Video: Haigla superarvuti ütleb, millal Sa sured

Bostoni linnas asuv Beth Medical Center kasutab tehisintelligentsi, et haigete eest hoolitseda. Superarvuti analüüsib kõikide patsientide seisundit iga 3 minuti tagant.

Kuna arvutil on ligipääs 250 000 inimese 30 aasta haigusloole, siis oskab see superarvuti arstidest paremini terviseprobleeme diagnoosida – tal nimelt on väga palju võrdlusmaterjali. Ja mõne aasta pärast hakkabki olema nii, et patsiendi ravi määrab arvuti ja arst on lihtsalt käsutäitja.

Kuna arvuti infopank on niivõrd suur, siis on see superarvuti võimeline ka 96% täpsusega ütlema, millal on inimese aeg siin maamunal täis ehk millal ta sureb. See ei ole ulme, vaid tänane reaalsus!

Kuigi arstid on väga sillas, et nüüd töökoormus väheneb, võib selline lähenemine meditsiinis tuua hoopis rohkem surmasid ehk tegemist võib olla aktiivse tapmisega, kui näiteks vea tõttu ütleb arvuti, et sind ei ole mõtet ravida ja siis arst ei teegi midagi, sest usub masinat.

Vaata eestikeelset videot siit:

Videos olev tekst:
Eesmärk ei ole inimesi asendada.
Paistab, et teie eilne südame laborianalüüs on korras. Ja koormustest tehti täna.

Tehisintelligents aitab arstidel patsientide eest paremini hoolitseda. Haigla superarvuti analüüsib patsientide olukorda 3 minuti tagant. Peaaegu kõike – vererõhust hapnikutasemeni.

Arvuti teab kõike: varasemat haiguslugu, praeguseid ravimeid jne. Arvuti oskab arstist paremini diagnoosida, mis inimesel viga on. Näiteks praegu arvuti arvab, et sel patsiendil on 99% tõenäousega rindkeres valud. Ja tal on 26%-line tõenäosus südamerikkeks, 4% infektsiooniks ja 2% vähiks. Arvuti on väga täpne.

Arvuti andmebaasis on 250 000 patsiendi viimase 30 aasta haiguslood. Tänu sellele tuvastab ta probleemid kiiremini kui arst. Aga selline infohulk muudab arvuti ka hirmutavaks. Arvuti ütleb 96% täpsusega, millal patsient sureb. Nii et kui arvuti ütleb, et sa sured 3 päeva pärast, siis nii ka läheb.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel