Video: Tahvlites ja nutitelefonides on 4G ohtlikum kui 3G

Kui nutitelefonis või tahvelarvutis on ikkagi vaja DATA ehk andmeside funktsiooni netis surfamiseks kasutada, siis kumba varianti eelistada – kas 3G või 4G? Vastuse väljaselgitamiseks korraldasid meie kolleegid Iisraelis huvitava katse iPhone 5 telefoniga, millel kasutati vaheldumisi 3G ja 4G režiimi.

Mis on 3G ja 4G vahe?

Tele2 kirjutab oma kodulehel:

4G on internetiühenduse kiirtee. Võrreldes 3G-ga on 4G üles ja alla laadimise kiirus kuni 5 korda kiirem.

Elisa oma kodulehel:

4G ehk neljas generatsioon on loomulik jätk kolmandale – võib öelda, et revolutsioonilisele – generatsioonile, mida nimetame 3G-ks. 4G tehnoloogiat iseloomustavaks terminiks on võrreldes eelmiste generatsioonidega selgelt paranenud mobiilse interneti alla- ja üleslaadimiskiirused.

Ja EMT ütleb nii:

4G kasutust on tagant tõuganud uue võrgu kiirus ja stabiilsus, mis toob kaasa mugavuse ja uue kvaliteedi. 4G on enamikest avalikest WiFi võrkudest kiirem ja leviala võrreldamatult suurem. 4G ühendus on oluliselt parema kiirendusega kui tänane 3G võrk – internetis liikudes on paigaltvõtt uue info suunas kiirem kui kunagi varem. Heale 4G levile on aidanud kaasa uute, senistest võrkudest madalamate sageduste kasutuselevõtt, mis levivad looduses varasematest võrkudest paremini. Kui 3G-l kulus kogu Eesti levialaga katmiseks 5 aastat, siis 4G sai sellega hakkama poole lühema ajaga ning ehitus jätkub hoogsalt.

Testi tulemused

Nagu allpool olevast videost näha, kiirgab telefon 4G režiimil kordades rohkem kui 3G režiimil.
Kui teadlased räägivad, et inimese rakkude ainevahetusele avaldab mõju juba kiirgus, mis on 0.01 mW/m2, siis 170mW/m2 on ilmselgelt liiga suur doos.

KaitseOmaTervist.ee soovitus: Telefoniga surfates kasutada ainult 3G-režiimi, ja seda ka lühiajaliselt. Enne, kui telefon tagasi taskusse läheb, tuleb DATA-funktsioon ehk andmeside alati välja lülitada (OFF).Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel