Vapper eesti naine, kes kaugloetavast elektriarvestist loobus, sai voolu tagasi!

Merle (nimi muudetud) püüdis kaugloetavat arvestit paigaldama tulnud elektrikuga läbi saada sõbralikult, kuid tolle mehe agressiivse hoiaku tõttu see tal paraku ei õnnestunud.

„Minul viisakate palvete ja kohviga läbi ei läinud ja siis tuli sõda,“ räägib Merle.

Kuna naine ei olnud kuidagimoodi sellega nõus, et tema majapidamisse kaugloetav elektriarvesti paigaldatakse, otsustas kommeteta mühalik elektrik Merlele õppetunni anda ja jättis naise üldsegi elektrivooluta.

„Olin valmis alustama blogi „Elust ilma elektrita“, kuid siis uurisin natuke asja ja sain aru, et mulle on tehtud omavoli, sest tegelikult mingisugust õiguslikku alust tal mu elektrit välja lülitada ei olnud,“ kirjeldab ärevat olukorda rõõmsameelne Merle.

Ta lisas: „Pärast seda, kui olin teinud teabenõuded Elektrilevi OÜ tegelastele ja Majandusministeeriumile, lülitati mul vool väga kiiresti tagasi ja paigaldati uus tavaline arvesti.“

KaitseOmaTervist.ee kommentaar: Antud artikkel on informatiivset laadi. Me ei julgusta inimesi elektrivoolust loobuma, samuti ei vastuta me kõikvõimalike materiaalsete ja mittemateriaalsete kahjude eest, mis võivad selle tulemusena tekkida. Merle orienteerub hästi õigusaktides ja seetõttu sai ta teha seda, mida tegi. Kui otsustad elektrifirmaga sõdima hakata, siis pead enne juristiga konsulteerima ja end võimalike kasude/kahjudega kurssi viima.

Täiendava informatsiooni saamise korral samal teemal, avaldame selle ka siin samas blogis. Et uudisest võimalikult kiiresti kuulda, liitu meie tasuta uudiskirjaga siin.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


9 kommentaari postitusele “Vapper eesti naine, kes kaugloetavast elektriarvestist loobus, sai voolu tagasi!”

 1. e ütleb:

  Meil oli vähe viisakam lahendus – tuli postkasti teatis, et tulevad paigaldama kaugloetavat arvestit. Olles eelnevalt kursis teemaga Teie blogis, helistasin toodud infotelefonile ning keeldusin viiskalt teenusest. Neiu teiselpool ei saanud alguses aru, et miks ja mispärast aga kui kinnitasin, et mul ON ÕIGUS kuni 01.2017 … jne., jne. … pandi minu soov kirja. Umbes paar kuud hiljem helistas proua, vist Ericssonist ning teavitas mind elektriku saabumisest järgmisel nädalal uut kaugloetavat arvestit paigaldama. Keeldusin taas ning pidin uuesti selgitama minu kui tarbija õigusi antud teemal. Ja nii jäigi – naabrile paigaldati uus kaugloetav arvesti, minul on tavaline. :):):)

 2. Hando ütleb:

  Mul tuli aasta jooksul kolm korda keelduda, viidates siin äratoodud ametniku vastusele Matti Ilvese järelepärimisele, kus öeldakse sõnaselgelt, et kuni aastani 2017. on täiesti seadusekohane ka punktloetav mõõdik ja vägisi keeldujate koju kaugloetavaid paigaldada ei ole kavas. Muret teeb aga inimeste vähene teadlikkus sellest, miks keelduda ja kuidas seda teha. Kardan, et lõpuks tahab ikka meie valitsus olla paavstim kui paavst ise ja kui rahvas vait on, siis mingeid muudatusi kavadesse sisse ei vii. On viimane aeg kaugmõõdikute kahjulikkust inimestele selgitada, et see kahju nii sinu tervisele kui privaatsusele kui ka rahakotile ei avalduks alles siis, kui kaugloetav juba seina peal seisab. Saksamaa (ka Inglismaa) otsused olgu meile eeskujuks!

 3. KuKu ütleb:

  Elan korrusmajas ja sain elektriarvesti vahetusest meilitsi teada. Ilma pikemalt mõtlemata saatsin kohe vastuse, milles palusin mind lubatud ebamugavustest säästa, sest arvesti on täiesti töökorras ja ei vaja väljavahetamist. 🙂
  Nii olengi kogu maja ainus tavalise elektriarvesti kasutaja, sest kõik teised majanaabrid said kaugloetavad. Nüüd ootan huviga, millal mind trahvima tullakse, sest selline ähvardus on välja hõigatud.

  Tarkust, julgust ja tervist !

 4. Triin ütleb:

  Ericsoni klienditeenindaja muutus hetkega närviliseks ja suhtlemine muutus ebameeldivaks, kui telefonitsi avaldasin soovi loobuda.

  Minule öeldi, et kui see arvesti kohustuslikuks läheb, pean arvesti vahetuse oma raha eest kinni maksma ja see on väga kallis. Kas see võib tõesti nii olla? Mina õigusaktides ei orienteeru. Aga ma praegu siiski loobusin.

 5. Antonius ütleb:

  Kuna mul on majapidamises 3 elektriarvestit ja 2-le neist tehti vahetusettepanek, siis helistasin klienditeenindajale, naisterahvale. Kui olin öelnud, et ei soovi vahetust, siis hakati mulle avaldama tugevat survet. Sellest ei piisanud, et ütlesin, et seadus ei näe ette seda kaugloetavat arvestit kohustuslikuna enne 2017. aastat. Kui ütlesin, et mul just paar aastat tagasi vahetati arvesti, millelt voolu tarbin ca 20-30 kwh kuus, siis öeldi, et vahetatakse ka neil, kellel on 1-2 päeva tagasi vahetatud (???). Nõuti ikkagi minupoolset paremat põhjendust. Siis põhjendasin, et see kiirgab ja ma ei soovi olla sellises keskkonnas. Öeldi, et ei kiirga. Siis küsisin, et kes selle elektri kinni maksab, mis kulub masti ja arvestivahelisele suhtlemisele. Öeldi, et mina ei pea seda küll maksma. Küsisin, aga et kust mina seda tean, et mina ei pea maksma. Sellele ei vastatud. Põhjendasin veel rohkete kulutustega mis kaasnevad mitme arvesti vahetusega. Kinnituseks Triinu kommentaarile, et ka mulle rõhutati mitu korda, et 2017. aastast läheb arvestivahestus mulle tasuliseks. Küsimus: Firma saaks ju suured kasumid kui ma peaks vahetused ise kinni maksma, sellegipoolest avaldatakse tugevat survet vahetada nüüd ja kohe ja tasuta. Miks nii? Kuna rõhutasin veel, et olen asja juba ammu põhjalikult uurinud ja toonud ka näite teie artiklis megaarve saanud inimese sekeldustest, siis suutsin rahulikuks jäädes kaubelda välja vahetamise 2016. aastaks. Võimalik, et hakkan end harjutama ja kohandama ka elektrita eluks… 🙂

 6. helle ütleb:

  Kuna minu arvesti taatlemistähtaeg oli läbi ja Ericsson surus mulle juba teist aastat jõhkralt kaugloetavat peale, millest seni oli mul õnnestunud pääseda, siis pöördusin Elektrilevi poole ja palusin neil asendada minu arvesti teise samaväärse vastu ja oh, imet , seda ka tehti. Kuid mind paneb siiski muretsema asjaolu, et 2017.a. läheneb kohutava kiirusega ja see paar aastat vahetuse edasilükkamine suurt midagi ei muuda. Seetõttu on mul küsimus, kas keegi tegeleb sellega, et kaugloetavate arvestite paigaldamine muutuks vabatahtlikuks ka peale 2017.aastat ja kuidas saaks sellele protsessile kaasa aidata?

 7. Kaire ütleb:

  Ka minule teatati sel nädalal meili teel , et lihtsalt tulevad ja vahetavad ära 😛 Kirjutasin vastu, et ei soovi vahetust ja mulle meeldib näitu nii edastada nagu siiani. Paar päeva hiljem helistati ja hakati küsima mu keeldumise põhjusi. Rääkisin samuti kahjulikust kiirgusest jne ja et mu arvesti töötab ilusti ja miks vahetada. Siis tädi teiselpool hakkas seletama avanevast turust ja tunnipõhisest arvestusest jne. Ma ütlesin et kas ma PEAN laskma vahetada, minumeelest pole see kohustuslik. Soovitas mul tutvuda mu el.lepinguga ja et kas võib paari päeva pärast uuesti helistada. Ütlesin siis et hea küll. soovin ka venitada seda vahetust nii kaua kui võimalik ja soovin ka teada, mis õiguspunktid tulevad kasuks, millega end kaitsta. Saan aru et olen sihikule võetud ja enne nad ei jäta kui saavad oma tahtmise. Aga nagu aru saan siis enne 1.jaanuari 2017 nad ju ei pea vahetama kui olen selle vastu. Ja kui mul on ka arvestil kleebis, mis keelab selle vahetust ja elektrik siis ki teeb seda(Arvesti on ühiselamu koridoris kahjuks) mis õigused mul siis on? Esitan ka kaebuse nende vastu?

 8. Inimene ütleb:

  Saatsin täna kirja : arvestivahetus3@ericsson.ee

  Olen Vilde Tee … korteri omanik.Ma ei soovi teie poolt paigaldatavat elektriarvestit.Palun jätke elektriarvesti vahetamata.Kui teie inimesed seda ikkagi teevad,on vastutus teie koos sellega kaasnevate tagajärgedega.Kysimuste korral helistage….Tänan.

  Peale seda helistasin 6787030 :

  Ylle nimeline,kes vastu võttis,tahtis põhjust teada.Ma ei öelnud põhjust,kysisin kas pean paigaldajatele eraldi teatama?Ta pyydis midagi laveerida,kuni kuulis,et mitte mingit arvestite vahetust ei toimu ilma minu loata.Hästi,panen kirja,teatas ta.

 9. Jaanika ütleb:

  No meile tullakse panema, olen küll neile oma keeldumisest teada andnud, nad ka helistasid ja üritasid veenda, samuti saatsid nüüd kirja, et lülitavad elektri välja, kui ei ole vahetusega nõus. Ma ei ole öelnud, et lubame, aga elektrita ei taha ka jääda. Seega – mida teha, eks ole?

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel