Veel enne, kui algab Kolmas Maailmasõda, jõuavad eestlased ebolasse ära surra

Kuigi meedia hirmutab meid Venemaaga, on tõsisemaks ohuks hoopis ebola, mis hetkel tapab 200 inimest päevas ja teeb seda järjest kiiremini ehk tegemist on eksponentsiaalselt kasvava probleemiga. Kui mõni päev tagasi räägiti 4293 juhtumist, siis 1.detsembriks võib nakatunuid olla juba 100 000, vähemalt nii näitavad arvutimudelid.

Sealt edasi on vaid nädalate küsimus, millal terve planeet haigeks jääb. Kui võtta aluseks, et ebola tapab umbes 56% haigetest, siis varsti on meie koduplaneet poole tühjem. Poole tühjem on siis ka Eesti. Seepärast tuleb karta ebolat, mitte sõda.

Võib ju mõelda, et see probleem on kuskil kaugel Aafrikas ja vaevalt siia jõuab, kuid Ebola muteerub kiiresti ja viimaste andmete kohaselt on tema kandjateks ka linnud. Aga kuhu lahkuvad meie rändlinnud talveks? Aafrikasse! Millal nad tagasi tulevad?

Kui veel 28. augustil 2014 kommenteeris Tartu ülikooli rakendusviroloogia professori Andres Meritsa, et Ebola on tühine viirus, siis eile, 16. septembril kutsus USA president Barack Obama televisioonis edastatud pöördumises kogu maailma üles tegutsema Lääne-Aafrikas möllava Ebola vastu enne, kui epideemias nakatuvad sajad tuhanded.

Pane tähele, et Andres Meritsa ja Barack Obama avalduste vahele jäi kõigest 20 päeva. See näitab ilmekalt, kui kiiresti kõik praegu muutub.

Ebola levik Aafrikas:

Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


19 kommentaari postitusele “Veel enne, kui algab Kolmas Maailmasõda, jõuavad eestlased ebolasse ära surra”

 1. Ain ütleb:

  Esimene mõte, mis vaadeldes planeedil toimuvat pähe turgatas on see, et see viirus on sinna Aafrika mandrile viidud inimeste poolt, kelle motoks on – maakeral jagub ressursse ja ruumi vaid nn kuldsele miljardile .. ülejäänud tuleb hävitada ükskõik millise hinnaga.

 2. Viljar ütleb:

  To Ain.
  Olen absoluutselt nõus selle väitega,et maailma valitsejad teevad kõik selleks,et vähendada maailma rahva arv kuni miljardini.

 3. Leo Lehepuu ütleb:

  siinkohal vastaks eelnevatele kommenteerijatele nii et see viirus kuldset miljardit ei tunnista “In the end, there can be only one”

 4. Erki ütleb:

  Mäletan poisikesene, et kunagi räägiti AIDS-ist. Kuskil aafrikas liigub mingi ahvidelt saadud viirus, mis vōib levida üle ilma. See tundus nii kauge ja tühine uudis. Mis on aga nüüd?

 5. Nonoh ütleb:

  nii hull see asi kohe kindlasti pole! ei tasu inimesi paanikasse ajada..

 6. Arno ütleb:

  AIDS sai ka alguse Aafrikast, nüüd Ebola. Ebola levib ainult sadu kordi kiiremini. Kuni maailma riigid elavad nagu erinevates maailmades, seni jäävad igasugused ohud tervet maailma ka kummitama ja ohustama.

 7. Kuldar Andrea ütleb:

  Jumal tänatud ,et Ebola aga mitte kõike hàvitav hiidlaine,vulkaanipurse või maavärin. Kui sul peas on 100 täid kannatad ära,aga kui 100 000 ajad juuksed koos täidega maha… Siis planeedile ei mahu meid lõputult, eks emake maa teab millal meid kahjureid liiga palju saab, parasiite tuleb piirata…. Kõike suurem probleeb selle päikese alla on rumalete lõputu sigimine, sõda ja Ebola on ehk pààsterôngas..!

 8. viive ütleb:

  Nii suur paanika.No kus siis meie teadlased on meil ju palju arenenum meditsiin ,miks siis ei suudeta seda haigust peatada.Se on see ,et lasti piirid vabaks ja kõik saavad reisida kus hing ihkab.AIDS oli ka nagu muinasjutt välismaast nii hea ja rahulik oli elada nii kui piirid valla lasti näe mis juhtus.Sama selle ebolaga.Siin võib küsida ,et aga kuhu kadus seagripp,linnugripp eks sinna kaob ka ebola viirus ,kui teatud arv inimesi surnud.Muud ei oska arvata.

 9. Arno ütleb:

  Siit loo moraal, et tuleb kõrvale jätta tegevused, mis inimese enda immuunsust nõrgestavad,-suitsetamine,-joomine jne. Milline riik aga juhib 5-e võidukama seas oma joomarlusega, pole ka raske vist aimata. Poodi sisse lähed, näed alati kõrgustesse ulatuvaid alkoholi aluseid, siis tihti kerkib peas küsimus,-milleks seda tehakse ? Võib väita, et pakkumine-nõudlus ja turumajandus, aga mina arvan, et see on pigem suunatud liikumine läbi poliitika, et rahvas lollina püsiks.

 10. Arvo ütleb:

  Mõned siinsed ebola teemalised artiklid tunduvad mõnevõrra liiga paanikat tekitavana. Meil on hügieen hoopis parem ja inimeste käitumine hoopis erinev Aafrika omast. Kindlasti peaks reisimisel olema ettevaatlik aga viiruse kiire levimine põhjapoolkeral on üsna vähetõenäoline.

 11. Margus ütleb:

  Kuidas see hügieen sind aitab, kui viirus levib õhu kaudu?

 12. harry ütleb:

  Olen nõus siit osade väidetega.aga kas see mitte ei aitaks,kui inimesed ei tarbiks:suitsu,alkoholi ja muid organismi rikkuvaid mõnuaineid?jah tõesti siinne eluviis on täiesti teistsugune ja kui piirid kinni pannakse ja ei lasta iga murjam kusttahes riiki,siis peaks nagu kõik vaikselt korda minema…

 13. Rooland ütleb:

  Margus, Ebole ei levi õhu kaudu, see levib vere ja fekaalide kaudu. Selles ei ole suurt ohtu tegelikkuses, meedia on selle lihtsalt ülimalt üles puhunud, on olemas meditsiin sellele jne. Tegelikult on Ebola juba aastaid Aafrikas olnud ja seda on uuritud kaua, on teada selle geenkoodid jne. Aga hetkel ei tehta sellele ravimit kuna piisavalt paljud ei ole sellesse nakatunud ja meditsiinifirmad ei saaks sellepealt kasu. Palun väga.

 14. m2nnu ütleb:

  ebola ei liigu õhukaudu, vaid lugege täpsemalt kuidas ebola liigub 😉

 15. Margus ütleb:

  Kus te elanud olete? Mitu nädalat räägitakse juba, kuidas õhu kaudu levib.

 16. arvo ütleb:

  Siis võib nii õelda, et III maailmasõda ei tulegi vaid tuleb ebola tõttu maailmalõpp

 17. Kaaro ütleb:

  Olen ka mina tibake uurinud seda ja tõesti, see oht ei ole nii suur. Tuleks end kaitsta ikkagi tervist laastava eluviisi eest. See levibki kokkupuutel. Siiski on väga kohatu ka nalja teha selle üle, nagu noored kipuvad tegema. Lihtne soovitus oleks asja kulgu veidi vaadelda ja siis paanitseda kui midagi hullu lahti.

 18. Hea haljdjas ütleb:

  Ärge ise sattuge paanikasse ja ärge teisi ka paanikasse ajage.
  Iga haigus on nakkav ja haigete inimestega ei maksa kunagi embama-suudlema minna, siis ongi nakatumise oht väiksem.
  Ebolasse nakatuda Euroopa Liidu kondanikel on suht keeruline. Võimalik vaid lähedasel kontaktil (alla ühe meetri) haigete või surnute korjustega.
  Peske käsi ja jälgige muid hügieeni nõudeid. Nagu kõigi haiguste puhul.
  Lugege ametlikke seisukohti ja elage tervislike eluviisidega, siis olete tervemad! 🙂

  http://www.terviseamet.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/meedikutele/Ebola_meedikutele_28aug2014.pdf

 19. kritika haldjas ütleb:

  Jube !!!!! 🙁 miks on ebola liikvel? V:Sest aafriklased sõid ebola haigeid nahkhiiri .
  Ja olu siis kõik terved !?!?!nii ei saa
  elada

PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel