Video: Uus Barbie-nukk töötab WiFiga ja kasutab pilveserverit

13.-16. veebruaril toimunud suurel mänguasjade messil New York Toy Fair tutvustas firma Mattel oma kõige uuemat ja tehnoloogiliselt arenenud Barbie-nukku ehk The Hello Barbie doll’i, mida Eestis hakatakse müüma sügisel.

The Hello Barbie doll on täpselt samades mõõtudes nagu ka tema eelkäijad, kuid nuku sisse on topitud palju tehnoloogiat – sh mikrofon, kõlar ja raadiosaatjad. Nukk kasutab WiFit selleks, et lapsega kahesuunalisi vestlusi pidada. Jah, nukk on võimeline lapse küsimustele ja kõnele vastama.

Selleks laeb Barbie lapse jutu pilveserverisse, kus toimub kõnetuvastus ja sisu analüüs. Kõik toimub reaalajas ja väga kiiresti.

Allolevas videos on näha, kuidas firma müügiesindaja vestleb Barbiega New Yorki teemal, selle restoranidest, einestamisest ning ka sellest, et Barbiele meeldiks minna Itaalia restorani, mis asub New Yorkis.

Lastekaitseorganisatsioonid on aga selle nuku vastu, sest The Hello Barbie doll on võimeline täpsustavate küsimuste abil väga palju privaatset infot lapse käest kätte saama, nagu on näha ka videos. Näiteks pärib nukk lapselt tema huvide ja eluolu kohta, ning salvestab selle serverisse. Sellise informatsiooni olemasolu aga annab nüüd uued võimalused reklaamiagentuuridele, kes saavad oma sõnumit lastele edastada läbi Barbie suu.Kas see artikkel oli huvitav?

Sisesta oma e-postiaadress ja saad neid elutähtsaid uudiseid edaspidi oma e-postiaadressile täiesti tasuta.

Sedasi ei jää Sa olulisest informatsioonist ilma.


PALUME LUGEDA ENNE KOMMENTEERIMIST!
Et hoida kommentaarium puhtana ja huvitavana kõigile lugejatele, kustutatakse kõik postitused, mis on:

- Ebaviisakalt kirjutatud
- Teemasse mittepuutuvad
- Veiderdavad
- Läbivate suurte tähtedega
- Spämmivad

TÄNAME!

Kommenteeri

Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.


Vastutust välistav klausel