukvaliteet tsipa teine ja veel ja veel —–

  —aga vähiravi käib ka ma ei tea hetkel täpselt milliste KIIRGUSJAAMADE kaudu—— kas KIIRGUSMEDITSIIN töötab tuumakastroofi järgselt ei tea;

  —seda milliste rakkude kaudu hakkavad elama kasvajad ning vähkkasvajad ei saa inimene ise valida, rolli mängib keskkond- söögi- ja toidupoolis ning geneetika;

  — Joodi ja selle ühendite manustamine on meditsiinis tõestatud kiirguskahjsutusi ennetava ravimina, et suured kogused ja 3 kuud kuni 6 kuud enne kiiritusseansse -normaalse kilpnäärme talitlusega inimestel;

  –tuumakiirgus läbib kõik käesileval ajal teatud ained ja molekulid— kas ka vaimumolekuli????

  — Kaltsiumbentoniit versus kaltsiumikanalite blokaatorid????
  — vitamiin D terapeutilistes doosides leiab juba kasutamist tavamedistiinis ning ka vähi ravis- nimelt manustatakse megadoosides vitamiin D analooge vähiravi käigus-avamaks raku membraani edasi keerdumaks tumma ja edasi toimetamaks raku tuuma ettenähtud kemikaale (oli vast nii) …samuti kasutakse vitamiin D suuri doose immuunravis…….aga

  aga
  nii kaltsiumi kui ka vitamiin D ühendeid , milledest meie enamike organismis suur puudus on (loe ka vitamiin D pandeemia) ei saa suu kaudsete preparaatidena tarbida ega soovitada inimestele, kellel on kaltsiumiliigveresus ja või juba eemaldatud kilpnääre ehk inimestele kellel on hormoonitundlikud kasvajad ja kaasasündinud geenidefektid, mis ei võimalda luustikul ega teistel organsüsteemidel kaltsium ja vitamiin D omastada——enamikke neist saab diagnoosida muidugi juba lähiajal- külastate perearsti- siis panete eriarsti järjekorda- siis tellite veretesti ja kui julgete siis luubiopsia jne…..
  Teate, mis hädasti oleks vaja müügilolevate kaltsiumipreparaatide ning kaltsiumbentoniidi päevaannuse võrdlustabelit –näituseks 1500-2000 kilokalorilise keskmise dieedi valguses ning lisada Euroopa Toiduohutusameti uuemad andmed nõutava kaltsiumikoguse kohta igapäevaselt………

  Me saame toidu kaudu kaltsiumi aga siis kui lehm sööb aasal muru aga mitte robotlaudas geenimuundatud vilja ning kaltsiumisüste saades
  http://www.vet.ee/?a=koolituste-materjalid&art=41 ????

  Sinu ja su pere kaitsmine— Loodusele oleme andnud kõik oma parimad ja uusimad teadmised, katsed, saavutused, tehased ja rahad– teda me nimetame ja katsume roheliseks moondada —-meie usume, et teeme “hamburgerist” “teemandid” seda kaudu ja kõigi elusolendite elu tarbeks aga
  aga
  aga

  Kui koos jõuame kokkuleppele kaltsiumbentoniidi ja vitamiini D pandeemias ja elu toiteväärtustes siis hakkame ka arutama kui palju süüa me igal nn”tuumakatastrof”i järgsel päeval iga inimese kohta saame—
  –Fukushima kaudu jõudis “tuumaosakestega letud õhk Eestisse 14 päevaga oli vast- nii, et meie sees on juba ka seda kraami— lihtsalt täiendus—–
  –ja kui keegi soovib ootada nn”tuumalaengute” kadumist ning siis maapeale ilmumist—-kus nõukaajal olid sügavaimad varjendid- kes sõjalise tunnist mäletab–mina mäletan kalashnikoviga tulistamise praktikat ning relva käsitlemise teooria koha pealt meenub petuh!!!

  Mariina

 5. Mariina ütleb:

  Kaltsiumbentoniit ja Vitamiin D kaudu:

  Palun Teie meeskonnal komplekteerida ülevaatlik tabel näituseks inimese (sh eraldi väikelaste, koolilaste ja rasedate ning vanurite ja ka esmaste immuunpuudulikkushäiretega jms) kaltsiumi ja/või/ning vitamiin D kaudu: abimaterjaliks pakun :

  USA Farmakopöa konventsioon http://www.usp.org/
  Soovituslik toidulisandite loend : http://www.usp.org/dietary-supplements/reference-standards
  Soovituslik toidulisandite kataloog : http://www.uspcatalog.com/uspcatalog/20121112#pg1

  Euroopa Toiduohutusamet: http://www.efsa.europa.eu/
  http://www.sam.ee/konventsioon Euroopa Farmakopöa konventsioon

  aga olulisuseks hindan, kui komplekteerite kasvõi minimaalse ööpäeva normi KUID , uuemate inimuuringute valguses – mida rohkem keha kaalub seda suurem vajadus eluks hädavajalike vitamiinide ning mineraalainete tarvis ja siis on inimestel võimalik valida, et kui kaalun 70 kg siis peaksin saama näituseks 0,5 mikrogrammi ainet ja kui kaalun 140 kg siis peaksin saama näituseks 1,0 mikrogrammi ainet aga mitte kanda tabelit ühte katlasse

  “Tuuma(energia) blokaadi” ga seonduvaga, sest siis hakkab mõni võib-olla eeldama, et kaalun 100 kg ja pean saama rohkem sööki-jooki- kui 20 kilo kaaluv 5-aastane laps…..

  Kui blogimeeskond “elektromagnetkiirgus” elusorgansimide kaudu ja läbi ning sisse siis kõnealune “tuuma(energia”blokaadi” mudel võiks sisse viia pisimuudatused, seda enam, et Jaapani kaudu mäletame:

  a) kui saame laenguid nii põhjamaa(de) kui idamaade kaudu, siis milline võiks teoreetiliselt olla ÜMARRAADIUS kilomeetrites, mida võiks kaardistada kui toimumas oleks tuumablokaadi maksimum väljalase, et Jappani kaudu keelati inimestel 100 ka ja hiljem 150 ehk 200 km raadiuses kodudest lahkuda (kas anti asenduskodu ja samaväärne ei tea)
  b) tõenäoliselt (vaatamata EU viimase rahvaloenduse kokkuloetletud ehk EU heaolu bilanssi komplekteeritud wc-pottidest, külmkappidest, tubadest ning kaevude olemasolust jms) jäävad omanikuta;
  c)kas 2% riigieelarvest professionaalse kaitsevõimekusega inimestele ning seadmetele ning 10 000 politseitöötajat ei suuda meie riigis Jaapanit korrata aga ……
  d) teen ettepaneku pakkuda inimestele eriolukordade puhuks käitumis-ning ainejuhiseid, mida saab lihtsamalt rakendada:
  näituseks
  -aloed kasvavad suuresti kus maal- eriolukord (aga paljudel eestimaalaste tarvis tavaolukord) ei võimalda ligipääsu imporditavatele produktidele (ravimitele, kütusele , energiale jms);
  -apelsinid -Kalifornias vast;
  -piim- looma(de) piimajuhadest ehk taimede töötlemise teel (sojapiim),
  – konserve ei jõua keegi seljas kaasa kanda kui Sinul ja Sinu perel kästakse kodunt lahkuda, samas jälle kui ei lubata kodunt väljuda siis on pereliikmetel mida süüa;
  – kui ma peaksin “tuumablokaadi” korral kodunt vägivaldselt välja kihutatama siis ma pean hoobilt valima, kui Tallinna alla siis tuleb pereemal võtta 1 laps ning pereisal 1 laps (kui on võimalik) aga siis tuleb kassid maha jätta- võin neile küll ette panna kogu poeskäikudel tagavaraks ostetud söögimaterjali aga ….. mis sunnib mind eelistama lapsi -kassidele- ja kes mulle selleks loa annab;
  -kui tuleb lahkuda siis tuleb maha jätta haritud maa , mis näiteks meie perele söögiallikaks………ja asuda tasuta lõunaid ootama….
  -mis saatus ootab neid, kes keelduvad rahvakogunemistest ja masstoitlustamisest?
  -kuid elatakse ikka edasi ka “tuumablokaadi ajal” ja siis tulevad kasuks teadmised -vahendid- ohtude minimeerimiseks ning vältimiseks näiteks kaltsiumbentoniidi ja /või vitamiin D suu kaudu manustamisel ja kui me teame, et vitamiin D ja selle analoogid on laialt kasutusel akadeemilises meditsiinis (ka kasvajaid ennetava ning ravipreparaadina) siis saame iga inimese seisundit teades neid ka kasutada………jne.
  -eelmisel aastal, oli vast Selgeltnägijate tuleproovi saade eestikeelse telekanali kaudu ja kui oli katse Tshernobõli tuumablokaadi kinnivalamistöödel ellujäänud eestlasega siis tõepoolest olen seda inimest ka isiklikult kohanud ja nii elus ta oligi aga kui terve ei tea! ei ole jõudnud pärida ja uurida…….

  Mariina

 6. Mariina ütleb:

  Ma tunnen, et Teie meeskond vajaks välist abi ka elu eriolukordade puhuks kasvõi oma pere söögi-joogiga varustamisel. Kas võime pöörduda mõne kõrgeltharitud spetsialisti poole, näiteks presidendiproua Evelin Ilves, tema ju tegeleb ja eestkõneleb haiglate ning koolide toitlustamisega ja KRÄPiga (elik rasvumise ärevad protsessid ) olid vast:
  Kasvõi pakkuma näidismenüü kõigile:
  Sibulasupp
  Sibula-peekonikook
  Pitsilised ülepannikoogid
  roosizhelee
  tuhendekihiline Napoleoni kook
  Frititud suvikõrvitsaõied
  Salveipasta
  Valge oa supp
  Vasika eskalopp sidruniga
  Tiramisu jt

  Mina isiklikult, lihtsa maanaisena pakun tee(konna)kaaslaseks lihakonservi asemel näituseks 4-liikmelise (inimestest koosnev) pere jaoks igaks päevaks 1 (ühe 200 gr) sprotikonservi —-iga selliselt sprotisöögi päev (lapsed rohkem kui vanemad, ja kui ei ole esmaseid immuunpuudulikkusega seotud seisundeid ka rasvade seedimatust jms) tagab normaalse elusorganismi lümfisüsteemi töö- lümf on lipofiilne kehasisene vedelik vast- nii, et 1(üks) 200 grammine sproti(kala) konserv 4 peale, maksumus täna ca 2 EUR-i………

  Ikka ma ei saa aru, kui palju elektromagnetsaastet saaks ära hoida juba täna, siis miks ei tee seda, mida me ootame, et pakime mobiiltelefoni, elektrilise hambaharja, elektrilise raseerija, elektrilise konserviavaja jms pakkimist esmalt fooliumisse (alumiinium, kilekotti, fooliumisse, kilekotti, ja fooliumisse ja kilekotti- Alumiiniumikiht ei hoia ära lennuki kaudu lendavate inimeste rakukahjustusi, selleks soovitatakse kanda vähemalt 5 mm paksust terasest elundikaitset (kosmiline kiirgus ning lennu kiiritus) nii, et kuna külmkapp(kapid) nagunii ei võta “uut”saabunud elektrilainepikkust omaks ja tühjeneb söömise kaudu niikuinii pidevalt, siis asjad, mida soovite hoida (kasvõi mälestuseks) lükake esivanemate kullapoti maa sisse kaevamise asemel, külmkappi ja uks kinni ennem mitte avada kui ……..

  Kas keegi teab kui suur on vabaõhu hetke lubatud radioaktiisete osakeste määr ja milline tegelikkus, kes/kas/kus/kuidas seda mõõdab ja kuidas inimestele teada antakse—- Jappani kaudu ostsid inimesed endale käeskantavad radioaktiivsekiirguse mõõdikud………. näitas telemeedia kaudu dokfilm ja siis saame ehk paremini aru, et miks taimed ja inimesed (mitte kõik) hakkavad uue eluenergiat eluks kohandama aga betoon jääb elektromagnetkiirguse allikaks pikkadeks-pikkadeks aastateks ja ka raud ….. Mariina

 7. Mariina ütleb:

  Astrofiilid!

  Hiljuti multimeedia rääkis ka NIBIRU kaudu aga NASA teadlane rääkis tõde NIBIRU kaudu, et NIBIRU, keda meie teame oleks pidanud juba 10 aastat meid jälgima ja tiirlema vast aga kas tiirles siis maailm????: kas ma olen loll, vä: loen ja siis 2 korda loen ja veel ja aga lugege Teie ka:

  http://erikpuura.wordpress.com/2010/02/14/nasa-astrobioloog-tode-aasta-2012-kohta/

  Mariina

 8. Mariina ütleb:

  Aloe vera geenid eesti kaudu???vale??? Looduse kaudu:

  ale vera- biolloogia, botaanika, fütokemikaalid, rakud ja taimede immuunsüsteem…..
  a) Aloe vera kuulub kelledega sugulusklassi Liilialised- ehk meil kasvavad liililised: laugu perekond (ma armastan lauke) – karulauk, murulauk, küüslauk ning sibulauk (rahvaseas ka sibul)!!!!!!!
  b) Kes ütleb, et koort ei tohi süüüa
  c) oluliseks loetakse geenisobivust: küüslauk siseneb raku tuuma keskkonda ning viib lõpule pooleli ja surnud seisukorra- lükkab raku apoptoosi singaliseerides ning tükeldades, et ka jörgmised saamud puhastumine käik pidevalt; küüslauk on othlik surnud ning haigetel rakkudele aga ta on ohtlik ka primaarse immuunpuudulikkusega inimestel ning teisese immuunpuudulikkusega (nagu näiteks HIV,AIDS) jpt inimestele….

  http://www.herballegacy.com/Baldwin_Chemical.html
  http://link.springer.com/article/10.1007%2FBF02976854?LI=true
  http://garj.org/garjest/pdf/2012/may/Ejoba.pdf
  http://plants.usda.gov/java/ClassificationServlet?source=display&classid=ALVE2

  nii,et juba 2: söö aga sibulat ja kala siis…
  Mariina

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel