Üks lihtne viis, kuidas kaugloetava arvesti paigaldamist edasi lükata

Selle aasta kevadekuulutajad on Ericsson Eesti elektrikud, kes üsna tempokalt mööda Eestimaad ringi sõidavad ja kaugloetavaid arvesteid paigaldavad.

Kuigi kaugloetavate arvestite kohustuslikuks muutumiseni on aega kuni 1. jaanuar 2017.a., käib töö juba täie hooga ja tundub, et vägisi, hoolimata sellest, et Elektrilevi on ise öelnud, et kedagi jõuga seda uut arvestit kasutama ei sunnita. Nüüd aga on siit-sealt kuulda olnud, et inimestega ollakse jõhkrad, paljusid on ähvardanud isegi vooluta jäämine, kui kaugloetava arvestiga päri ei ole.

Üks tugev argument, mida elektrikud kasutavad, on inimesele öelda: „Te võite ju kaugloetavast arvestist keelduda, kuid kui ma praegu teie arvestit ei vaheta, siis jääte voolust üldsegi ilma, sest teie praeguse elektriarvesti taatlemise tähtaeg on kohe-kohe läbi.“

Seda, kas elektriku jutt on tõsi või on see lihtsalt üks suur kavalus, ei saa inimene ise reeglina kindlaks teha. Erandiks on need olukorrad, kus inimene konkreetselt teab, et alles hiljuti, 2-3 aastat tagasi tema elektriarvestit juba vahetati, ja seetõttu on järjekordne arvestivahetus mõttetu.

Elektrikul on autos ka tavaarvestid

Üks viis, kuidas hetkel veel kaugloetavast arvestist pääseda, ja seda juhul kui praeguse tavalise elektriarvesti kasutustähtaeg on lõppemas, on paluda elektrikul kaugloetava arvesti asemel paigaldada mõni tavaline töökorras arvesti, mis on tal autos ja mille ta on jõudnud juba mõne varasema maja küljest maha kruvida, kui sinna kaugloetava arvesti paigaldas. Selliseid töökorras ja taadeldud tavaarvesteid on elektrimeestel autos kõvasti.

Kuna kõik elektrikud on inimesed, ja mitte veel robotid, siis on võimalik nendega inimese moodi rääkida. Seetõttu soovitame elektrikuga olla viisakas, sõbralik ja võimalikult normaalne. Võimalusel isegi küsida, kas ta soovib kohvi või teed, ja siis nagu muuseas uurida, kuidas tal läheb ja kas on täna juba paljusid arvesteid vahetanud jne. Jutu sees pärida ka seda, kas sinu elektriarvesti taatlemise tähtaeg on lähedal või alles aastate kaugusel. Kui tähtaeg on ligidal, siis küsida, ega tal pole autos mõnda tavalist elektriarvestit, mis võiks veel sobida.

Kui sa oled hea inimene, siis ei saa ta ju keelduda.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


5 kommentaari postitusele “Üks lihtne viis, kuidas kaugloetava arvesti paigaldamist edasi lükata”

 1. kadi ütleb:

  Küsimus:
  1. kes on teinud kohustuslikuks kaugloetavate arvestite paigaldamise ning 2.kas isegi pärast 01.01.2017 pole võimalik jätkata tava-arvestiga?
  3. kui kaugloetav on paigaldatud kas seda on võimalik kuidagi isoleerida, et kiirgust eluruumidesse vähendada?
  Ma ei saa aru, kuidas sunnitakse elusolendite tervist üleriigiliselt halvendama ja kes seda teeb ?
  Tänan.

 2. kati ütleb:

  Meil ka vahetati ära, mingit kirja pole saadetud selle kohta. oli ainult kiri et nüüd on vahetatud. Ei soovi seda omale, miks lubatakse inimesi kiiritada?

 3. johann elekter ütleb:

  meil on arvesti raudkapis ja selle tagakülg kaetud kahekihilise foolium paberiga,test on näidanud et seal ei kiirita midagi .Kui 2017 kätte jõuab ja kõik arvestid sisse lülitatakse siis on võimalus ka maamaja omanikel lasta arvesti majast eemale viia,meil on ta näiteks esikus elektrikapis aga soovi korral võime lasta selle paigaldada oma maast välja postikülge 500 m kaugusel,siis las käivad soomülkas seda remontimas või “hooldamas”

 4. Ain ütleb:

  On ikka elu küll .. Oli see vist aastake tagasi, kui üks elektri arvestite paigaldaja mu õuele sattus ja temaga pikem vestlus oli. Toona jäi see toiming tal tegemata, sest õnneks olin kodus. Kui poleks aga kodus olnud, siis seisaksin faktiga silmitsi ….

  Pikemat kirjutist saab lugeda alloleval lingil kommentaaride veerus.
  http://blog.kaitseomatervist.ee/ka-saksamaa-loobub-kaugloetavatest-elektriarvestitest-eesti-on-see-viimane-loll-kes-millestki-aru-ei-saa#comments

 5. Olev Piir ütleb:

  Nüüd on ka mind pommitama hakatud ja huvitav, et Eesti Energia,
  kellega minul on sõlmitud leping, räägib, et Ericson Eesti on jälle
  elektri levitaja ja mõõturid kuuluvad neile. Nad ei ole veel mind veel kätte saanud ja ega ma ei kavatse ka nii kergelt neile ennast kätte anda, mailidele ma ei vasta

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel